Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 13. december 2011

Top účesy 40. rokov

Úžasné štyridsiate roky boli plné krásy, módy a šarmu. Ak chce aj vy zahviezdiť na vianočnom večierku, skúste sa inšpirovať kučerami Rity Hayworth, nezameniteľným štýlom Billie Holiday či klasikou v podaní Veronici Lake.Judy Garland: vyzerala milo a naivne, nech už mala za lubom čokoľvek a časť jej naivity neodvolateľne pochádzala práve z jej jemných kaderí.

Top účesy 40. rokov

13. 12. 2011

Úžasné štyridsiate roky boli plné krásy, módy a šarmu. Ak chce aj vy zahviezdiť na vianočnom večierku, skúste sa inšpirovať kučerami Rity Hayworth, nezameniteľným štýlom Billie Holiday či klasikou v podaní Veronici Lake.Judy-Garlands-Sweet-Ringlets
Judy Garland:
 vyzerala milo a naivne, nech už mala za lubom čokoľvek a časť jej naivity neodvolateľne pochádzala práve z jej jemných kaderí. Maximálne zatočené kučery ľahko vyčarujete pomocou kulmy.


Rita-Hayworths-Cascading-Curls
Rita Hayworth: patrí medzi tie herečky, ktorých krása a šarm nikdy neupadne do zabudnutia. Za túto nesmrteľnosť vďačí aj svojim krásnym ohnivo - medným kučerám, ktoré privádzali mužov do šialenstva a ženy do vlasových salónov. Veľké kučery a bohatý účes tejto známej herečky určite nie je na bežné nosenie do práce, no na večernú výnimočnú udalosť je priam stvorený.


Billie-Holidays-Floral-Fascinator
Billie Holiday: kráľovná blues bola taktiež aj kráľovnou účesov. Nosenie obrovských kvetín určite nie je pre každú. Ale malá ľalia alebo orchidea pripnutá za uchom je očarujúca aj v 21. storočí.


Dinah-Shores-Beribboned-Tie-Back
Dinah Shore: táto americká speváčka a herečka vedela ako na to. S upraveným účesom a stuhou vo vlasoch bola vždy tip – top. Ak však nechcete vyzerať ako dievčatko, zviažte mašličkou len vrchné vlasy a zvyšné nechajte rozpustené padať na vaše plecia a chrbát. Kúzlo originality bude dozaista fungovať.


Edith-Piafs-Short-Cut
Edith Piaf: francúzska šansoniérka predbehla svoju dobu o niekoľko rokov. „Chaos" na vrchu hlavy vytvarujete pomocou vosku na vlasy, vzadu si však potrpte na krásne uhladené vlasy.


Sarah-Vaughans-Volume
Sarah Vaughan: legendárna jazzová speváčka vsadila na klasiku onej doby. Vyčesané vlasy hromadiace sa na vrchu hlavy vytvárajú ohromný objem a najmä dojem. Jedná sa o skvelý vzhľad a ak máte kučeravé vlasy a dostatok odvahy, neváhajte.


Bette-Daviss-Straight-Down-Middle
Bette Davis: vedela ako na to. Uhladené vlasy, ktoré pozvoľna prechádzajú do veľkých a hustých kučier. Aj to je štýl 40. rokov.


Miriam-Hopkinss-Short-Waves
Miriam Hopkins: vlny veľkosti prsta boli absolútnym hitom celé desaťročia. Predstavovali moderný štýl modernej ženy.


Ava-Gardners-Rolled-Updo
Ava Gardner: Ava, vyzerajúca ako bohyňa, je skvelou kombináciou starého Hollywoodu a antického Ríma. Namiesto toho, aby prísny drdol vytvoril rovnako prísny vzhľad, vykúzlil efekt deleného chvosta. Stačí vytvoriť vysoký, objemný vrkoč a omotať vlasy nejakou stuhou smerom zhora nadol.


Veronica-Lakes-Classic-Witch-Lock
Veronica Lake: glamour účes tejto americkej herečky a pin – up modelky netreba snáď ani predstavovať. Jemný, no zároveň provokačný vzhľad vytvárajú jemné kučery na konci vlasov. Ak chcete pôsobiť modernejšie, natočte si vlasy po celej dĺžke a vytvorte jemné vlny.

foto by bellasugar
pripravila: Katarína Segešová
 

    16181

    Súvisiace články