B vitamín na hydratáciu

Práve vitamín B je v kozmetickom priemysle používaný najčastejšie a nie náhodou. Béčko dokonale hydratuje a zvláčňuje pleť tým, že v nej udržiava vodu, a tak vytvára bariéru na jej ochranu. V letnom období sa tento benefit ráta dvojnásobne.

 

krása na tanieri

 

Céčko trochu inak

„Staré dobré céčko“ je nezameniteľné a prisahajú naň zástupy kozmetických odborníkov. Lenže nie je vitamín C ako vitamín C... Ak chcete udržiavať imunitu v pozore, tabletkové céčko je vhodnou voľbou. Ale ak chcete zlepšiť stav pleti, obyčajná tabletka nestačí. Tu prichádza na rad vitamín C v práškovej forme, ktorý je určený práve pleť a odstránenie jej nedostatkov.

 

Antioxidačné účinky éčka

Vitamín E známy i ako tokoferol je pomocníkom, ktorý vás môže zbaviť problémov s pleťou. Má silné antioxidačné účinky a chráni pokožku rovnako ako vitamín C, vďaka čomu môžete byť nielen krajšia, ale i mladšia. Navyše, v kombinácii s vitamínmi A a C pôsobí veľmi antioxidačne. 

 

K vitamín na jazvy

Po tomto vitamíne by ste mali siahnuť najmä vtedy, ak vás trápia drobné jazvičky na pleti. No má i pozitívne účinky na tmavé kruhy pod očami. A spozornieť by mali aj tie z vás, ktoré bojujú s vráskami. I tu sa preukázal vitamín K ako účinný prostriedok v boji so starnutím. Tak prečo ho neskúsiť?

 

Dajte zelenú zelenej

Matcha, spirulina, chlorela, zelerový džús, jačmeň. Čo majú spoločné? Sú zelené. Na to, aby bola pleť bezchybná, musíte mať vo forme tráviaci systém, ktorý si dáte  „dokopy“ týmito potravinami a doplnkami. Zoberte si, napríklad, taký zelerový džús, ktorý síce nechutí lahodne, ale odborníci sa zhodujú na jednom – je kľúčom ku krajšej a mladšej pleti! Prečo? Hlavnými zložkami zeleru sú silné aromatické silice a éterické oleje, ktoré v kombinácii s vitamínmi B, A, K a C výborne chránia organizmus. V surovom stave sa v zeleri tiež nachádza množstvo minerálnych látok ako vápnik, železo, chróm, horčík či draslík, a preto sa stal v poslednom čase jednotkou v jedálničku mnohých hollywoodskych hviezd. Ak si každé ráno doprajete čerstvý zelerový džús na lačný žalúdok, predídete prechladnutiu, posilníte imunitu. Zahrňte ho každý deň do svojho jedálnička a o pár týždňov sa dočkáte prvej viditeľnej zmeny. 

 

1

Super Greens s kurkumou – Probiotická biozmes zelených superpotravín s kurkumou a vysokým obsahom vitamínov A, K, B12 a Riboflavínu (490 KČ, predáva Ecce Vita)

 

 

2

MALINNA° elixir – Koncentrát na prípravu nápoja na báze bylinných výluhov organických olejov, esenciálnych olejov a morskej soli (49 €)

 

 

3

Alpha-H Vitamin C Serum – Sérum zahŕňa novú generáciu technológie s prímesou bylín a vysokoúčinných vlastností kyseliny hyalurónovej s cieľom dosiahnuť vynikajúce antioxidačné benefity (49 €, predáva BeautySecret.sk)

 

 

4

Shiseido Waso Colour Smart Day Moisturizer Oil-Free (47 €)

 

 

5

Antioxidačny Mix – Zmes bioplodov obsahujúcich rad významných antioxidantov (980 KČ, predáva Ecce Vita)

 

 

6

Anthony´s California – Spirulina v práškuAutor: Radka Vargová
Foto: Archív značiek, pixabay.com

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 26.nov 2020

5 účesov inšpirovaných Francúzkami

Základom typického francúzskeho štýlu sú vždy dôkladne upravené vlasy. Môže sa síce zdať, že Francúzky si na vlasy nepotrpia, no...


Trendy krasa | 25.nov 2020

Vianoce po slovensky: Kozmetika

Nákupy vianočných darčekov nie sú nikdy jednoduché. Častokrát nimi chceme našich blízkych ohúriť a potešiť. Tento rok však vianočnými nákupmi plánujeme...


Tajomstvo svetových topmodeliek dostupné...

Čo obdivujete na modelkách? Ich dokonalo upravené vlasy, fit postavu či krásnu pleť? Všetky tieto aspekty do veľkej miery samozrejme...


Trendy krasa | 23.nov 2020

Domáca manikúra: Vytvarujte si dokonalé ...

Krátke či dlhé, hranaté alebo oválne? Nezáleží na tom, aký tvar a dĺžku nechtov preferujete, poradíme vám, ako si ich spraviť...


Naše tipy

Vlasové doplnky na jeseň 2020

Čo urobiť s vlasmi, keď nám počasie nepraje a za oknami nás čaká vietor či dážď? Obráťte s...

Ako kombinovať kabát s čižmami?

Máte doma väčšiu zbierku kabátov alebo čižiem? Tieto dva kúsky majú prevahu aj v našich šatníko...

Jesenné farby v manikúre

Pre obdobie jesene sú typické farby ako bordová, hnedá či smaragdová. Radi po nich siahame v pr...