Hovorí sa, že tehličky na bruchu sa tvoria v kuchyni. Je to pravda, vzhľad nášho brucha a level jeho vyrysovania do veľkej miery záleží na strave, ale aj genetike. Pre mnohé z nás je práve táto partia problémová a častokrát najťažšie zasiahnuteľná. Vypracovať si brucho svojich snov však môžete tými správnymi cvikmi. V kombinácii s upravenou stravou a zdravým životným štýlom sa vám určite podarí vyformovať brucho a pás, o akých snívate.

 

brucho diéta chudnutie cviky@camilacoelho

 

Tieto cviky sú síce veľmi neobľúbené kvôli svojej náročnosti, avšak patria k najefektívnejším. Zároveň je potrebné myslieť na to, že výsledky sa nedostavia po pár dňoch cvičenia. Aby ste videli zmeny, vydržte pri cvičení aspoň 2 týždne a svoju cestu pokojne dokumentujte pravidelným meraním alebo fotkami na porovnanie. Zároveň ide o cviky, ktoré môžete robiť v pohodlí domova pretože na nich nepotrebujete žiadnu výbavu. Nezabudnite však, že výsledný vzhľad vášho brucha môže byť úplne iný ako napríklad brucho vašej obľúbenej módnej ikony. Každá sme iná a aj vzhľad brušných svalov má na svedomí genetiky a stavba tela.

Plank

Hneď na prvom mieste máme jeden z najneobľúbenejších cvikov. Ľahnite si na predlaktia (alebo na dlane) a špičky nôh, pričom chrbát držte vo vodorovnej polohe. Takto by ste mali vydržať aspoň minútu a následne na minutáži pridávajte. Ak vám to na prvýkrát nepôjde, vyskúšať tento cvik môžete aj formou HIIT. To znamená, že budete striedať fázu cvičenia (20 sekúnd) a s fázou oddychu (10 sekúnd) a toto zopakujete 8 krát.

Tvarujete: priame brušné svaly

 

 

 

Koliesko

V tesnom závese za plankom nasledujú klasické koliesko. Veľmi náročný a na začiatkoch aj bolestivý cvik, ktorý si vyžaduje nielen zapájanie brušných svalov, ale aj chrbtových, ramien a rúk. Kľaknite si na kolená, chyťte koliesko do rúk a pomaly sa ním kĺzajte najnižšie, ako sa dá. Dostaňte sa však len do polohy, kde dokážete držať rovný chrbát, nikdy nechoďte nižšie. Postupom času sa budete zlepšovať a dostanete sa nižšie.

Tvarujete: spodné, priame a priečne brušné svaly

 

 

Russian Twists

Pokiaľ tento cvik ešte nepoznáte, zaručene sa zaradí k tým najneobľúbenejším. Sadnite si na zem, zdvihnite a pokrčte nohy. Otočte sa v trupe najskôr do jednej strany a potom do druhej, následne vystrite nohy a opäť ich pokrčte. Zopakujte aspoň 15 krát v 4-5 sériách.

Tvarujete: priame a šikmé brušné svaly

 

 

Side Plank

Ak ste si mysleli, že nič horšie ako bežný plank nie je, ešte ste zrejme nevyskúšali side plank. Pri tomto cviku stojíte na jednej ruke a nohe zboku, pričom sa snažíte držať torzo úplne rovné. Ak je tento cvik pre vás jednoduchý, môžete pridať dips, čiže prehýbanie sa v páse. Tento cvik môžete robiť na čas, alebo v 4-5 sériách po 15 opakovaní.

Tvarujete: priame a šikmé brušné svaly

 

 

Dvíhanie nôh v ľahu

Pri tomto cviku dáte zabrať jednej z najťažšie zasiahnuteľných partií brucha- spodným brušným svalom. Stačí si ľahnúť na chrbát, vystrieť nohy a pomaličky ich dvíhať do 90-stupňového uhla. Tento cvik takisto opakujte 15 krát v 4-5 sériách. Ak je pre vás až príliš jednoduchý, nahradiť ho môžete vytrvalostnou verziou, pri ktorej takisto ležíte na chrbte a vystreté nohy držíte asi 10-15 centimetrov nad zemou. Táto verzia je vhodná napríklad v spomínanej forme HIIT.

Tvarujete: spodné brušné svaly

 

Foto: Instagram

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 08.júl 2020

Manikúra a ligot: Ako kombinovať nechty ...

Detaily robia celkom, to všetci vieme. Táto poučka sa však netýka len doplnkov ako kabelky či topánky, ale aj manikúry...


Všetko o striách

Strie sú spoločne s celulitídou jedným z najčastejších problémov, ktoré trápia ženy, a to najmä v lete, kedy sa viac odhaľujeme a s tým aj odkrývame...


Trendy krasa | 06.júl 2020

Letná pedikúra: Aké farby si vybrať?

Na pedikúre si všetci dáme minimálne v lete záležať. Predsa len naše chodidlá ukazujeme svetu o čosi viac a častejšie, tak prečo im...


Počuli ste, že škvrny sú nové vrásky?

Ale ako sa dostanú na našu pokožku? A ako sa ich môžeme zbaviť? Poďme sa na to pozrieť rad za...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...