Povianočné a novoročné obdobie si doslova pýta jemný detox. Nielenže organizmus konečne odľahčíte po dňoch plných toho najlepšieho jedla a chutných drinkov, ale aj správne vykročíte do nového roku. A navyše to zvládnete počas 24 hodín!

 

detox

 

 

Spite

Kvalitný spánok je základ všetkého. Doprajte si poriadne dlhý, relaxačný spánok, pokojne aj 10 hodín, aby sa vaše telo stihlo dokonale zregenerovať. Následne nastúpte na svoj pravidelný denný rytmus a neprekračujte 8 hodín spánku, ale doprajte si minimálne 6 hodín každú noc.

 

Pite

Príjem tekutín je extrémne dôležitý počas celého roka, avšak pri detoxe ešte o niečo viac. Nielenže vám pomôže z tela vyplaviť všetky škodliviny, prečistí organizmus a dopĺňa minerály.

 

Naťahujte sa

Strečing nie je doménou športovcov. Natiahnite sa preto hneď ako ráno vstanete, prekrvíte tým celé telo, natiahnete svaly. Stačí vám na to 5 minút.

 

Pomôžte si bylinami

Pomoc bylín sa zíde aj v tomto prípade. Žihľavový čaj je známy svojim odvodňujúcimi účinkami, no navyše reguluje správnu funkciu tráviaceho systému.

 

Doprajte si vitamíny

Nezabudnite prijímať dostatočné množstvo vitamínov a minerálov. Čím viac totiž pijete, tým viac tekutín a s nimi aj prospešných látok vylučujete. Zabezpečte si preto tablety s obsahom solí, doplňte magnézium a draslík.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 19.aug 2019

Filmový večer v Opere

Vedeli ste, že dve z troch sošiek Oscarov získali bondovky práve za hudbu k filmu? Áno, hudba je to, čo tvorí celú...


Dizajn | 14.aug 2019

Tajomstvá ateliéru Chanel

Vedeli ste, že ikonický ateliér značky Chanel, ktorý sa nachádza na 31 Rue Cambon v Paríži má zrkadlové schodisko? Určite...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...