O svoje zdravie by sme sa mali starať poctivo počas celého roka. Avšak začiatok toho nového je ideálnym obdobím na zmeny, na zavedenie nových rutín a zlepšenie svojho životného štýlu. Okrem toho si telo žiada jemný detox a organizmus túži po harmónii. Pomôže vám v tom starý dobrý kefír.

 

kefir

 

Všetci vieme, že mikroflóra v žalúdku má omnoho väčší význam, ako by sme si mohli myslieť. Do istej miery ovplyvňuje naše celkové zdravie, ale aj vzhľad či dokonca stav pleti. Prostredie v žalúdku pomáha balansovať práve spomínaný kefír. Nie je to žiadna novinka na trhu, jednoducho sa k nemu ktokoľvek dostane a dokonca s ním nemajú problém ani ľudia intolerantný na laktózu.

 

Čo je to kefír?

Typicky sa vyrába z kravského, ovčieho alebo kozieho mlieka a ide o kvasený nápoj. Počas procesu kvasenia sa surové mlieko pridáva do kefírových zŕn (kvasinkových kolónií). Počas 24 hodín sa vďaka kvasinkám mlieko fermentuje, čím vznikajú cukry a mlieko sa mení na kefír. Zrnká sa po skončení kvasenia vyberajú a môžu sa opätovne použiť. Mliečna laktóza sa takisto mení- na kyselinu mliečnu, preto výsledný produkt nechutí ako mlieko, ale skôr ako jogurt. Z tohto dôvodu môžu kefír konzumovať aj ľudia alergickí a intolerantní na laktózu. 100 ml kefíru obsahuje 4 g bielkovín, 120 mg vápniku, ale aj fosfor či vitamíny B12 a B2.

 

Benefity

Zdravé trávenie

Vďaka bohatému obsahu zdraviu prospešných baktérií a kvasiniek, dokáže vybalansovať črevnú a žalúdočnú mikroflóru, čím všeobecne zlepšuje celkové trávenie. Vďaka probiotikám pomáha udržiavať zdravý tráviaci systém. Vďaka kefírom Lactobacillus pôsobí antibakteriálne.

 

Pomáha pri alergiách

Dokáže si poradiť aj s alergiami a astmou. Potláča príznaky zápalov v tele, ktoré sú symptómami rôznych autoimunitných problémov. Mal by byť teda súčasťou stravy každého, kto má problémy s rôznymi typmi alergií.

 

Krásna pleť

Keďže pôsobí protizápalovo a poskytuje telu prospešné baktérie, má podiel aj na peknej pleti. Vie pomôcť pri roseacei, ekzémoch, psoriáze aj akné. Kefír v kozmetických produktoch sa zase stará o rozjasnenie a hydratáciu.

 

Zdravé vlasy

Vďaka obsahu proteínu, kvasiniek a vápnika sa stará aj o krásne a zdravé vlasy. Posilňuje ich pevnosť a stimuluje výživné vlastnosti vlasových folikúl.

 

Ako ho konzumovať?

Odporúčaná denná dávka pre dospelého je 200-300 ml.

 

Najnovšie zo sekcie krásaAM-PM Beauty s Pavlinou Jágrovou

Ak poznáte Pavlinu Jágrovú, určite to je kvôli jej skvelému vkusu, nadčasovému šatníku a umeniu kombinovania jednotlivých kúskov. S módou...


Viac ako BIO

Pokiaľ hľadáte miesto, kde nebudete musieť podrobne študovať etikety, aby ste si boli istí, že je produkt „čistý“, zamierte sem...


Líčenie | 05.aug 2020

TOP 10 LETNÉ MAKE-UPY

Nezaťažujte svoju pleť zbytočne. Počas horúcich dní jej doprajte ľahšie textúry i čo sa týka make-upov. Práve na leto sú...


Trendy krasa | 05.aug 2020

Neutrálna manikúra hitom tohto leta

Uprednostňujete vo svojej letnej manikúre výrazné farby či dokonca žiarivé neónové tóny? Alebo na to idete minimalisticky a nenápadne? Práve neutrálna...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Všetko o celulitíde

Takmer každá žena s ňou bojuje a nenávidí. Pritom je to úplne bežná záležitosť, ktorá vôbe...

Vlasové doplnky tohto leta

Toto leto si medzi vlasovými doplnkami vybojovali najvyššie priečky v popularite najmä trendy z...

6 letných účesov z Instagramu

Keď sa povie letný účes, väčšina z nás si predstaví dnes už legendárne beach waves. Aj keď je p...