Rok 2020 bol pre starostlivosť o pleť prelomovým. Aktívne látky ako retinol, vitamín C či kyselina hyalurónová sa prepracovali do mainstreamovej kozmetiky a tým sa dostali do povedomia más. Nikdy sme nemali také množstvo informácií a nikdy sme neboli viac vzdelaní v oblasti starostlivosti o pleť ako dnes. Sme čoraz uvedomelejší a vieme, čo naša pleť potrebuje. To sa odrazilo aj v našich vyhľadávaniach na Googli. Vyhľadávač zostavil rebríček najpopulárnejších termínov v tejto oblasti. Ako sme nakupovali a čo sme vyhľadávali?

 

najvyhľadávanejšia kozmetika 2020 starostlivosť o pleť aktívne látky

 

 

Retinol

Zázračná ingrediencia, ktorá dokáže pomôcť so všetkým od akné až po vrásky. Tento derivát vitamínu A sa jednoduchá stal svätým grálom starostlivosti o pleť a siahajú po ňom mnohé skincare maniačky.

 

Kyselina hyalurónová

Základ modernej starostlivosti o pleť pre akýkoľvek typ pleti je kyselina hyalurónová. Stará sa o dostatočnú hydratáciu, vyhladzuje vrásky, predchádza dehydratácii a urýchľuje hojenie. Je to jednoducho must-have pre každého vo všetkých vekových kategóriách.

 

Micelárna voda

Stará dobrá micelárna voda sa nenechala zosadiť z trónu žiadnymi trendami. Aj keď vieme, že nie je plnohodnotnou náhradou čističa na pleť, je skvelým prvým krokom pri čistení. Zbaví pleť make-upu a nečistôt a pripraví ju na ďalší krok v starostlivosti o pleť.

 

Kyselina mliečna

Tento rok patril kyselinám. Viacerí sme po nich siahli prvýkrát a začali sme experimentovať s ich používaním. Sľubujú hĺbkové čistenie, odstránenie odumretých buniek a urýchlenie bunkovej výmeny, ktorej výsledkom je krajšia, mladšie pôsobiaca a zdravá pokožka. Kyselina mliečna patrí k tým najznámejším a preto si získala aj prvenstvo medzi kyselinami vo vyhľadávaní.

 

Niacinamid

V tomto roku sa do mainstreamu prebojovala ďalšia aktívna látka, ktorá má popri retinole a kyseline hyalurónovej potenciál stať sa miláčikom más. Ide o vitamín B3, ktorý rozjasňuje pleť, napráva kožnú bariéru, reguluje produkciu mazu a ešte aj zvláda predchádzať predčasnému starnutiu.

 

Kyselina glykolová

Táto kyselina je známa svojimi účinkami vo vnútri pórov, častokrát je prezývaná aj zmizík na čierne bodky. Dokáže opticky zmenšovať póry, reguluje produkciu mazu a celkovo rozjasňuje pleť. Aj preto sa zaradila medzi najvyhľadávanejšie kozmetické produkty v roku 2020.

 

 

Čo bude ďalej?

Spotrebitelia sa neustále vzdelávajú aj v tejto oblasti a pri retinole či kyselinách to určite nekončí. Naznačuje nám to aj Google Trends, ktorý zaznamenal nárast v záujme v mnohých ďalších aktívnych látkach. Tieto budú na vzostupe aj počas roku 2021.

Tretinoín

Retinoid, ktorý je u nás dostupný na predpis. Oproti retinolu je omnoho silnejší a práve preto patrí do rúk odborníkov. Využíva sa najmä na liečbu silnej formy akné, no dokáže aj výrazne pomôcť s vráskami, hyperpigmentáciou či škodami z UV žiarenia.

 

Vitamín E

Tento vitamín je už dlhé roky súčasťou mnohých kozmetických produktov, no až teraz sme sa na neho začali sústreďovať viac. Vďačiť mu môžeme za množstvo benefitov od ochrany kožnej bariéry cez zlepšovanie udržiavania hydratácie až po rýchlejšie hojenie rán.

 

Panthenol

Zložka, s ktorou sa mnohí stretávame najmä pri produktoch po opaľovaní má omnoho širšie možností využitia. Je skvelou hydratačnou zložkou vhodnou na každodenné použitie, napomáha s hojením, má protizápalové účinky a dokáže pleť upokojiť. Ideálna zložka pre citlivú pleť.

 

Foto: Adobe Stock

 

Najnovšie zo sekcie krásaAké trendy čakajú beauty priemysel?

Minulý rok sme sa naučili správne čistiť pleť, používať kyselinu hyalurónovú, retinol či vitamín C a starostlivosť dopĺňať výživovými doplnkami ako...


Trendy krasa | 19.jan 2021

Krása je IDENTITA

Slovo krása znie v prvom pláne ako niečo povrchné. Tento pojem má však omnoho širší záber a okrem toho, že...


Šport a fitness | 18.jan 2021

Najlepšie online platformy na domáce tré...

Karanténa nie je dôvod na to, aby sme sa športu a pohybu vyhýbali. Práve naopak, pohyb je veľmi dôležitou súčasťou budovania...


Trendy krasa | 18.jan 2021

Manikúrové trendy na rok 2021

Aj trendy v manikúre sa neustále menia a vyvíjajú. V tomto roku sa ich zaručene prestrieda niekoľko, avšak týchto 5 bude patriť pravdepodobne...


Naše tipy

Aké náušnice sa nosia v roku 2021?

Vyberáte si náušnice podľa aktuálnych trendov alebo naopak, spoliehate sa na overené, nadčasové kúsk...

Oživte zimné outfity trendy detailmi

Ani vás už nebavia stále tie isté farby, rovnaké zimné kúsky a stále ten istý styling outfitov?...

Svieže farebné kombinácie na rozjasnenie...

Zimné počasie nie je len o magickom snehu a modrej oblohe, ale častokrát práve o sive...