Dezinfekčné prostriedky či už v podobe osobnej hygieny alebo upratovacích prostriedkov, súperia spolu s rúškami a respirátormi o prvenstvo v nedostupnosti. Nechýbajú iba ľuďom do domácej spotreby, ale aj zdravotníckym zariadeniam, čo je v týchto časoch kritickou situáciou. Našťastie však existujú firmy, ktoré považujú pomoc spoločnosti za nevyhnutnú a pomáhajú vyrábať to, čo trh viac nestíha. Najnovšou značkou, ktorá sa vrhla do výroby dezinfekcie je Estée Lauder.

 

estee lauder dezinfekcia

 

Estée Lauder plánuje znovuotvoriť svoje výrobné fabriky v americkom meste Melville, ktoré prerobí na výrobne dezinfekcie pre zdravotnícky personál. Súčasťou pomoci je aj finančný dar v hodnote 2 miliónov dolárov, ktorý poputuje na konto Doctors Without Border. Využitý bude na výskum koronavírusu a prerozdelený bude medzi krajiny, ktorým chýbajú či už finančné alebo fyzické zdroje pri boji s ochorením.

“Estée Lauder môže hrdo prispieť k širšej pomoci v boji proti COVID-19 a znovuotvorením našej fabriky v Melville tento týždeň vyrobíme potrebnú dezinfekciu pre rizikové skupiny v populácii vrátane zdravotníckeho personálu,” vyjadrila sa spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Ostatné kozmetické značky takisto nezaostávajú. Ešte skôr v tomto týždni oznámila skupina L’Oreal, že pomáha s výrobou dezinfekcie pre nemocnice a lekárne v Európe a zároveň pozastavila nutnosť splácania dlhov malých a stredných firiem. “V čase krízy je našou povinnosťou pomôcť každým možným spôsobom,” povedal CEO L’Oreal, Jean-Paul Agon.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 09.apr 2020

Ako cvičiť v čase pandémie?

Keď sme pred necelým mesiacom začali s izoláciou, zrejme nikto nepredpokladal, že do fitka či na hodinu jógy sa tak...


Trendy krasa | 09.apr 2020

Jarné beauty trendy

Líčite sa aj počas karantény alebo ste si s tým dali na čas pokoj? Nech už to máte akokoľvek, pripravili sme...


Trendy krasa | 08.apr 2020

Staroveké beauty tajomstvá, ktoré platia...

V modernej kozmetike nájdeme množstvo nových ingrediencií, ktoré vznikli starostlivým testovaním v laboratóriách. Avšak v ďalekej minulosti neboli takéto vymoženosti a ľudia si museli...


Šport a fitness | 06.apr 2020

Kurkumín je vzácne prírodné antibiotikum...

Poznáte korenie kurkuma? Používa sa najmä v indickej kuchyni, má silno oranžovú farbu a keď sa ho dotknete, tak máte oranžovo žlté...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Ako móda pomáha v boji s koronavírom

Ak nás niečo toto obdobie poznačené pandémiou naučilo, tak minimálne to, že si musíme viac pomáhať a...

Čítanie do karantény

Ešte ubehlo len pár dní od začiatku prísnych opatrení v našich končinách, no mnohí z nás už teraz po...

LVMH bude vyrábať dezinfekciu francúzsky...

Skupina LVMH, ktorá zastrešuje značky ako Christian Dior, Givenchy či Guerlain oznámila, že od 16.ma...