O svoje zdravie by sme sa mali starať poctivo počas celého roka. Avšak začiatok toho nového je ideálnym obdobím na zmeny, na zavedenie nových rutín a zlepšenie svojho životného štýlu. Okrem toho si telo žiada jemný detox a organizmus túži po harmónii. Pomôže vám v tom starý dobrý kefír.

 

kefir

 

Všetci vieme, že mikroflóra v žalúdku má omnoho väčší význam, ako by sme si mohli myslieť. Do istej miery ovplyvňuje naše celkové zdravie, ale aj vzhľad či dokonca stav pleti. Prostredie v žalúdku pomáha balansovať práve spomínaný kefír. Nie je to žiadna novinka na trhu, jednoducho sa k nemu ktokoľvek dostane a dokonca s ním nemajú problém ani ľudia intolerantný na laktózu.

 

Čo je to kefír?

Typicky sa vyrába z kravského, ovčieho alebo kozieho mlieka a ide o kvasený nápoj. Počas procesu kvasenia sa surové mlieko pridáva do kefírových zŕn (kvasinkových kolónií). Počas 24 hodín sa vďaka kvasinkám mlieko fermentuje, čím vznikajú cukry a mlieko sa mení na kefír. Zrnká sa po skončení kvasenia vyberajú a môžu sa opätovne použiť. Mliečna laktóza sa takisto mení- na kyselinu mliečnu, preto výsledný produkt nechutí ako mlieko, ale skôr ako jogurt. Z tohto dôvodu môžu kefír konzumovať aj ľudia alergickí a intolerantní na laktózu. 100 ml kefíru obsahuje 4 g bielkovín, 120 mg vápniku, ale aj fosfor či vitamíny B12 a B2.

 

Benefity

Zdravé trávenie

Vďaka bohatému obsahu zdraviu prospešných baktérií a kvasiniek, dokáže vybalansovať črevnú a žalúdočnú mikroflóru, čím všeobecne zlepšuje celkové trávenie. Vďaka probiotikám pomáha udržiavať zdravý tráviaci systém. Vďaka kefírom Lactobacillus pôsobí antibakteriálne.

 

Pomáha pri alergiách

Dokáže si poradiť aj s alergiami a astmou. Potláča príznaky zápalov v tele, ktoré sú symptómami rôznych autoimunitných problémov. Mal by byť teda súčasťou stravy každého, kto má problémy s rôznymi typmi alergií.

 

Krásna pleť

Keďže pôsobí protizápalovo a poskytuje telu prospešné baktérie, má podiel aj na peknej pleti. Vie pomôcť pri roseacei, ekzémoch, psoriáze aj akné. Kefír v kozmetických produktoch sa zase stará o rozjasnenie a hydratáciu.

 

Zdravé vlasy

Vďaka obsahu proteínu, kvasiniek a vápnika sa stará aj o krásne a zdravé vlasy. Posilňuje ich pevnosť a stimuluje výživné vlastnosti vlasových folikúl.

 

Ako ho konzumovať?

Odporúčaná denná dávka pre dospelého je 200-300 ml.

 

Najnovšie zo sekcie krásaAnti-ageing pre telo

O anti-ageing starostlivosti sa hovorí veľa a často. Takmer vždy je to však v súvislosti s tvárou. Vrásky, pigmentové škvrny...


Vlasy | 28.jan 2020

Účesová inšpirácia z prehliadkového móla

Počas Týždňov módy je vizáž relatívne prehliadanou záležitosťou. Väčšinu pozornosti totiž na seba strhávajú samotné dizajnérske kúsky, ktorým sú prehliadky...


Dávate telu čo potrebuje? A čo tak dopln...

Kľúčom k dlhému a hlavne kvalitnému životu je pestrá strava, dostatok pohybu a správny príjem všetkých pre telo potrebných látok...


Trendy krasa | 26.jan 2020

Manikúrová inšpirácia z Instagramu

Hľadáte aj vy manikúrovú inšpiráciu na Instagrame? Pokiaľ sledujete niektoré z najpopulárnejších nechtových dizajnérok, určite ste mohli postrehnúť niekoľko trendov, ktorým...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...