Správna výživa má na svedomí okrem zdravého organizmu množstvo ďalších vecí. Dokáže sa postarať o hormonálny balans, lesklé vlasy aj zdravú pleť. Ktoré potraviny sa postarajú o to, aby bola vaša pleť čo najkrajšia?

 

skinfood

 

 

Avokádo

Vysoký obsah vitamínov skupiny B, biotínu aj antioxidantov je dokonalá zmes pre našu pleť. Okrem toho, že avokádo je obľúbenou pochúťkou, dá sa použiť aj topicky, priamo na pleť.

 

Vlašské orechy

Vo vlašských orechoch majú vysoké zastúpenie omega 3 mastné kyseliny aj antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom a pôsobia protizápalovo.

 

Sladké zemiaky

Zaujímavá kombinácia vitamínu A a betakorténu posilňuje pokožku, chráni ju pred slnečnými lúčmi, ale podporuje aj bunkovú výmenu.

 

Šalátová uhorka

Uhorka je veľmi vďačnou potravinou, aj napriek tomu, že sa z 95% skladá z vody, obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá vytláča toxíny z tela. Podporuje tiež mladistvý vzhľad pleti.

 

Ľanové semiačka

V ľanových semiačkach sa nachádza množstvo omega 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku vyživenú a hydratovanú. Tiež regulujú správnu tvorbu mazu a pomôžu suchej pokožke či pri ekzémoch. Dajú sa použiť aj vo forme oleja aplikáciou priamo na tvár.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...