Keď teploty dosiahnu tropické výšiny, len málokedy nám pomôže ľadová zmrzlina či chladený drink. Ak sa chceme skutočne ochladiť, potrebujeme vytasiť ťažké zbrane. Pokiaľ ani u vás klimatizácia nehrozí, no stále sa potrebujete schladiť, pomôžu vám prirodzené chladivé potraviny. Ktoré to sú?

 

cool

 

Šalátové uhorky

Vďaka svojmu vysokému podielu vody, uhorky sú jedným z najefektívnejších potravín, ktoré vás okamžite schladia. Ich obrovskou výhodou je, že ich môžete jesť takmer na kilá pretože neobsahuje takmer žiadne kalórie. Skúste pár koliesok pridať do citrónovej limonády a efekt uvidíte okamžite.

 

Vodný melón

Zelenina (áno, melón je klasifikovaný ako zelenina, nie ovocie), ktorá sa nám zrejme najčastejšie asociuje s letom je vodný melón. Aj on obsahuje obrovský podiel vody, preto efektívne ochladzuje telo. Veľmi jednoducho ho trávime, takže telo nemusí vynakladať aktivitu na a teda sa ohrievať.

 

Listová zelenina

Hádate správne, aj listová zelenina obsahuje veľké množstvo vody, čo je jej tajnou zbraňou v boji proti horúčavám. Doplňte hlavné jedlo ľadovým šalátom, rímskym šalátom či špenátom alebo rukolou a rozdiel uvidíte okamžite.

 

Paprika

Táto zelenina funguje trochu naopak, ako by sme čakali. Pri konzumácii pikantných surovín sa naše telo prirodzene potí, čím sa zároveň ochladzuje. Paprika teda nezníži teplotu tela, ale poskytne mu úľavu od horúčavy.

 

Ryby

Ryby sú nielenže ideálnym zdrojom proteínov v lete, poskytujú aj dôležité stopové prvky či minerály. Náš organizmus ich trávi o niečo ľahšie ako mäso, preto nemusí vynaložiť množstvo energie a tým ohrievať celé telo.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...