Koľkokrát ste sa už snažili “vymazať” póry zo svojej pleti? Existujú na to rôzne triky, no Pravda je taká, že počet a ich veľkosť sa zmeniť nedá. Kozmetikou však dokážeme minimalizovať ich viditeľnosť.

 

pores

 

Póry však majú veľmi dôležitú úlohu pri zdraví pleti. Pomáhajú regulovať tvorbu mazu a vyplavovanie toxínov. S pribúdajúcim vekom, s nesprávnou životosprávou a nepriaznivými vplyvmi životného prostredia sa ich vzhľad môže zhoršovať. Niektorými produktami a nesprávnou starostlivosťou im však nepomáhame ani my sami. Aké najčastejšie chyby robíme?

 

Príliš agresívne čistenie

Ľudia s mastnejšou pokožkou majú tendenciu používať agresívnejšie produkty čo vôbec nemusí byť najlepšou voľbou. Viac dráždia mazové žľazy a tým zvyšujú viditeľnosť pórov. Voľte preto jemnejšiu kozmetiku.

 

Pričasté pílingy

Rovnaký efekt majú aj pričasté peelingy a exfoliácie. Dráždia mazové žľazy, ktoré sú následne aktívnejšie a tým zviditeľňujú aj samotné póry. Ľudia si myslia, že tým zredukujú viditeľnosť, no opak je pravdou. Tento úkon stačí vykonávať dvakrát týždenne.

 

Nepoužívate SPF

Ak nepoužívate SPF každý deň, robíte jednu z najväčších chýb, ktorá vedia k rozšíreným pórom. UV žiarenie totiž znižuje produkciu elastínu a kolagénu, čoho výsledkom sú viditeľnejšie póry.

 

Neodličujete sa

Pevne veríme, že tento problém dnes už nemá drvivá väčšina z nás. Je to jednoducho základom čistej, zdravej pleti a neviditeľných pórov. Z pleti nielenže odstránite nečistoty, ale jej aj dodáte potrebnú výživu. Mazové žľazy tak budú pracovať správne a na pleti budú viditeľné len minimálne.

Najnovšie zo sekcie krásaAko správne vrstviť kozmetické produkty?

Myslíte, že je dôležité aplikovať kozmetické produkty v špecifickom poradí? V prípade, že vám záleží na najlepších možných výsledkoch a používate aktívne látky...


AM-PM Beauty s Barborou Bruškovou

Pleť modeliek je častokrát pod omnoho väčšou záťažou a stresom. Nájsť si svoj režim, ideálne produkty a vytvoriť si správne návyky, môže...


Vlasy | 27.máj 2020

Vlasové doplnky na jar a leto

Ako okamžite oživiť akýkoľvek účes bez toho, aby ste sa trápili zdĺhavými úpravami a náročnými procesmi? Niekedy spravia obrovský rozdiel práve...


Aké sú benefity marulového oleja?

Ponuka beauty produktov je v dnešnej dobe taká bohatá a pestrá, že niekedy je ťažké sa v nej zorientovať. Napríklad s takými beauty olejmi...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Móda na doma: Najlepšie udržateľné značk...

Po tom, ako sme zostali uzatvorení doma v karanténe, sa mnohí z nás vrhli do nakupovania módy (niele...

Greta testuje: FACE YOGA

V současném světě panuje posedlost zjevem, mládím, bezchybnou postavou. A s ní těsně souvisí přímo e...

Matchy-matchy: Ladiace teplákové sety

Už sme si zrejme všetci zvykli na to, že vídavame väčšinu známych osobností v teplákových súpra...