Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Voľný čas / 22. október 2021 / PR

Ako motivovať svoje deti k tomu, aby nosili okuliare

Zmena je vždy náročná. Je náročná pre dospelých a dospievajúcich. Aká musí byť pre deti? Zo psychologického hľadiska sú deti viacej prispôsobivé novým veciam než dospelí. Aj tak sa však môže stať, že dieťa danú zmenu neprijme. Čo v prípade, že očný lekár predpísal vášmu dieťaťu okuliare a ono ich nosiť nechce?

Ako motivovať svoje deti k tomu, aby nosili okuliare

Hoci mnohí nosia okuliare, aj keď ich nepotrebujú, niektoré deti ich skrátka nechcú nosiť. Môžete im vysvetľovať koľko chcete, že nosenie okuliarov je pre ne dobré, no oni vás aj tak nepočúvajú. Ako čo najefektívnejšie vysvetliť dieťaťu, že dioptrické okuliare mu pomáhajú?

Príklad je viac než slovo

Zapnite dieťaťu jeho obľúbenú rozprávku v televízore. Ono si okuliare určite nenasadí. Po chvíli sa však možno začne sťažovať na to, že dobre nevidí, vidí rozmazane alebo že ho začína bolieť hlava. Vtedy mu podajte okuliare a povedzte len: „Skús teraz.“ Nezabudnite sa usmiať a tváriť sa, že je to tá najprirodzenejšia vec na svete.

Buďte aj vy príkladom

Či už máte alebo nemáte dioptrie, skúste si okuliare kúpiť aj vy. Možno ak vaše dieťa uvidí, že okuliare nosíte aj vy, budú sa mu ľahšie nosiť. Nezabudnite, že deti kopírujú svojich rodičov. Ak dioptrické okuliare nemáte, skúste si kúpiť napr. slnečné okuliare Dita, ktorých rám zladíte s rámom okuliarov vášho dieťaťa.

Žiadne vtipy, len milé slová

Aj keď to nemyslíte vážne, nie je nič horšie, ako keď poviete nejakú nevhodnú poznámku o nosení okuliarov. Dieťa, ktoré okuliare nechce nosiť, potrebuje, aby ste ho v nosení podporovali. Nekričte naňho, že okuliare nenosí, krikom sa nič nevyrieši. Snažte sa vždy o okuliaroch vyjadrovať pekne. Ak ešte okuliare kúpené nemáte, nechajte ich výber na vašom dieťati. Radšej bude nosiť okuliare, ktoré sa páčia jemu než tie, ktoré sa páčia len vám!

 

Zdroj obrázku: George Rudy / Shutterstock.com

    174

    Súvisiace články