Niektorí z nás sa naučili počas karantény piecť kváskový chlebík, iní začali experimentovať so zaváraním. My kávičkári, sme zasa skúšali rôzne kávové recepty, ktoré sa na Instagrame stali virálnými. Podľa týchto jednoduchých tutoriálov si zvládnete pripraviť slávnu Dalgonu, ale aj latté s modrým mliekom aj vy!

 

kávové recepty@heyyy_cel

 

Dalgona

Táto káva nás opantala práve počas karantény, kedy sme podľahli jej krémovej textúre. Výhodou je, že sa pripravuje z instantnej kávy, čiže je úplne nenáročná. Jej tajomstvo je v dokonalom našľahaní, takže nezabudnite vytiahnuť kuchynský mixér.

 

 

 

Homemade ovsená káva

Ak ste ešte neskúšali ovsené mlieko, pri najbližšej možnej príležitosti to napravte! Toto mlieko bude zaručene chutiť aj tým, ktorí bežne rastlinné mlieka nepreferujú. A čo je najlepšie, nemusíte po neho utekať do obchodu, ale jednoducho ho vyrobíte doma. Stačí zaliať vločky vodou, nechať macerovať, vylúhovať a pridať kávu.

 

 

Ľadovo modré latté

Aj keď nás už vonku netrápia vysoké teploty, ľadové latté vždy dobre padne. Vyskúšajte napríklad aj jeho mrazivo modrú verziu. Trik spočíva v tom, že mlieko prevaríte s motýlím hrachovým kvetom alebo „modrým čajom“. Ak chcete vyskúšať inú farbu, nahradiť ho môžete aj ibištekom.

 

 

S arašidovým maslom

Na dni, kedy sa neviete rozhodnúť, či potrebujete viac cukru alebo kofeínu, alebo jednoducho máte chuť na poriadny dezert, vyskúšajte kávový shake s arašidovo-čokoládovou príchuťou. Potrebovať na to budete tyčinku (napríklad Snickers alebo podobnú), ktorú jednoducho rozmixujete v mlieku, či už v teplom alebo studenom a zalejete kávou.

 

 

Kešu-kávové smoothie

Alternatívny kávový drink pripravíte pomocou filtrovanej kávy, kešu orieškov a vanilky. Získate zaujímavú krémovú konzistenciu, ktorá dodá káve na zemitej, no šťavnatej chuti typickej pre oriešky kešu. Sladkosť vybalansujte pomocou medu.

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 23.okt 2020

Podporte imunitu týmito vitamínmi a mine...

Nachádzame sa v druhej vlne pandémie, ktorá je sprevádzaná vysokým prírastkom ľudí nakazených koronavírom. Okrem toho sú pre jesenné obdobie typické...


Dizajn | 21.okt 2020

Kreatívna riaditeľka Dedoles Kristína Se...

Kreatívna riaditeľka spoločnosti Dedoles, Kristína Sekerová, sa venuje výtvarným činnostiam už od detstva. Umenie a dizajn sú jej vášňou. Ako...


Voľný čas | 21.okt 2020

Vôňa čistoty vašej bielizne s produktami...

Poznáte ten úžasný pocit, nadýchnuť sa vône čerstvo vypratej bielizne? Sviežosť, čistota a príjemný pocit vždy, keď si odevy obliekate...


Dizajn | 20.okt 2020

Christian Cowan x Motorola: Kabelky pre ...

Patríte aj vy ku milovníkom rôznych, zaujímavých dizajnérskych prepojení? Potom sa vám určite zapáči aj najnovšia kolaborácia známej značky Motorola...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Beauty pomôcky: Ktoré vyskúšať a na ktor...

Dnes je na trhu toľko najrôznejších pomôcok na starostlivosť o pleť, že je takmer nemožné sa v&...

Jesenná účesová inšpirácia

Po letných šatkách nastáva čas siahnuť po baretkách a plážové vlny vymeniť za ležérne konské chvosty...

Prineste farebnú jeseň do svojho domova

Jeseň má svoju špecifickú atmosféru, ktorú každoročne oceníme. Je dokonalou zmesou letného sentiment...