Správna výživa má na svedomí okrem zdravého organizmu množstvo ďalších vecí. Dokáže sa postarať o hormonálny balans, lesklé vlasy aj zdravú pleť. Ktoré potraviny sa postarajú o to, aby bola vaša pleť čo najkrajšia?

 

skinfood

 

 

Avokádo

Vysoký obsah vitamínov skupiny B, biotínu aj antioxidantov je dokonalá zmes pre našu pleť. Okrem toho, že avokádo je obľúbenou pochúťkou, dá sa použiť aj topicky, priamo na pleť.

 

Vlašské orechy

Vo vlašských orechoch majú vysoké zastúpenie omega 3 mastné kyseliny aj antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom a pôsobia protizápalovo.

 

Sladké zemiaky

Zaujímavá kombinácia vitamínu A a betakorténu posilňuje pokožku, chráni ju pred slnečnými lúčmi, ale podporuje aj bunkovú výmenu.

 

Šalátová uhorka

Uhorka je veľmi vďačnou potravinou, aj napriek tomu, že sa z 95% skladá z vody, obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá vytláča toxíny z tela. Podporuje tiež mladistvý vzhľad pleti.

 

Ľanové semiačka

V ľanových semiačkach sa nachádza množstvo omega 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku vyživenú a hydratovanú. Tiež regulujú správnu tvorbu mazu a pomôžu suchej pokožke či pri ekzémoch. Dajú sa použiť aj vo forme oleja aplikáciou priamo na tvár.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2019

Fast Life Neons: For your viewing pleasu...

Bratislava má nový priestor venovaný urban umeniu. Love Them Space nájdete na Miletičovej ulici a prvá výstava tu odprezentovala v...


Voľný čas | 16.júl 2019

Premeňte svoje izbové rastliny na Tamago...

Kto si pamätá obľúbenú hračku Tamagotchi z 90.rokov? Všetci sme sa starali o svojich virtuálnych domácich miláčikov, kŕmili sme ich, kúpali a hrali...


Voľný čas | 16.júl 2019

Niksen: Umenie ničnerobenia po holandsky

Čo keby bolo ničnerobenie produktívne? Môže to síce znieť zvláštne, no digitálne doba, v ktorej žijeme naše návyky zdeformovala a častokrát sa...


Dizajn | 16.júl 2019

Pohľad na módu zozadu vo výstave

Módne výstavy vždy poskytujú unikátny pohľad na tento priemysel. Najnovšia výstava Dos à la Mode—Back Side/Fashion from Behind sa pozerá...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...