Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 4. január 2012

5 prírodných zázrakov pre krásnu pleť

Silvester je už za nami a my sa pomaly ale iste opäť dostávame do kolotoča každodenných povinností. Po sviatkoch, ktoré sa niesli v duchu oddychu, jedla a zábavy, treba dať naše telo a pleť opäť do poriadku.

5 prírodných zázrakov pre krásnu pleť

4. 1. 2012

Silvester je už za nami a my sa pomaly ale iste opäť dostávame do kolotoča každodenných povinností. Po sviatkoch, ktoré sa niesli v duchu oddychu, jedla a zábavy, treba dať naše telo a pleť opäť do poriadku. Existuje veľké množstvo krémov, sér a čistiacich prostriedkov, ktoré majú vašej pleti pomôcť. No niektoré z najúčinnejších zložiek môžete nájsť aj vo svojej chladničke. Pozrite sa spolu s nami, ktoré sú to.

papaja Papaín: tento enzým, ktorý sa nachádza v papáji a ananáse, „požiera" odumreté bunky, odľahčuje upchaté póry a pomáha revitalizovať bunkovú štruktúru. Najideálnejšie je papáju rozmixovať alebo rozdrviť a použiť ako pleťovú masku.
 olive_oil Olivový olej: olivový olej môže poslúžiť ako skvelé hydratačné sérum, čistiaci krém, ale aj ako vynikajúci odličovač, ktorý vašu pleť dokonale zmäkčí a zjemní.
 green_tea Zelený čaj: zelený čaj pôsobí protizápalovo, upokojuje pokožku a obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Umývanie tváre chladeným zeleným čajom je skvelý spôsob ako sa zbaviť začervenania pokožky. Na upokojenie pokožky stačí pridať zopár lyžičiek sypaného zeleného čaju do svojej obľúbenej pleťovej masky.
 kostihoj Alantoín: hoci je alantoín chemická látka na báze močoviny, nedajte sa zmiasť. Pre svoje výrazné regeneračné účinky sa s obľubou využíva vo farmakológii a kozmetickom priemysle. Našej koži pomáha predovšetkým zmäkčovať keratín v koži, čo jej pomáha udržať vlhkosť a koža vyzerá mladšie. Veľké množstvo alantoínov obsahuje rastlinka kostihoj.
 kofein Kofeín: máte problémy so začervenaním a tmavými kruhmi pod očami? Kofeín je vazokonstrikčny, čo znamená, že zužuje žily, čím sa znižuje výskyt začervenania. Ide o rýchle, avšak nie trvalé riešenie.

 
pripravila: Katarína Segešová 

    5969

    Súvisiace články