Niektorí ju neznášajú, no mnohí ju milujú. Čokoláda však nie je iba obľúbená pochúťka, ale aj veľký pomocník pri prevencii a predchádzaní zdravotných problémov. Doprajte si ju preto aj vy.

 

choco

 

 

Zlepšuje náladu

Každý čokoholik vie, aké príjemné stavy nám konzumácia čokolády dokáže navodiť. Nie je to iba o chuti, ktorú milujeme, ale aj o látkach, ktoré obsahuje. Obsahuje totiž tryptophan, esenciálnu aminokyselinu, ktorá podporuje vyplavovanie serotonínu, ktorý je prírodným antidepresantom.

 

Prevencia kardiovaskulárnych chorôb

Pravidelná konzumácia čokolády znižuje tlak a prerieďuje krv, má protizápalový efekt. Toto všetko sa deje vďaka obsahu flavonoidov, ktoré okrem iného zabezpečujú aj rozťahovanie ciev. Preto dokáže znížiť tlak.

 

Chráni artérie

Dnes už vieme, že cholesterolu sa netreba báť, teda toho „dobrého“. Zlý cholesterol (LDL) však dokáže narobiť starosti. Spomínané flavonoidy si však poradia aj s ním, pretože ho dokážu zastaviť, pričom zvýšia podiel dobrého cholesterolu.

 

Tlmí kašeľ

Čokoláda tiež obsahuje aj látku theobromín, ktorá potláča kašeľ. Pokiaľ vás teda chytí nepríjemný kašeľ, viete, kde máte hľadať pomoc.

 

Pomáha mozgu

Látka epikatechín, ktorá sa nachádza v kakau a zelenom čaji chráni mozog pred deformáciami, ktoré vedú napríklad k Alzheimerovej chorobe.

 

Nie je však čokoláda ako čokoláda, najlepšie sú tie, ktoré obsahujú vysoký podiel kakaa, v ktorom sa nachádzajú takmer všetky spomínané látky a teda poskytuje benefity.

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 16.sep 2019

Najdrahšie hotelové suity na svete

Hotelová izba v cene niekoľkoročného platu bežného človeka? Áno, aj také existujú a presne tam vás dnes pozývame. Samozrejme virtuálne. Emphaty...


Voľný čas | 06.sep 2019

Psychológia izbových rastlín: Aký majú n...

Rastliny sú skvelým dekoračným prvkom do interiérov, avšak majú aj inú moc. Podľa mnohých štúdií dokážu povzbudiť kreativitu, myslenie a pomáhajú...


Voľný čas | 04.sep 2019

Ako zorganizovať svoju kozmetiku?

Pokiaľ patríte k 99% žien, máte doma zbytočne veľa kozmetiky. Je ťažké odolať novému rúžu, (ktorý je síce takmer nerozoznateľný od...


Dizajn | 03.sep 2019

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presvedčí o opaku. Predstavili...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...