Aj taký detail, akým je tvar nechtov dokáže urobiť veľký rozdiel. Vie opticky predĺžiť prsty či zoštíhliť ruku. Vyberte si ten ideálny tvar nechtov podľa toho, aký výsledok chcete dosiahnuť.

Oválne

Najčastejší tvar, ktorý sa snažíme dosiahnuť. Je veľmi ženský, pritom nenútený a nadčasový. Oproti okrúhlemu tvaru je o niečo menej zaoblený. Keďže ide o nadčasový tvar, hodia sa mu neutrálne, prírodné farby, ale aj trendy tóny. Ide tiež o ideálny tvar na francúzsku manikúru.

nails@oliveandjune

 

Okrúhle

Základný tvar, ktorý kopíruje prirodzené zaoblenie nechtu, zvyčajne je na stranách zaoblený. Takto upravené nechty sú ideálne pre všetkých, ktorí chcú opticky predĺžiť svoje prsty. Hodia sa im akékoľvek farby, od neónových po pastelové, od svetlých až po hlboké.

2@justlikesushi

 

 

Hranaté

Hranaté nechty najkrajšie vyniknú na nechtoch s úzkym nechtovým lôžkom a na tenkých prstoch. Ide o trendy tvar, ktorý imponuje mladším vekovým skupinám. Je tiež ideálny pre milovníčky tmavých, neónových farieb či rôznych vzorov.

3@nail_unistella

 

 

Zaoblené

Tvar, ktorý sa nachádza na rozmedzí oválnych a hranatých nechtov. V podstate ide o zaoblenejší tvar hranatých nechtov. Je to univerzálna úprava, ktorá vynikne na krátkych aj dlhých nechtoch a hodí sa takmer ku každej farbe.

4@vanityprojects

 

 

Balerína
Tento tvar je inšpirovaný baletnými špičkami, elegantný tvar je zakončený úzkou hranou. Je populárny najmä medzi nechtovými maniakmi a ľuďmi, ktorý si skutočne dajú záležať na manikúre, prípadne tých, ktorí radi experimentujú.

6@grgctts

 

 

Mandľové

Nechty v mandľovom tvare nikdy nevyjdú z módy. Sú veľmi ženské, no podľa výberu farby im môžete dodať akúkoľvek tvár. Môžu byť zmyselné vďaka červenej či bordovej, trendy ak im doprajete logá či minimalistické ak použijete neutrálne farby.

7@jinsoon

 

 

Špicaté

Ľudia, ktorí berú nechty ako doplnky a majú radi extravaganciu často siahajú aj po tomto type nechtov. Sú ako stvorené na vybláznenie sa a na tie najodvážnejšie motívy, dekorácie a farby.

8@joannasnails

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 03.apr 2020

Greta testuje: Přesně cílená péče

My ženy máme mnohá tajemství. Jedním z nich je tajemství naší krásy. Někdo si ke krásným vlasům pomáhá prodlužováním a...


10 krokov starostlivosti o pleť inšpirov...

Kórejské ženy už od dávna skúmali tajomstvá krásy. Experimentovali s rôznymi druhmi rastlinných extraktov či minerálov a vytvárali prvé prírodné...


Prirodzené zväčšenie pier originálnym pr...

Túžite po plných perách? Vedeli ste, že zväčšenie pier je možné aj bez invazívnych zákrokov a vpichov kyseliny hyalurónovej? Zoznámte...


#SELFCARE: 3 recepty na DIY peeling

Dobu karantény môžete využiť vo svoj prospech najrôznejšími spôsobmi. Jedným z nich je aj praktizovanie self care, teda starostlivosti o seba samých...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Gadgety, ktoré vám pomôžu so spánkom

Problémy so spánkom môžu mať najrôznejší pôvod. Niektoré sú psychologického charakteru, iné zase spô...

Simona Salátová: Nemáte pocit, že ste ne...

Je niečo ako prírodný úkaz. Žena, ktorá si už vo svojom mladom veku prešla cestu a skúšky života, ak...

Antihrdinky: Ženy zo strieborného plátna

8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry...