Stačí si vybrať recept a vďaka inteligentnej technológii 6. zmysel bude jedlo hotové o polovicu skôr. Nové multifunkčné mikrovlnné rúry vám pomôžu aj s pečením, grilovaním, varia v pare, zapekajú a smažia s minimom tuku.

 

mikrovlnná rúra mikrovlnka whirlpool domáce spotrebiče inovatívne technológie multifunkčná

 

Whirlpool predstavil spotrebiče 5 v 1, keďže mikrovlnné rúry už dávno neslúžia len na ohrev jedla. Inteligentná technológia 6. zmysel im dáva niekoľko nových rozmerov. „Využíva sadu inteligentných senzorov pre intuitívne varenie. Stačí vybrať druh potravín a ich hmotnosť, alebo niektorý z automatických receptov a mikrovlnná rúra zariadi zvyšok – nastavenie najlepšej funkcie, úroveň výkonu a čas varenia,“ hovorí Darina Papáčová, odborníčka značky Whirlpool. A dokáže toho ešte oveľa viac.

 

Pečte ako v klasickej rúre

Výkonný ventilátor s kruhovým vykurovacím telesom v zadnej časti mikrovlnnej rúry dokonalo nahradí teplovzdušné pečenie v klasickej rúre. Problémom nebude žiadne z tradičných jedál, kysnuté koláče, pečené kura a najrôznejšie druhy koláčov. Kombinácia horúceho vzduchu s mikrovlnami sa postará o to, že pokrm bude zvnútra teplý a zvonku opečený do chrumkava, keďže multifunkčné mikrovlnky Whirlpool disponujú patentovanou funkciou Crisp zabezpečujúcou práve chrumkavé zapekanie. A to všetko za výrazne kratší čas ako pri klasickom pečení.

 

Whirlpool mikrovlnka pecenie

 

Vyprážať zdravo a bez tuku? Ide to

Tie najvybavenejšie modely ponúkajú aj patentovanú funkciu CrispFry. Vďaka nej je možné smažiť s minimom tuku alebo celkom bez oleja, podobne, ako pri teplovzdušných fritézach. Funkcia CrispFry kombinuje teplovzdušné pečenie so špeciálnym zapekacím tanierom Crisp. Je vhodná nielen na čerstvé potraviny, ale pre mrazené.

„Funkcia CrispFry využíva kombináciu účinkov výkonného grilu, priestorovej distribúcie mikrovĺn, špeciálneho taniera Crisp a rotácie taniera. Počas niekoľkých minút tak môžete podávať do chrumkava usmažené zdravé jedla s minimom tuku, ale skvelou chuťou,“ doplňuje Darina Papáčová.

 

whirlpool spotrebič domáce mikrovlnka

 

Jedlo uvaríte aj v pare

Ďalším plusom je funkcia Varenie v pare. S technológiou 6. zmysel sa hodí na prípravu zeleniny, rýb, ryže a cestovín v špeciálnej parnej nádobe. Funguje v dvoch krokoch: najskôr rýchlo privedie vodu do bodu varu a potom následne udržuje teplotu vody tak, aby sa tvorila aktívna para po celú dobu nastavenej dĺžky varenia. Rúra sama pridáva správne množstvo pary v správnom čase.

 

Whirlpool mikrovlnka varenia v pare

 

Možnosť samočistenia

Funkcia na šetrné rozmrazenie s ohrevom sa rýchlo postará o jedlo také svieže, ako by ste ho práve uvarili. Vďaka senzorovej technológii celý proces prebehne tak, že si potraviny zachovajú aj pôvodnú štruktúru, vzhľad a chuť. K dispozícii je aj špeciálny program pre rozmrazovanie a rozpekanie pečiva.

Ovládanie všetkých modelov je navyše ľahké a intuitívne. Niektoré rúry sa dokonca samé aj vyčistia. A pokiaľ automatickú funkciu nemajú, postačí handrička a trocha čistiaceho prostriedku.

 

Whirlpool mikrovlnka souffle

 

Foto: archív firmy

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.jan 2021

Umelecká kolaborácia Louis Vuitton x Urs...

Spojenie umenia a módy je vždy fascinujúce. Je prísľubom zaujímavého prieniku sveta abstrakcie, fikcie, reality a dizajnu zhmotnených do nositeľných...


Voľný čas | 13.jan 2021

Smart chladnička, ktorá pomôže s príprav...

Mnohé moderné technológie v dnešnom svete získavajú označenie smart. To sa však netýka len hodiniek či telefónov, ale aj takých prístrojov...


Dizajn | 13.jan 2021

Dizajnové značky športového oblečenia

Najčastejším novoročným predsavzatím býva zlepšenie svojho životného štýlu a s ním súvisiacou postavou. Ak ste sa tento rok rozhodli zapracovať na svojej...


Dizajn | 11.jan 2021

BEAUTY DAY: Les Paskarenko

„Tetovanie je iný svet výtvarného umenia. Plný emócie, bolesti a zároveň pocitu komfortu vo vlastnom tele a duši,“ hovorí mladá...


Naše tipy

Dizajnové Airbnb na samote

V roku 2020 sme sa naučili akceptovať samotu a izoláciu. Aj tie však môžu byť štýlové, upokojujúce a...

Svieže farebné kombinácie na rozjasnenie...

Zimné počasie nie je len o magickom snehu a modrej oblohe, ale častokrát práve o sive...

Neskrotná energia a dokonalá geometria š...

Kolekcia Clash de Cartier sa rozrástla o dva nové kúsky- Clash de Cartier Supple a Clash de Cartier ...