Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 24. august 2011

Helsinky – A21 Cocktail Lounge

Tento bar v Helsinkách patrí medzi najlepšie svetové bary. Pred dvomi rokmi sa dokonca ocitol vrchole rebríčka Top 100 Bars.

Tento bar v Helsinkách patrí medzi najlepšie svetové bary. Pred dvomi rokmi sa dokonca ocitol vrchole rebríčka Top 100 Bars. Podľa jeho majiteľov za to môže kombinácia viacerých aspektov – dizajnu, atmosféry, koktailov, tímovej práce, servisu i zanietenia. Helsinský bar ozvláštňujú koktaily vyrobené z tých najkvalitnejších surovín.

Najpopulárnejšími sú Suomen Neito – v preklade dievča z Fínska a Rhuba Martini. Sú súčasťou špeciálnej Suomi ponuky, ktorá predstavuje chute z fínskej prírody. Sekcia s názvom World Tour prináša chute a ingrediencie byliniek z celého sveta. Okrem nich sú v ponuke aj koktaily True Classics. Ich pôvodná receptúra siaha až do 19. storočia.

Zákazníkmi baru sú obvykle ľudia od 24-45 rokov, ktorí si chcú vychutnať nápoje a dobrú spoločnosť v štýlovom prostredí.

Zaujímavosťou je, že vchodové dvere baru sú vždy zamknuté, takže zákazníci sa dovnútra dostanú až po zazvonení, ako do domu na priateľskú návštevu. Takýmto spôsobom sa im dostane osobitného uvítania. Dizajn interiéru baru sa drží škandinávskeho vzhľadu. Navrhli ho návrhári Ilmari Issakainen a Jukka Korpihete.

TEXT Sláva Štefancová
FOTO archív barov

    3119

    Súvisiace články