Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 12. november 2015

Exkluzívna kolekcia vôní BVLGARI LE GEMME

Od dávnych čias sú šperky a vône vzájomne prepletené v pretrvávajúcom milostnom príbehu. Svoju úlohu zohrávajú v kultúre, náboženských aj pohanských rituáloch národov od Stredného Východu k brehom Stredomoria a ďalej až k Amazónii, kde im pripisujú liečivé a mystické schopnosti.Kombinácia vzácnych kameňov a vôní zvyšuje ich liečivé a magické vplyvy, zlepšuje ich spirituálnu a ochrannú účinnosť, a najmä ich silu.Bulgari, majster farebných drahokamov, teraz oživuje dávne tradície novým spracovaním prepojenia vzácnych kameňov a vôní.

Exkluzívna kolekcia vôní BVLGARI LE GEMME

12.11.2015

Od dávnych čias sú šperky a vône vzájomne prepletené v pretrvávajúcom milostnom príbehu. Svoju úlohu zohrávajú v kultúre, náboženských aj pohanských rituáloch národov od Stredného Východu k brehom Stredomoria a ďalej až k Amazónii, kde im pripisujú liečivé a mystické schopnosti.

Kombinácia vzácnych kameňov a vôní zvyšuje ich liečivé a magické vplyvy, zlepšuje ich spirituálnu a ochrannú účinnosť, a najmä ich silu.
Bulgari, majster farebných drahokamov, teraz oživuje dávne tradície novým spracovaním prepojenia vzácnych kameňov a vôní. Uznávaný šperkár zdieľa svoje znalosti a majstrovské umenie spracovania drahokamov so skúsenosťami parfuméra, aby nadviazal na legendy, hodnoty a posvätnú moc kameňov v božských vôňach výnimočnej kolekcie Le Gemme.
Kolekcia šiestich dámskych parfumovaných vôd sa inšpiruje najpôsobivejšími drahokamami žiarivých farieb Bvlgari, ktoré sa stali symbolom najznámejších diel talianskeho šperkára.
Šesť vzácnych kameňov z rozličných kontinentov nás prenáša na cestu do iných svetov a do iných čias: do Egyptu v období Kleopatry, do sveta Rímskeho Impéria a do karaván Orientu.

ASHLEMAH
Drahokam zo srdca prastarej Európy
Vôňa inšpirovaná ametystom, posvätným drahokamom, symbolom dokonalej rovnováhy. Tento drahokam nás privádza k meditácii, poznaniu a spiritualite. Ametyst sa spája s tým, čo je božské, s pozdvihnutím duše a čistotou. Pripisuje sa mu schopnosť vniesť svetlo do našich snov. „Achlemah" znamená „sladké sny".
Naozaj noblesná, výnimočná vôňa vás zahalí do aristokratickej elegancie.
LEVANDUĽOVÁ ESENCIA – ABSOLÚT KOSATCA – PIŽMO


Bvlgari_Le_Gemme_EdP_Ashlemah_30ml_flakonbox

MARAVILLA
Cesta na slnkom zaliaty Pyrenejský polostrov
Inšpirovaná citrínom, kameňom ranných lúčov slnka, žiarivým drahokamom, ktorý, tak ako citrón, pochádza z horúcich slnečných oblastí. Citríny sú známe šírením dobrých vibrácií, podporou pozitívneho stavu mysle, posilnením inteligencie a podporu liečby štítnej žľazy, ženských orgánov a únavového syndrómu. „Maravilla" znamená „potešenie". Evokuje príjemnú energiu stredomorskej žiarivosti a príznačnej radosti zo života.
Žiarivá elegantná vôňa, perfektná zmes slnkom naplnených citrusových tónov pretkaná náznakom radostnej broskyne a nádherne rafinovaného cyprusového akordu.
TALIANSKY CITRÓNOVNÍK – ABSOLÚT KVETU POMARANČOVNÍKA – ESENCIA INDONÉZSKEHO PAČULI


Bvlgari_Le_Gemme_EdP_Maravilla_100ml_flakonbox

NOORAH
Cez Nišapur, dlhá cesta z Orientu k západnej civilizácii
Tyrkys nás berie na putovanie po legendárnej hodvábnej ceste. Do starobylého mesta Nišapur v Strednej Ázii, domova najvzácnejších druhov korenín, cez ktoré karavany tureckých obchodníkov priviezli prvý tyrkys do Európy. Kameň vo farbe jasne modrého neba pripomínajúci otvorený priestor a je ochrancom pocestných. „Noorah", symbolický názov vyjadrujúci neohraničenosť nekonečného neba.
Bohatá, záhadná, zmyselná vôňa zachytáva slávu dávnej hodvábnej cesty.
PARA Z VODNEJ FAJKY – KANDIZOVANÉ DATLE – LAOCKÝ BENZOÍN


Bvlgari_Le_Gemme_EdP_Noorah_30ml_flakonbox

CALALUNA
Z úžasnej a rozkvitajúcej zeme Srí Lanka
Mesačný kameň, strážny anjel ženskosti. Pripisujú sa mu účinky mesiaca, vplyv na vnímavosť, intuíciu a príťažlivosť. Mesačné kamene poskytujú ženám harmóniu s ich povahou a tiež napomáha pri odbúravaní prebytočnej vody z tela. „Calaluna" je pôsobivý názov, ktorý je poctou idylickému zálivu na Sardínii, kde má piesok, odrážajúci hladinu mora, farbu mesačného svitu.
Mliečna biela esencia vás zahalí do unikátnej aury komfortu, ochrany a pohodlia.
BIELY KOSATEC – HELIOTROP – SANTAL


Bvlgari_Le_Gemme_EdP_Calaluna_100ml_flakonbox

LILAIA
Vzácne tajomstvo starovekých egyptských faraónov
Drahokam obnovy a zmeny, peridot (olivín), nás prenesie späť do starovekého Egypta. Žiarivá zelená farba je symbolom života, prosperity a regenerácie. Je to farba Matky Prírody. Vplýva aj na spokojný manželský život, detoxikuje organizmus a učí nás pokore a stredmosti. Názov „Lilaia" evokuje grécku bohyňu jari, ktorá chráni rozkvet, rast a znovuzrodenie prírody.
Povzbudivá vôňa šíri očarujúcu a omladzujúcu energiu prírody.
GALBÁNUM – MASTIXOVÝ ABSOLÚT – PIŽMO


Bvlgari_Le_Gemme_EdP_Lilaia_30ml_flakonbox

AMARENA
Naprieč magickou krajinou Brazílie a Madagaskaru
Symbol lásky a potešenia, ružový turmalín, vyzýva k túžbe a zmyselnosti. Prenáša nás na juh od rovníka, k farbám, hudbe, vôňam a hojnosti Brazílie. Robí ženu neprehliadnuteľnou a nezabudnuteľnou, lieči krv a otvára nám srdce. „Amarena", príznačný názov, znamená v taliančine „čerešňa Morello".
Farebná sýtosť a výdatnosť vône zachytáva esenciu žiarivej, extrovertnej ženskosti.
ČEREŠŇA MORELLO – RUŽA CENTIFOLIA – INDICKÁ TUBERÓZA


Bvlgari_Le_Gemme_EdP_Amarena_100ml_flakonbox

Kolekcia vôní BVLGARI LE GEMME je dostupná exkluzívne vo FAnn parfumérii v Auparku Bratislava.
zdroj: Glamour Slovakia a.s.

    3255

    Súvisiace články