Aj wellness priemysel sa vyvíja, mení a podlieha najnovším trendom či technológiám. V tomto segmente vzniklo množstvo aplikácií, ktoré vás naučia správne cvičiť aj meditovať alebo poradia vám ako uvariť zdravé jedlo. Ktoré ďalšie wellness trendy nás čakajú tento rok?

 

wellness

 

 

Aktívna rehabilitácia a oddych

Svoje telo roky trénujeme na to, aby dosahovalo stále lepšie a lepšie výkony, chceme byť zdravší, silnejší, rýchlejší, štíhlejší či svalnatejší a pritom mu nedoprajeme rehabilitáciu a oddych. Tento rok sa to zmení a na rekonvalescenciu budeme viac dbať. Či už pôjde o základný strečing, kryoterapiu, otužovanie, či masáže u profesionálov, alebo domáce cviky na uvoľnenie svalstva, tela a mysle, rehabilitácia sa stane neoddeliteľnou súčasťou života aj neprofi športovcov.

 

Alkohol-free bary

V posledných rokoch začalo stúpať množstvo mileniálov, ktorí nepijú alkohol vôbec alebo len veľmi málo. Táto významná zmena v životnom štýle sa čoskoro odrazí aj na vzniku úplne nových podnikov, barov podávajúcich nealkoholické drinky. Pretože aj ľudia, ktorí nepijú alkohol radi zaexperimentujú s chuťami. Jeden takýto podnik, Getaway, napríklad vznikol už v Brooklyne. Iné, klasické bary zase budú významné rozširovať ponuku nealkoholických drinkov.

 

Domáce tréningy

Dnešná doma je skvelá v tom, že nás nenúti chodiť do fitka ak nechceme a tréning si môžeme dopriať aj v pohodlí domova. Nespočetné množstvo tutoriálov na YouTube, špeciálne aplikácie, pomôcky na domáce cvičenie či dokonca inteligentné príslušenstvo, ktoré vás naučí správne cvičiť, nám k tomu pomáha.

 

Zodpovedná konzumácia

Nielen v móde, ale aj v stravovaní nám bude viac záležať na tom, odkiaľ potraviny, ktoré konzumujeme pochádzajú, za akých podmienok boli vypestované. Na jednej strane zohráva svoju rolu etická otázka, na tej druhej ekológia a samozrejme aj lokálny prvok. Okrem toho, že množstvo značiek a výrobcov potravín sa snaží obmedziť plasty, priniesť ekologické varianty obalov, ako spotrebitelia zároveň chceme čoraz viac podporovať lokálnu výrobu a produkciu.

 

Výživa pre dušu

Hovorí sa, že „v zdravom tele, zdravý duch,“ avšak my si myslíme, že bez zdravého ducha bude zdravé telo len ťažko. Veľkým wellness trendom tento rok bude práve aj dôraz na psychiku- dušu a myseľ. Meditácie a mindfullness sa objavili na scéne už dávnejšie, avšak nikdy nebolo jednoduchšie začať a venovať sa tomu konzistentne. Pomôžu vám v tom mnohé aplikácie, ktoré produkujú white noise pri zaspávaní či pri práci, alebo špeciálne meditačné appky, vďaka ktorým doprajete tréning a zároveň relax aj vašej mysli.

 

Najnovšie zo sekcie krásaAnti-ageing pre telo

O anti-ageing starostlivosti sa hovorí veľa a často. Takmer vždy je to však v súvislosti s tvárou. Vrásky, pigmentové škvrny...


Vlasy | 28.jan 2020

Účesová inšpirácia z prehliadkového móla

Počas Týždňov módy je vizáž relatívne prehliadanou záležitosťou. Väčšinu pozornosti totiž na seba strhávajú samotné dizajnérske kúsky, ktorým sú prehliadky...


Dávate telu čo potrebuje? A čo tak dopln...

Kľúčom k dlhému a hlavne kvalitnému životu je pestrá strava, dostatok pohybu a správny príjem všetkých pre telo potrebných látok...


Trendy krasa | 26.jan 2020

Manikúrová inšpirácia z Instagramu

Hľadáte aj vy manikúrovú inšpiráciu na Instagrame? Pokiaľ sledujete niektoré z najpopulárnejších nechtových dizajnérok, určite ste mohli postrehnúť niekoľko trendov, ktorým...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...