Niektorí ju neznášajú, no mnohí ju milujú. Čokoláda však nie je iba obľúbená pochúťka, ale aj veľký pomocník pri prevencii a predchádzaní zdravotných problémov. Doprajte si ju preto aj vy.

 

choco

 

 

Zlepšuje náladu

Každý čokoholik vie, aké príjemné stavy nám konzumácia čokolády dokáže navodiť. Nie je to iba o chuti, ktorú milujeme, ale aj o látkach, ktoré obsahuje. Obsahuje totiž tryptophan, esenciálnu aminokyselinu, ktorá podporuje vyplavovanie serotonínu, ktorý je prírodným antidepresantom.

 

Prevencia kardiovaskulárnych chorôb

Pravidelná konzumácia čokolády znižuje tlak a prerieďuje krv, má protizápalový efekt. Toto všetko sa deje vďaka obsahu flavonoidov, ktoré okrem iného zabezpečujú aj rozťahovanie ciev. Preto dokáže znížiť tlak.

 

Chráni artérie

Dnes už vieme, že cholesterolu sa netreba báť, teda toho „dobrého“. Zlý cholesterol (LDL) však dokáže narobiť starosti. Spomínané flavonoidy si však poradia aj s ním, pretože ho dokážu zastaviť, pričom zvýšia podiel dobrého cholesterolu.

 

Tlmí kašeľ

Čokoláda tiež obsahuje aj látku theobromín, ktorá potláča kašeľ. Pokiaľ vás teda chytí nepríjemný kašeľ, viete, kde máte hľadať pomoc.

 

Pomáha mozgu

Látka epikatechín, ktorá sa nachádza v kakau a zelenom čaji chráni mozog pred deformáciami, ktoré vedú napríklad k Alzheimerovej chorobe.

 

Nie je však čokoláda ako čokoláda, najlepšie sú tie, ktoré obsahujú vysoký podiel kakaa, v ktorom sa nachádzajú takmer všetky spomínané látky a teda poskytuje benefity.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.jún 2019

Povzbudzujúce osvieženie s príchuťou aus...

Predstavte si ten najhorúcejší okamih dňa, kedy si neželáte nič iné len skočiť do vody. Ak práve nemáte túto možnosť...


Cestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...