Povianočné a novoročné obdobie si doslova pýta jemný detox. Nielenže organizmus konečne odľahčíte po dňoch plných toho najlepšieho jedla a chutných drinkov, ale aj správne vykročíte do nového roku. A navyše to zvládnete počas 24 hodín!

 

detox

 

 

Spite

Kvalitný spánok je základ všetkého. Doprajte si poriadne dlhý, relaxačný spánok, pokojne aj 10 hodín, aby sa vaše telo stihlo dokonale zregenerovať. Následne nastúpte na svoj pravidelný denný rytmus a neprekračujte 8 hodín spánku, ale doprajte si minimálne 6 hodín každú noc.

 

Pite

Príjem tekutín je extrémne dôležitý počas celého roka, avšak pri detoxe ešte o niečo viac. Nielenže vám pomôže z tela vyplaviť všetky škodliviny, prečistí organizmus a dopĺňa minerály.

 

Naťahujte sa

Strečing nie je doménou športovcov. Natiahnite sa preto hneď ako ráno vstanete, prekrvíte tým celé telo, natiahnete svaly. Stačí vám na to 5 minút.

 

Pomôžte si bylinami

Pomoc bylín sa zíde aj v tomto prípade. Žihľavový čaj je známy svojim odvodňujúcimi účinkami, no navyše reguluje správnu funkciu tráviaceho systému.

 

Doprajte si vitamíny

Nezabudnite prijímať dostatočné množstvo vitamínov a minerálov. Čím viac totiž pijete, tým viac tekutín a s nimi aj prospešných látok vylučujete. Zabezpečte si preto tablety s obsahom solí, doplňte magnézium a draslík.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 25.sep 2020

Vitra predstavila upcyklovanú stoličku

Značka Vitra je synonymom moderného luxusu vo sfére nábytkového dizajnu. Na konte má niekoľko ikonických modelov, ktoré sú milované po...


Dizajn | 17.sep 2020

Rodinný dom, ktorý kráča s dobou

Aj rodinné domy podliehajú trendom. Medzi ten najvýraznejší jednoznačne patrí minimalizmus, ktorý sa prejavuje vo forme prízemných domov typu bungalow...


Dizajn | 15.sep 2020

Kolaborácia Supreme x Yohji Yamamoto

Značka Supreme zbožňuje kolaborácie. Pravidelne sa spája s rôznymi značkami či dizajnérmi, častokrát s menej známymi menami, ktorým dáva priestor na zviditeľnenie...


Voľný čas | 11.sep 2020

B.zero1 Rock party - večer plný oslnivýc...

V rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week sme sa už prehupli do druhej polovice, no dodnes spomíname na párty, ktorá sa...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...

banner es