Jarnú náladu môžete veľmi jednoducho preniesť aj do svojho účesu. Nepotrebujete na to nič špeciálne ani žiadne výnimočné zručnosti. V momente však premeníte svoje vlasy do éterickej, chic podoby, ktorá pobláznila sociálne siete. 

 

mermaid waves vlny účes vlasy styling vizáž krása@oliviaculpo

 

Mermaid waves sa stali hitom Tik Toku, ale aj Instagramu. Módne ikony s celého sveta ich milujú kvôli ich efektnosti, ležérnosti a romantickej podstate, ktorú vyčarujete veľmi rýchlo a jednoducho. Takéto vlny sú totiž výsledkom zapletených vlasov.

Tieto vlny sú ako stvorené pre tie z nás, ktorým to jednoducho s kulmou alebo žehličkou nejde, no radi by si dopriali aspoň malú zmenu. Stačí večer jednoducho vlasy zapliecť, či už do dvoch alebo viacerých vrkočov. Ráno ich rozpletiete a vaše vlasy budú premenené na mermaid waves, ktoré prinesú romantický až exotický nádych do vašej hrivy.

Výhodou týchto vĺn je aj to, že si môžete veľmi jednoducho regulovať ich hrúbku a teda aj výsledný efekt. Čím menej a čím hrubšie vrkoče zapletiete, tým ležérnejší bude výsledok. Čím viac a čím tenkšie vaše vrkôčiky budú, tým dramatickejší efekt dosiahnete. Takto natočené vlasy sú ako stvorené na akýkoľvek deň, či už ho trávite doma v home office alebo sa chystáte do kancelárie, na stretnutia či kamkoľvek inam.

Mermaid waves môžete podľa potreby upraviť, skvelo sa k nim hodí šatka a lá pirát, ale aj vo forme čelenky. Veľmi populárnym detailom sú dva tenké vrkôčiky lemujúce tvár, ktoré podčiarkujú dievčenskú podstatu tohto účesu. Ak teda milujete vlny a ste napríklad aj fanúšikom beach waves, no chcete vyskúšať niečo nové, jednoduché a rovnako efektné, mermaid waves sú pre vás ako stvorené!

Týmto vlnám už podľahli mnohé svetové influencerky a celebrity na čele so sestrami Kardashian-Jenner, ale naposledy napríklad aj Zendaya, ktorá na nich stavila pri udeľovaní Oscarov. Jednoducho chic záležitosť, ktorú vytvoríte z takmer akejkoľvek dĺžky vlasov.

 

Foto: Instagram

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 18.máj 2021

Ako zakryť rôzne typy nedokonalostí?

Škvrny, akné, kruhy pod očami, všetko toto patrí k bežnej pleti. Nikto z nás nie je dokonalý a občasným alebo...


Líčenie | 18.máj 2021

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sme ich takisto...


Vlasy | 18.máj 2021

Účesová inšpirácia z Instagramu

Upravené vlasy nám dajú úplne nový look, určite sa na tom všetci zhodneme. Ku kaderníkom však nemôžeme chodiť každý druhý...


Vlasy | 17.máj 2021

Vlasové trendy na nasledujúcu sezónu

Po uvoľnení opatrení smerovali prvé kroky (aspoň pomyselné) mnohých z nás do beauty salónov a kaderníctiev. Tie z nás, ktoré...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...