Povianočné a novoročné obdobie si doslova pýta jemný detox. Nielenže organizmus konečne odľahčíte po dňoch plných toho najlepšieho jedla a chutných drinkov, ale aj správne vykročíte do nového roku. A navyše to zvládnete počas 24 hodín!

 

detox

 

 

Spite

Kvalitný spánok je základ všetkého. Doprajte si poriadne dlhý, relaxačný spánok, pokojne aj 10 hodín, aby sa vaše telo stihlo dokonale zregenerovať. Následne nastúpte na svoj pravidelný denný rytmus a neprekračujte 8 hodín spánku, ale doprajte si minimálne 6 hodín každú noc.

 

Pite

Príjem tekutín je extrémne dôležitý počas celého roka, avšak pri detoxe ešte o niečo viac. Nielenže vám pomôže z tela vyplaviť všetky škodliviny, prečistí organizmus a dopĺňa minerály.

 

Naťahujte sa

Strečing nie je doménou športovcov. Natiahnite sa preto hneď ako ráno vstanete, prekrvíte tým celé telo, natiahnete svaly. Stačí vám na to 5 minút.

 

Pomôžte si bylinami

Pomoc bylín sa zíde aj v tomto prípade. Žihľavový čaj je známy svojim odvodňujúcimi účinkami, no navyše reguluje správnu funkciu tráviaceho systému.

 

Doprajte si vitamíny

Nezabudnite prijímať dostatočné množstvo vitamínov a minerálov. Čím viac totiž pijete, tým viac tekutín a s nimi aj prospešných látok vylučujete. Zabezpečte si preto tablety s obsahom solí, doplňte magnézium a draslík.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 08.dec 2019

Najlepšie darčeky pre milovníkov technol...

Všetci máme vo svojom okolí niekoho, kto oceňuje modernú technológiu a vývoj nových produktov. My sme vybrali top 10 produktov, ktoré...


Dizajn | 07.dec 2019

Móda na Design Miami/ Art Basel

Od 3. do 8. decembra Miami hostilo prestížne dizajnovo-umelecké podujatie, Design Miami/ Art Basel. Okrem svetových značiek nábytku, doplnkov či...


Dizajn | 07.dec 2019

Lanvin oslavuje 130 rokov výstavou v Šan...

Francúzsky módny dom Lanvin bol v roku 2018 odkúpený čínskou skupinou Fosun International. Zrejme aj preto prináša do Šanghaja obrovskú výstavu...


Dizajn | 07.dec 2019

Elie Saab uvádza líniu bytových doplnkov...

Dizajnér Elie Saab a jeho tvorba je synonymom modernej opulencie s rozprávkovými prvkami. O jeho šatách sníva nejedna žena, no...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...