Správna výživa má na svedomí okrem zdravého organizmu množstvo ďalších vecí. Dokáže sa postarať o hormonálny balans, lesklé vlasy aj zdravú pleť. Ktoré potraviny sa postarajú o to, aby bola vaša pleť čo najkrajšia?

 

skinfood

 

 

Avokádo

Vysoký obsah vitamínov skupiny B, biotínu aj antioxidantov je dokonalá zmes pre našu pleť. Okrem toho, že avokádo je obľúbenou pochúťkou, dá sa použiť aj topicky, priamo na pleť.

 

Vlašské orechy

Vo vlašských orechoch majú vysoké zastúpenie omega 3 mastné kyseliny aj antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom a pôsobia protizápalovo.

 

Sladké zemiaky

Zaujímavá kombinácia vitamínu A a betakorténu posilňuje pokožku, chráni ju pred slnečnými lúčmi, ale podporuje aj bunkovú výmenu.

 

Šalátová uhorka

Uhorka je veľmi vďačnou potravinou, aj napriek tomu, že sa z 95% skladá z vody, obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá vytláča toxíny z tela. Podporuje tiež mladistvý vzhľad pleti.

 

Ľanové semiačka

V ľanových semiačkach sa nachádza množstvo omega 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku vyživenú a hydratovanú. Tiež regulujú správnu tvorbu mazu a pomôžu suchej pokožke či pri ekzémoch. Dajú sa použiť aj vo forme oleja aplikáciou priamo na tvár.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...