Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 24. august 2011

Aby vlasy rástli rýchlejšie

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Čo však v prípade, že ste práve vyšli od kaderníčky a namiesto najmodernejšie účesu vašich snov máte na hlave čosi, z čoho sa vám tisnú slzy do očí?

Aby vlasy rástli rýchlejšie

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Čo však v prípade, že ste práve vyšli od kaderníčky a namiesto najmodernejšie účesu vašich snov máte na hlave čosi, z čoho sa vám tisnú slzy do očí? Je vôbec možné ovplyvniť rýchlosť rastu vlasov?

Nie je vedecky dokázané, že rýchlosť rastu vlasov sa dá ovplyvniť. No môžete urobiť hneď niekoľko vecí, ktoré vám zaručia, že vaše vlasy budú zdravé  a tým pádom budú aj rýchlejšie rásť.

 

Pred umývaním si vlasy poriadne prečešte. Mokré vlasy sa nebudú motať a uzliť, tým pádom sa dajú ľahšie rozčesať. Ak ste majiteľkou hustých a kučeravých vlasov, váš hrebeň by mal čo najširšie zuby.

Pri používanú kondicionéru vlasy jemne prehrabávajte prstami. Vlasy sa nezauzlia a vy ich po opláchnutí nebudete musieť česať

Vlasy si neumývajte každý deň, najlepšie ich chráni samotný maz
Nenoste vlasy stále zviazané v chvoste alebo drdole. Doprajte im voľnosť.
Jedzte dostatok vitamínov, rybieho tuku a proteínov. Je dokázané, že práve vďaka proteínom rastú vlasy vo väčšom množstve a sú hustejšie.

Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov je stres. Ak ste v psychickom alebo fyzickom strese, na vašich vlasoch sa to prejaví zhruba po troch až štyroch týždňoch. Takže odpočívajte a relaxujte.

    8373

    Súvisiace články