Starostlivosť o pleť v lete a zime sa veľmi líši. Samotná pokožka si vyžaduje úplne iný prístup, keď je vonku 25 stupňov a silné slnko, a iný zase keď sa musí popasovať so silným a studeným vetrom, či dokonca mrazom. Ako ju teda pripraviť na zmenu počasia ešte predtým ako nastane? Choďte na to postupne a najmä začnite už na jeseň.

 

winterskin

 

Návrat ku krémom

Zatiaľ čo v lete mnohé z nás preferujú ľahučké séra na báze vody, na jeseň už pleti nestačia. Vráťte sa preto ku krémom, prípadne výživným gélom, ktoré pleti poskytnú viac dlhšej hydratácie. V Concept Clinic sme objavili skvelú novinku od nemeckej značky Dr. Grandel, Elements of Nature Hyaluron Sleeping Cream, ktorý hĺbkovo regeneruje a intenzívne hydratuje pleť počas spánku. V línii Beauty Gen od tej istej značky zase nájdete výživný, 24 hodinový krém Renew III, ktorý je vhodný pre extrémne suchú pleť. Má hutnú konzistenciu obohatenú o vzácne oleje, vďaka čomu pokožka získava stratenú pružnosť a hebkosť, čiže ide o ideálnu voľbu na zimu. Navyše má silné omladzujúce účinky, po aplikácii výrazne vyhladí a spevní pleť, ale stimuluje aj tvorbu vlastného kolagénu.

 

1Dr. Grandel, Elements of Nature Hyaluron Sleeping Cream 2Dr. Grandel, 24 hodinový krém Beauty Gen Renew III

 

 

 

Telová výživa

V lete sa mnohé z nás vyhýbajú telovým mliekam, ktoré sa v teple nestíhajú vstrebávať a nechávajú pokožku mastnú. Na jeseň už s týmto problém už nebudete mať, takže ešte predtým ako vašu pokožku skolí studený vietor, nezabudnite na pravidelnú hydratáciu a výživu. O to viac to platí v prípade kritických partií ako ruky, ktoré máme takmer vždy odhalené. My sme vyskúšali ešte o niečo intenzívnejšiu starostlivosť, ošetrenie Dr. Grandel v Concept Clinic. Na domácu starostlivosť zase odporúčame telový krém Elements of Nature značky Dr. Grandel, ktorý nielen hydratuje, ale aj spevňuje.

 

3Dr. Grandel, telový krém Elements of Nature

 

 

Výživa zvnútra

Jeseň a zima sú ideálnym obdobím na šírenie najrôznejších vírusov a baktérií. Posilňovať imunitu je preto nevyhnutné. Dopriať extra silu zvnútra však môžete aj samotnej pokožke, ktorá je rovnako ako zdravie, zraniteľná. Nám sa osvedčil The Super Elixir zázvor- citrón, ktorý 4pomáha redukovať dopad stresu, zmierňuje únavu, ale aj obmedzuje predčasné starnutie tela a zlepšuje celkový vzhľad pleti, vlasov a nechtov, ale aj zdravotný stav. Podporuje tiež zdravú mikroflóru v žalúdku a posilňuje imunitný systém.

Doplnok výživy The Super Elixir zázvor-citrón tvorí 45 prémiových bio ingrediencií s maximálnym podielom vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Dve lyžičky elixíru primiešajte každé ráno do vody, džúsu či iného nápoja a vypite. Predáva Concept Clinic.

 

Foto: Concept Clinic, Pinterest

Najnovšie zo sekcie krásaAký vplyv má pH na vašu pleť?

Pamätáte si ešte experimenty na chémii zo základnej či strednej školy, keď ste do rôznych roztokov namáčali papieriky, ktoré sa...


Svetelná terapia pre dokonalú pleť

Svetlo a jeho rôzne farby majú moc ovplyvňovať rôzne sféry našich životov. Filozofia „Color Theraphy“ je založená na princípe elektrických impulzov...


Ako pripraviť pleť na zimu?

Starostlivosť o pleť v lete a zime sa veľmi líši. Samotná pokožka si vyžaduje úplne iný prístup, keď je vonku 25 stupňov a silné...


Beauty rutina Ivany Štompfovej

V modelingu pôsobí už sedemnásť rokov a stále sa nezastavila. Aj po tridsiatke má dokonalé telo a tvár, vďaka čomu...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...