Suchá, mdlá pleť či popraskané pery, to sú najčastejšie problémy, ktoré postihujú naše pleť v zime. Ako im predchádzať alebo ich riešiť?

 

winterskin@chiaraferragni

 

 

Suchá pleť

V zime je mnoho z nás nútených vytiahnuť silné zbrane. So suchou pokožkou si však poradíte hneď niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je tuhší hydratačný krém, ktorý pomáha posilňovať ochrannú bariéru pleti. Druhou možnosťou sú hydratačné oleje, ktoré dokážu v pokožke zadržiavať vlhkosť dlhšie. Ďalším spôsobom je vrstvenie niekoľkých produktov (napríklad sérum + olej + krém a k tomu občasná hydratačná maska). No a v noci môžete pleti dopriať zase silnú regeneračnú kúru v podobe produktov s ceramidami, ktoré posilňujú ochrannú bariéru pleti a naprávajú škody spôsobené chladom. Tiež pomáhajú so zápalovými procesmi.

 

Mdlá pokožka

Keď je pokožka podráždená a zapálená, je náchylnejšia na rýchle hromadenie odumretých buniek, čo sa odráža v jej mdlom tóne. Do svojej rutiny by ste preto mali dodať jemný exfoliátor, ktorý pleť prekrví a zbaví ju odumretých buniek.

 

Popraskané pery

V prípade, že si neviete poradiť s popraskanými perami a žiadne balzamy nezaberajú, vyberte si správne ingrediencie. Stavte na lanolín, maslo shea alebo oleje ako olivový, mandľový či kokosový. Aby ste popraskaným perám predišli, nezabudnite im takisto dopriať kyselinu hyalurónovú.

 

Akné

Zima je náročné obdobie, ktoré sa môže na pleti odraziť aj vo forme akné. To vzniká kvôli suchu, prekúreným miestnostiam a striedaniu pobytu von a v interiéri. Aby ste to pleti uľahčili, mali by ste minimalizovať dekoratívnu kozmetiku a uprednostniť hypoalergénne, nekomedónne produkty.

 

Začervenanie

Pokiaľ je vašim najväčším problémom v zime začervenaná pokožka, mali by ste staviť na jemné produkty, ktoré pokožku nedráždia, ale ju upokojujú. Skvalán je veľmi vhodnou ingredienciou pretože efektívne pleť čistí, no je jemný a navyše aj hydratuje. Ak máte začervenenú pokožku v kombinácii s akné, pomôže vám zase niacinamid. Vyhnite sa úplne agresívnym kyselinám a peelingom.

 

Najnovšie zo sekcie krásaAM-PM Beauty s Pavlinou Jágrovou

Ak poznáte Pavlinu Jágrovú, určite to je kvôli jej skvelému vkusu, nadčasovému šatníku a umeniu kombinovania jednotlivých kúskov. S módou...


Viac ako BIO

Pokiaľ hľadáte miesto, kde nebudete musieť podrobne študovať etikety, aby ste si boli istí, že je produkt „čistý“, zamierte sem...


Líčenie | 05.aug 2020

TOP 10 LETNÉ MAKE-UPY

Nezaťažujte svoju pleť zbytočne. Počas horúcich dní jej doprajte ľahšie textúry i čo sa týka make-upov. Práve na leto sú...


Trendy krasa | 05.aug 2020

Neutrálna manikúra hitom tohto leta

Uprednostňujete vo svojej letnej manikúre výrazné farby či dokonca žiarivé neónové tóny? Alebo na to idete minimalisticky a nenápadne? Práve neutrálna...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Všetko o celulitíde

Takmer každá žena s ňou bojuje a nenávidí. Pritom je to úplne bežná záležitosť, ktorá vôbe...

Vlasové doplnky tohto leta

Toto leto si medzi vlasovými doplnkami vybojovali najvyššie priečky v popularite najmä trendy z...

6 letných účesov z Instagramu

Keď sa povie letný účes, väčšina z nás si predstaví dnes už legendárne beach waves. Aj keď je p...