Suchá, mdlá pleť či popraskané pery, to sú najčastejšie problémy, ktoré postihujú naše pleť v zime. Ako im predchádzať alebo ich riešiť?

 

winterskin@chiaraferragni

 

 

Suchá pleť

V zime je mnoho z nás nútených vytiahnuť silné zbrane. So suchou pokožkou si však poradíte hneď niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je tuhší hydratačný krém, ktorý pomáha posilňovať ochrannú bariéru pleti. Druhou možnosťou sú hydratačné oleje, ktoré dokážu v pokožke zadržiavať vlhkosť dlhšie. Ďalším spôsobom je vrstvenie niekoľkých produktov (napríklad sérum + olej + krém a k tomu občasná hydratačná maska). No a v noci môžete pleti dopriať zase silnú regeneračnú kúru v podobe produktov s ceramidami, ktoré posilňujú ochrannú bariéru pleti a naprávajú škody spôsobené chladom. Tiež pomáhajú so zápalovými procesmi.

 

Mdlá pokožka

Keď je pokožka podráždená a zapálená, je náchylnejšia na rýchle hromadenie odumretých buniek, čo sa odráža v jej mdlom tóne. Do svojej rutiny by ste preto mali dodať jemný exfoliátor, ktorý pleť prekrví a zbaví ju odumretých buniek.

 

Popraskané pery

V prípade, že si neviete poradiť s popraskanými perami a žiadne balzamy nezaberajú, vyberte si správne ingrediencie. Stavte na lanolín, maslo shea alebo oleje ako olivový, mandľový či kokosový. Aby ste popraskaným perám predišli, nezabudnite im takisto dopriať kyselinu hyalurónovú.

 

Akné

Zima je náročné obdobie, ktoré sa môže na pleti odraziť aj vo forme akné. To vzniká kvôli suchu, prekúreným miestnostiam a striedaniu pobytu von a v interiéri. Aby ste to pleti uľahčili, mali by ste minimalizovať dekoratívnu kozmetiku a uprednostniť hypoalergénne, nekomedónne produkty.

 

Začervenanie

Pokiaľ je vašim najväčším problémom v zime začervenaná pokožka, mali by ste staviť na jemné produkty, ktoré pokožku nedráždia, ale ju upokojujú. Skvalán je veľmi vhodnou ingredienciou pretože efektívne pleť čistí, no je jemný a navyše aj hydratuje. Ak máte začervenenú pokožku v kombinácii s akné, pomôže vám zase niacinamid. Vyhnite sa úplne agresívnym kyselinám a peelingom.

 

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 29.jan 2020

Najstaršie parfumérske značky I.

Hovorí vám niečo názov Santa Maria Novella, Floris of London či Creed? Ide o niekoľko najstarších značiek parfumov, ktoré fungujú...


Anti-ageing pre telo

O anti-ageing starostlivosti sa hovorí veľa a často. Takmer vždy je to však v súvislosti s tvárou. Vrásky, pigmentové škvrny...


Vlasy | 28.jan 2020

Účesová inšpirácia z prehliadkového móla

Počas Týždňov módy je vizáž relatívne prehliadanou záležitosťou. Väčšinu pozornosti totiž na seba strhávajú samotné dizajnérske kúsky, ktorým sú prehliadky...


Dávate telu čo potrebuje? A čo tak dopln...

Kľúčom k dlhému a hlavne kvalitnému životu je pestrá strava, dostatok pohybu a správny príjem všetkých pre telo potrebných látok...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...