Keď teploty dosiahnu tropické výšiny, len málokedy nám pomôže ľadová zmrzlina či chladený drink. Ak sa chceme skutočne ochladiť, potrebujeme vytasiť ťažké zbrane. Pokiaľ ani u vás klimatizácia nehrozí, no stále sa potrebujete schladiť, pomôžu vám prirodzené chladivé potraviny. Ktoré to sú?

 

cool

 

Šalátové uhorky

Vďaka svojmu vysokému podielu vody, uhorky sú jedným z najefektívnejších potravín, ktoré vás okamžite schladia. Ich obrovskou výhodou je, že ich môžete jesť takmer na kilá pretože neobsahuje takmer žiadne kalórie. Skúste pár koliesok pridať do citrónovej limonády a efekt uvidíte okamžite.

 

Vodný melón

Zelenina (áno, melón je klasifikovaný ako zelenina, nie ovocie), ktorá sa nám zrejme najčastejšie asociuje s letom je vodný melón. Aj on obsahuje obrovský podiel vody, preto efektívne ochladzuje telo. Veľmi jednoducho ho trávime, takže telo nemusí vynakladať aktivitu na a teda sa ohrievať.

 

Listová zelenina

Hádate správne, aj listová zelenina obsahuje veľké množstvo vody, čo je jej tajnou zbraňou v boji proti horúčavám. Doplňte hlavné jedlo ľadovým šalátom, rímskym šalátom či špenátom alebo rukolou a rozdiel uvidíte okamžite.

 

Paprika

Táto zelenina funguje trochu naopak, ako by sme čakali. Pri konzumácii pikantných surovín sa naše telo prirodzene potí, čím sa zároveň ochladzuje. Paprika teda nezníži teplotu tela, ale poskytne mu úľavu od horúčavy.

 

Ryby

Ryby sú nielenže ideálnym zdrojom proteínov v lete, poskytujú aj dôležité stopové prvky či minerály. Náš organizmus ich trávi o niečo ľahšie ako mäso, preto nemusí vynaložiť množstvo energie a tým ohrievať celé telo.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.jan 2020

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by ste nemali prehliadnuť. Mnoho z nich je nadčasových...


Cestovanie | 17.jan 2020

Najkrajšie horské hotely

Nedostatok snehu nás mnohých núti vycestovať do hôr, častokrát za hranice, kde hľadáme aspoň kúsok tej čarovnej rozprávkovej krajiny, o ktorej...


Dizajn | 15.jan 2020

Kúpeľňové trendy na rok 2020

Kúpeľňa je ako také privátne spa. Teda, aspoň by sme sa mali snažiť, aby sme sa v nej tak cítili. Preto...


Voľný čas | 15.jan 2020

Najkrajšie diáre na rok 2020

Aj keď z nového roku ubehli už viac ako dva týždne, neznamená to, že je neskoro na správnu organizáciu. K novému roku...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Najpopulárnejšie módne značky na Instagr...

Svet luxusnej módy je pre väčšinu populácie relatívne vzdialený, to však neznamená, že sa dokonalými...

Zimné trendy, ktorým podľahli Newyorčank...

Móda v New Yorku je úplne iná ako tá európska. Je strohejšia, nadčasovejšia a občas aj odv...

Pleť na lyžovačke: Ako sa o ňu starať?

Ak sa chystáte na lyžovačku, okrem lyžiarok a termo ponožiek by ste nemali zabudnúť ani na tiet...