Starostlivosť o pleť v lete a zime sa veľmi líši. Samotná pokožka si vyžaduje úplne iný prístup, keď je vonku 25 stupňov a silné slnko, a iný zase keď sa musí popasovať so silným a studeným vetrom, či dokonca mrazom. Ako ju teda pripraviť na zmenu počasia ešte predtým ako nastane? Choďte na to postupne a najmä začnite už na jeseň.

 

winterskin

 

Návrat ku krémom

Zatiaľ čo v lete mnohé z nás preferujú ľahučké séra na báze vody, na jeseň už pleti nestačia. Vráťte sa preto ku krémom, prípadne výživným gélom, ktoré pleti poskytnú viac dlhšej hydratácie. V Concept Clinic sme objavili skvelú novinku od nemeckej značky Dr. Grandel, Elements of Nature Hyaluron Sleeping Cream, ktorý hĺbkovo regeneruje a intenzívne hydratuje pleť počas spánku. V línii Beauty Gen od tej istej značky zase nájdete výživný, 24 hodinový krém Renew III, ktorý je vhodný pre extrémne suchú pleť. Má hutnú konzistenciu obohatenú o vzácne oleje, vďaka čomu pokožka získava stratenú pružnosť a hebkosť, čiže ide o ideálnu voľbu na zimu. Navyše má silné omladzujúce účinky, po aplikácii výrazne vyhladí a spevní pleť, ale stimuluje aj tvorbu vlastného kolagénu.

 

1Dr. Grandel, Elements of Nature Hyaluron Sleeping Cream 2Dr. Grandel, 24 hodinový krém Beauty Gen Renew III

 

 

 

Telová výživa

V lete sa mnohé z nás vyhýbajú telovým mliekam, ktoré sa v teple nestíhajú vstrebávať a nechávajú pokožku mastnú. Na jeseň už s týmto problém už nebudete mať, takže ešte predtým ako vašu pokožku skolí studený vietor, nezabudnite na pravidelnú hydratáciu a výživu. O to viac to platí v prípade kritických partií ako ruky, ktoré máme takmer vždy odhalené. My sme vyskúšali ešte o niečo intenzívnejšiu starostlivosť, ošetrenie Dr. Grandel v Concept Clinic. Na domácu starostlivosť zase odporúčame telový krém Elements of Nature značky Dr. Grandel, ktorý nielen hydratuje, ale aj spevňuje.

 

3Dr. Grandel, telový krém Elements of Nature

 

 

Výživa zvnútra

Jeseň a zima sú ideálnym obdobím na šírenie najrôznejších vírusov a baktérií. Posilňovať imunitu je preto nevyhnutné. Dopriať extra silu zvnútra však môžete aj samotnej pokožke, ktorá je rovnako ako zdravie, zraniteľná. Nám sa osvedčil The Super Elixir zázvor- citrón, ktorý 4pomáha redukovať dopad stresu, zmierňuje únavu, ale aj obmedzuje predčasné starnutie tela a zlepšuje celkový vzhľad pleti, vlasov a nechtov, ale aj zdravotný stav. Podporuje tiež zdravú mikroflóru v žalúdku a posilňuje imunitný systém.

Doplnok výživy The Super Elixir zázvor-citrón tvorí 45 prémiových bio ingrediencií s maximálnym podielom vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Dve lyžičky elixíru primiešajte každé ráno do vody, džúsu či iného nápoja a vypite. Predáva Concept Clinic.

 

Foto: Concept Clinic, Pinterest

Najnovšie zo sekcie krásaNajväčšie beauty mýty

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy sú všetky potrebné informácie jednoducho vygoogliteľné a overiteľné, mnoho z nás verí mnohým beauty mýtom...


Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opaľovania, ale každodennej starostlivosti...


Trendy krasa | 16.jan 2020

Ako zabrániť lámavosti nechtov?

Ktorá žena by nesnívala o upravených, krásnych nechtoch? Zatiaľ čo každá z nás má inú predstavu o tom, čo krásne...


Tóner vs astringentná voda: Aký je medzi...

V kozmetike a starostlivosti o pleť sa trendy menia veľmi často. Raz to je 11-kroková kórejská rutina a inokedy zase minimalistická 3-kroková. Na čo...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Najpopulárnejšie módne značky na Instagr...

Svet luxusnej módy je pre väčšinu populácie relatívne vzdialený, to však neznamená, že sa dokonalými...

Zimné trendy, ktorým podľahli Newyorčank...

Móda v New Yorku je úplne iná ako tá európska. Je strohejšia, nadčasovejšia a občas aj odv...

Pleť na lyžovačke: Ako sa o ňu starať?

Ak sa chystáte na lyžovačku, okrem lyžiarok a termo ponožiek by ste nemali zabudnúť ani na tiet...