Silné slnečné lúče nútia aj tých najväčších odporcov SPF siahnuť po vysokej ochrane pred UV žiarením aj počas bežných dní. SPF ide ruka v ruke so zdravou a mladistvou pokožkou, to je už dobre známe. Ako sa však popasovať s aplikáciou a reaplikáciou ochranného faktora počas dňa?

 

líčenie spf reaplikácia starostlivosť o pleť krása kozmetika@matildadjerf 

 

Súčasť starostlivosti

Tí z nás, ktorý sledujú beauty a skincare trendy vedia, že najlepším anti-ageingovým prípravkom je SPF. Jeho každodenná aplikácia na tvár dokáže chrániť pokožku pred nežiadúcim vplyvom slnečného žiarenia, ktoré spôsobuje nielen opálenie, ale aj predčasné starnutie a s nim súvisiace neduhy ako vrásky či pigmentové škvrny.

SPF sa tak pre mnohých z nás stalo pravidelnou súčasťou starostlivosti o pleť, kedy sa kombinuje s ďalšími špecifickými produktami. Správne by mal byť posledným krokom v starostlivosti, po aplikácii sér či tonerov alebo iných produktov. Je to teda vrchná vrstva v skincare, na ktorú následne môžete aplikovať make-up, BB krém či CC krém, ak ich používate, a samozrejme aj ďalšiu dekoratívnu kozmetiku.

Týmto však vaša starostlivosť nekončí. Žiaden krém s SPF nevydrží na pokožke celý deň a preto je potrebné ho minimálne ešte raz aplikovať. V tomto bode však nastáva menší problém, najmä pre tie z nás, ktoré sa líčia. Ako naniesť novú vrstvu ochranného krému ak sa nechcete alebo nemôžete len tak počas dňa odlíčiť?

 

Použite špongiu

Tento trik používa množstvo beauty influenceriek, ktoré sa šikovne vynašli. Na opätovnú aplikáciu SPF totiž používajú beauty blender. Priamo na špongiu nanesiete SPF a následne ho aplikujete jemným pritláčaním na pleť, nešúchajte a neťahajte, inak zničíte celé líčenie. Jemným vklepkávaním nenarušíte make-up a ochrannú vrstvu obnovíte.

 

Náš tip:

beautyblenderBeautyblender

 

 

Mist

Aj kozmetické firmy si uvedomujú nové požiadavky a nároky svojich zákazníkov a preto prichádzajú s inovatívnymi produktami, ktoré riešia aj problém reaplikácie SPF. Práve preto vznikli SPF misty alebo spreje, ktoré sú na reaplikáciu ako stvorené. Jednoducho stačí SPF nastriekať priamo na tvár a váš make-up ostane na mieste. Doprajte však pleti dostatok produktu, tak aby bola rovnomerne a dôkladne pokrytá.

 

Náš tip:

Hydrabio Eau de Soin SPF30 Moisturising Anti UV MistBioderma Hydrabio Eau de Soin SPF30 Moisturising Anti UV Mist

 

 

Tónované SPF

Skvelou alternatívou, ktorá rieši hneď niekoľko problémov naraz sú tónované SPF. Dnes ich je v ponuke množstvo, takže väčšina z nís si nájde svoj ideálny odtieň. Ide o produkt, ktorý poskytuje ochranu pre UV žiarením a zároveň plní rolu ľahkého krytia podobného napríklad BB krému. Aplikáciou jediného produktu dosiahnete ochranu aj zjednotenie. V praxi to znamená, že stačí aplikáciu takéhoto produktu jednoducho zopakovať a keďže sa nemusíte báť narušenia líčenia, ide o veľmi rýchlu a praktickú voľbu.

 

Náš tip:

LA ROCHE POSAY Anthelios ultra BBLA ROCHE POSAY Anthelios ultra BB

 

 

 

Multifunkčný púder

Skvelá voľba pre všetky majiteľky mastnej pokožky, ktoré sú zvyknuté na reaplikáciu zmatňujúceho púdra počas dňa. Dnes si totiž môžete vybrať aj púder s obsahom SPF, ktorý vašu pleť zmatní a zároveň jej poskytne aj ochranu pred UV žiarením. Ak ste nalíčené, použite techniku s beauty blenderom, ktorá zachová pôvodné líčenie.

 

Náš tip:

Ilia Radiant Translucent PowderIlia Radiant Translucent Powder SPF20

 

Foto: archív značiek, Instagram

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 04.aug 2021

Prvý Refill Bar Authentic Beauty Concept...

Dnes už dobre známy princíp „reduce, reuse, recycle“ ilustruje, že starostlivosť o seba by sme mali podmieniť cieleným a premysleným nákupom, ktorý...


Vlasy | 04.aug 2021

První Authentic Beauty Concept Refill Ba...

Pražský salon Hairthusiasts se stal prvním v České republice, kde máte možnost znovu a znovu doplňovat váš oblíbený produkt Authentic...


Vlasy | 03.aug 2021

Summer Hair: Baby Braids

Letnú atmosféru tvoríme aj svojim oblečením, stylingoma celkovou vizážou, kam patria samozrejme aj vlasy. Ak máte radi boho štýl plný...


Salón SatinBeauty - pomáhame ženám byť e...

Každá žena túži byť krásna. A každá žena si zaslúži byť krásna. Zdravo sa stravujeme, snažíme sa o dostatok spánku...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...