Koľkokrát ste sa už snažili “vymazať” póry zo svojej pleti? Existujú na to rôzne triky, no Pravda je taká, že počet a ich veľkosť sa zmeniť nedá. Kozmetikou však dokážeme minimalizovať ich viditeľnosť.

 

pores

 

Póry však majú veľmi dôležitú úlohu pri zdraví pleti. Pomáhajú regulovať tvorbu mazu a vyplavovanie toxínov. S pribúdajúcim vekom, s nesprávnou životosprávou a nepriaznivými vplyvmi životného prostredia sa ich vzhľad môže zhoršovať. Niektorými produktami a nesprávnou starostlivosťou im však nepomáhame ani my sami. Aké najčastejšie chyby robíme?

 

Príliš agresívne čistenie

Ľudia s mastnejšou pokožkou majú tendenciu používať agresívnejšie produkty čo vôbec nemusí byť najlepšou voľbou. Viac dráždia mazové žľazy a tým zvyšujú viditeľnosť pórov. Voľte preto jemnejšiu kozmetiku.

 

Pričasté pílingy

Rovnaký efekt majú aj pričasté peelingy a exfoliácie. Dráždia mazové žľazy, ktoré sú následne aktívnejšie a tým zviditeľňujú aj samotné póry. Ľudia si myslia, že tým zredukujú viditeľnosť, no opak je pravdou. Tento úkon stačí vykonávať dvakrát týždenne.

 

Nepoužívate SPF

Ak nepoužívate SPF každý deň, robíte jednu z najväčších chýb, ktorá vedia k rozšíreným pórom. UV žiarenie totiž znižuje produkciu elastínu a kolagénu, čoho výsledkom sú viditeľnejšie póry.

 

Neodličujete sa

Pevne veríme, že tento problém dnes už nemá drvivá väčšina z nás. Je to jednoducho základom čistej, zdravej pleti a neviditeľných pórov. Z pleti nielenže odstránite nečistoty, ale jej aj dodáte potrebnú výživu. Mazové žľazy tak budú pracovať správne a na pleti budú viditeľné len minimálne.

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 23.okt 2019

5 účesových retro trendov

Či už to sú modelky ako Bella Hadid a Elsa Hosk, alebo celebrity na čele s Kardashiankami, či dokonca influencerky ako Brittany...


Trendy krasa | 18.okt 2019

Perly sa nosia na nechtoch!

O perlách sa vždy hovorili, že sú elegantné a sofistikované. Zároveň sú znakom luxusu a skutočných dám. Vymeňte však všetky svoje náušnice, náhrdelníky...


Trendy krasa | 14.okt 2019

Beauty trendy sezóny

Aké beauty trendy nám predpovedali módne domy počas Týždňov módy na sezónu jeseň-zima 2019? Zaspomínali sme si a predstavujeme vám tak...


Pleť na cestách: 5 beauty tipov pri cest...

Akými kozmetickými tipmi sa riadite pri cestovaní? Aplikujete na tvár pleťovú hmlu na osvieženie alebo ste dokonca skúšali hydratačnú masku...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Kristína Tormová: Žijem vo svojej bublin...

„Naučila som sa hovoriť nie a odísť, keď sa necítim dobre. Veriť svojej intuícii a nebáť sa,“ hovorí...

TOP 5 potlačí sezóny

Po všetkých tých logách a sloganoch, ktoré nosíme už nejakú dobu, sa túto jeseň môžeme tešiť na...

5 kombinácií šiat a čižiem

Ráno nie je čas strácať čas a pokiaľ ste si aj vy zvykli lámať hlavu nad tým, aké čižmy zvoliť ...