Dnes si každý z nás dokáže vyberať z nespočetného množstvo vitamínov a minerálov, prípadne ich kombinácií. Ak je však vašim problémom nedostatok energie alebo pomalé trávenie, týchto 6 výživových doplnkov vám pomôže priniesť harmóniu do vášho organizmu.

 

trávenie vitamíny minerály strava doplnky výživy zdravie

 

B6

Jedným z najdôležitejších vitamínov v prípade trávenia je bezpochyby B6, ktorý je dôležitý pri využívaní energie a zároveň aj pri regulácii nálady. Nedostatok B6 môže spôsobiť poruchy pozornosti, výkyvy nálady, ale aj zhoršené trávenie a celkovo nedostatočnú energiu.

Prírodné zdroje: losos, sladké zemiaky, avokádo, tofu

 

 

B12

B12 je známa svojou energizujúcou pdstatou, je kľúčová pri konvertovaní jedla na energiu. Častokrát chýba najmä vegetariánom a vegánom, ktorí by ju mali dopĺňať pomocou výživových doplnkov. Takto môže vaše telo efektívne pracovať s prijatou potravou a vyťažiť z nej maximum.

Prírodné zdroje: tuniak, hovädzie mäso, mlieko, vajíčka

 

 

CQ10

Koenzým Q10 je za vrcholom svojej popularity, no to neznamená, že nie je dôležitý. Stimuluje produkciu energie tým, že napomáha telu lepšie zúžitkovať energiu získanú z potravy. Prirodzená produkcia Q10 v našom tele sa s vekom znižuje, čiže ak si chceme udržať rýchlosť a efektivitu metabolizmu, je dôležité prijímať ho z výživových doplnkov.

Prírodné zdroje: brokolica, arašidy, vnútornosti, ryby

 

 

D3

Vitamín D3 je pre celý náš organizmus skutočne dôležitý, ovplyvňuje všetko od nálady až po trávenie. Stará sa aj o dostatočnú produkciu testosterónu, ktorý zvykne pri pomalom trávení absentovať alebo je na nízkom leveli. Testosterón na správnu funkciu potrebujú samozrejme aj ženy, síce v úplne iných dávkach ako muži, no potrebujä. Dostatočný príjem D3 tak dokáže priamo ovplyvniť rýchlosť metabolizmu.

Prírodné zdroje: ryby, huby, pomaranč, vajíčka

 

 

Magnézium

Magnézium hrá dôležitú rolu pri udržiavaní správnej funkcie ATP (adenosine triphosphate), molekuly, ktorá sa stará o udržiavanie a distribúciu energie medzi bunkami. Množstvo ľudí má nedostatok magnézia, čo môže spôsobovať nedostatok energie, bolesti hlavy a únavu.

Prírodné zdroje: špenát, jogurt, avokádo, banán

 

 

Železo

Veľmi dôležitý minerál pri udržiavaní dostatočnej energie a výdrže, ktorý zvykne chýbať najmä ženám. Jeho nedostatok môže spôsobiť únavu, ospalosť a zlé sústredenie. Ideálne by ste ho mali kombinovať s vitamínom C, ktorý pomáha so vstrebávaním železa.

Prírodné zdroje: hovädzina, šošovica, quinoa, ústrice

 

Foto: Adobe Stock

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 04.aug 2021

Prvý Refill Bar Authentic Beauty Concept...

Dnes už dobre známy princíp „reduce, reuse, recycle“ ilustruje, že starostlivosť o seba by sme mali podmieniť cieleným a premysleným nákupom, ktorý...


Vlasy | 04.aug 2021

První Authentic Beauty Concept Refill Ba...

Pražský salon Hairthusiasts se stal prvním v České republice, kde máte možnost znovu a znovu doplňovat váš oblíbený produkt Authentic...


Vlasy | 03.aug 2021

Summer Hair: Baby Braids

Letnú atmosféru tvoríme aj svojim oblečením, stylingoma celkovou vizážou, kam patria samozrejme aj vlasy. Ak máte radi boho štýl plný...


Salón SatinBeauty - pomáhame ženám byť e...

Každá žena túži byť krásna. A každá žena si zaslúži byť krásna. Zdravo sa stravujeme, snažíme sa o dostatok spánku...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...