Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 20. december 2011

Top účesy 50. rokov

Nedávno sme písali o najtrendovejších účesoch 40. rokov.

Top účesy 50. rokov

20. 12. 2011

Nedávno sme písali o najtrendovejších účesoch 40. rokov. Dnes sme pre vás pripravili lahôdku v podobe pokračovania. Nech žijú roky päťdesiate!


Lucille-Ball
Lucille Ball
Táto herečka je považovaná za priekopníčku takzvaného „poodle cut," čiže pudel strihu. Vďaka tomuto účesu a jahodovo blonďavou farbou vlasov sa stala neprehliadnuteľnou. 


Rita-Moreno
Rita Moreno
Jej hviezda naplno zažiarila vo filme West Side Story, kde si zahrala sexi Anitu. Po účinkovaní v tomto projekte sa z nej stal sexsymbol, ktorej šmrncovný strapatý účes napodobňovali tisíce žien po celom svete. 


James-Dean
James Dean
Mladý herec, ktorý stvárňoval sexi zlých chlapcov, by si naše srdcia získal aj dnes. A to predovšetkým vďaka drsňáckemu výzoru a vlasom, ktoré by chcela ískať nejedna z nás. 


Bettie-Page
Bettie Page
Dlhé a rovné čierne vlasy sú základom pre všetky ženy, ktorým učaroval vintage štýl. 


Grace-Kelly
Grace Kelly
Grace a jej dramatický bob upravený do jednej strany kopíruju ženy po celom svete znova a znova. Jej chladný blonďavý odtieň je dnes rovnako vyhľadávaný a obľúbený ako pred päťdesiatimi rokmi. 


Audrey-Hepburn
Audrey Hepburn
Audrey zaviedla v Hollywoode nový trend krátkych vlasov, ktorý sa s úspechom drží dodnes. 


Elizabeth-Taylor
Elizabeth Taylor
Elizabeth sa taktiež inšpirovala krátkymi vlasmi, no pridala im objem. A keď sa v roku 1958 predviedla s týmto účesom ako Maggie vo filme Mačka na rozpálenej plechovej streche, nový trend bol na svete. 


Connie-Francis
Connie Francis
Connie Francis bola jedným z najvýraznejších hlasov päťdesiatych rokov. A impozantne natupírované vlasy boli rovnako pôsobivé ako jej pesničky. 


Dorothy-Dandridge
Dorothy Dandridge
Dorothy urobila so svojimi vlasmi malý zázrak. Zobrala inšpiráciu od Elizabeth Taylor, no objem vymenila za jemné vlnky. Vznikol tak účes, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani dnes. 


Sophia-Loren
Sophia Loren
V neskorých päťdesiatych rokoch dorazil krásny import z Talianska aj do Ameriky. Sophia so sebou priniesla nielen nevídanú krásu a eleganciu, ale aj dramatické európske tupírovanie, ktoré však Američanky privítali s otvorenou náručou. 


Billie-Holiday
Billie Holiday
Vrkoč bol jednou z najväčších inovácii v päťdesiatych rokoch, no táto geniálna jazzová speváčka povýšila aj obyčajný cop na elegantný a sofistikovaný účes. 


Nancy-Kwan
Nancy Kwan
Táto americká herečka s čínskymi koreňmi ukázala celému Hollywoodu, že aj jednoduchosť môže byť pútavá a príťažlivá. Dlhé a rovné vlasy, stredom rozdelené, sa stali hitom koncom päťdesiatych rokov. 


Eartha-Kitt
Eartha Kitt
Eartha zažiarila v roku 1953 so svojím hitom Baby Santa a predviedla aj jeden z najmódnejších účesov celej éry. Krátke, objemné vlny, vytvorené pomocou obyčajnej kulmy. 


Marilyn-Monroe
Marilyn Monroe
Sladká Marilyn. Nič viac netreba dodávať. 


Bill-Haley-Elvis-Presley
Bill Haley a Elvis Presley
No a na záver tu máme dvoch pánov, ktorých účesy boli rovnako populárne ako ich pesničky. Bill so svojou typickou vlnkou a Elvis, kráľ rock 'n' rollu, s ikonicky rozstrapatenými vlasmi. 

foto by bellasugar
pripravila: Katarína Segešová 

    15868

    Súvisiace články