So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne fungovať, nehovoriac o tom, že dostatok tekutín potrebuje aj naša pokožka. Ak je pre vás ťažké vypiť čistú vodu, vyskúšajte tieto letné drinky, ktoré si jednoducho pripravíte doma. Odvďačí sa vám vaše telo aj samotná pleť.

 

letné drinky

 

Nič nie je lepšie, ako si počas horúceho dňa dopriať šťavnatý, osviežujúci drink, ktorý vás nielen hydratuje, ale aj zahasí smäd a horúčavu. Takýto drink sa dá pripraviť takmer z čohokoľvek, všetko závisí na vašich chutiach a predstavivosti. Avšak tieto ingrediencie prinesú do vody aj poriadnu dávku vitamínov pre vašu pleť.

 

Uhorka proti akné

Obyčajná šalátová uhorka je poriadne osviežujúca a nehodí sa len do šalátov. Pridajte ju do čistej vody, pokojne aj v kombinácii s citrusmi podľa vášho výberu. Je plná vitamínu E, ktorý pomáha bojovať proti akné aj voľným radikálom.

 

Čučoriedky pre žiarivú pleť

V čučoriedkach zase nájdete poriadnu dávku karotenoidov, ktoré aktivujú tvorbu vitamínu A. Ten je známy ako vitamín krásy a mladosti, dokáže predchádzať predčasnému starnutiu, tvorbe akné, ale zjemňuje aj pleť a dodáva jej jas.

 

Jablká na ochranu pred slnkom

Vďaka vysokému obsahu vitamínu C, jablká pomáhajú pokožke tvoriť melanín, čiže pigment v pokožke, ktorý chráni pred spálením a inými negatívnymi vplyvmi UV žiarenia.

 

Maliny proti vráskam

V sladkých malinách nájdete poriadnu dávku esenciálnych mastných kyselín, ktoré pomáhajú redukovať vrásky, vypínajú pleť a pomáhajú udržiavať mladistvý vzhľad pokožky.

 

Kiwi ako všeliek

Toto exotické ovocie vám pomôže po rôznych smeroch, vďaka bohatému obsahu antioxidantov, vitamínu C a E, ale aj zinku, dokáže pomôcť udržiavať zdravé nechty, vlasy aj pleť.

 

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 06.aug 2020

NOMINÁCIE CE ZA AR 2020

Ocenenie CE ZA AR už 19. rok upozorňuje na spoločenskú hodnotu architektonických diel a profesionálnych výkonov slovenských architektov. Jeho význam...


Voľný čas | 30.júl 2020

Jednotka v online vzdelávaní na Slovensk...

Spoločnosť Learn2Code je vzdelávacou inštitúciou, ktorá formou online štúdia ponúka až 140 odborných kurzov na rôzne témy. Na trhu pôsobí...


Cestovanie | 30.júl 2020

24 hodin v Českém Krumlově

Český Krumlov bývá označován jako Praha v kapesním provedení, nebo také město snů a kamenných růží. Toto starobylé město má...


Voľný čas | 29.júl 2020

Nespresso ocenilo filmárov, Češka obsadi...

Každý dobrý čin môže odštartovať špirálu pozitivity, ktorá sa následne stane hybnou silou ku konaniu dobra. Tak znela téma tohtoročnej...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Must-have rúže na leto

Rúže sú skvelou pomôckou aj na tie dni, kedy sa nám nechce líčiť alebo na to jednoducho nemáme čas. ...

Dovolenkové outfity podľa módnych ikon

Kto povedal, že si dovolenkovú atmosféru nemôžeme dopriať aj v prípade, že ostávame cez leto do...

Póry po kontrolou

So stúpajúcimi teplotami v lete sa zvyšuje aj aktivita našej pokožky, konkrétne mazových žliaz...