Aj wellness priemysel sa vyvíja, mení a podlieha najnovším trendom či technológiám. V tomto segmente vzniklo množstvo aplikácií, ktoré vás naučia správne cvičiť aj meditovať alebo poradia vám ako uvariť zdravé jedlo. Ktoré ďalšie wellness trendy nás čakajú tento rok?

 

wellness

 

 

Aktívna rehabilitácia a oddych

Svoje telo roky trénujeme na to, aby dosahovalo stále lepšie a lepšie výkony, chceme byť zdravší, silnejší, rýchlejší, štíhlejší či svalnatejší a pritom mu nedoprajeme rehabilitáciu a oddych. Tento rok sa to zmení a na rekonvalescenciu budeme viac dbať. Či už pôjde o základný strečing, kryoterapiu, otužovanie, či masáže u profesionálov, alebo domáce cviky na uvoľnenie svalstva, tela a mysle, rehabilitácia sa stane neoddeliteľnou súčasťou života aj neprofi športovcov.

 

Alkohol-free bary

V posledných rokoch začalo stúpať množstvo mileniálov, ktorí nepijú alkohol vôbec alebo len veľmi málo. Táto významná zmena v životnom štýle sa čoskoro odrazí aj na vzniku úplne nových podnikov, barov podávajúcich nealkoholické drinky. Pretože aj ľudia, ktorí nepijú alkohol radi zaexperimentujú s chuťami. Jeden takýto podnik, Getaway, napríklad vznikol už v Brooklyne. Iné, klasické bary zase budú významné rozširovať ponuku nealkoholických drinkov.

 

Domáce tréningy

Dnešná doma je skvelá v tom, že nás nenúti chodiť do fitka ak nechceme a tréning si môžeme dopriať aj v pohodlí domova. Nespočetné množstvo tutoriálov na YouTube, špeciálne aplikácie, pomôcky na domáce cvičenie či dokonca inteligentné príslušenstvo, ktoré vás naučí správne cvičiť, nám k tomu pomáha.

 

Zodpovedná konzumácia

Nielen v móde, ale aj v stravovaní nám bude viac záležať na tom, odkiaľ potraviny, ktoré konzumujeme pochádzajú, za akých podmienok boli vypestované. Na jednej strane zohráva svoju rolu etická otázka, na tej druhej ekológia a samozrejme aj lokálny prvok. Okrem toho, že množstvo značiek a výrobcov potravín sa snaží obmedziť plasty, priniesť ekologické varianty obalov, ako spotrebitelia zároveň chceme čoraz viac podporovať lokálnu výrobu a produkciu.

 

Výživa pre dušu

Hovorí sa, že „v zdravom tele, zdravý duch,“ avšak my si myslíme, že bez zdravého ducha bude zdravé telo len ťažko. Veľkým wellness trendom tento rok bude práve aj dôraz na psychiku- dušu a myseľ. Meditácie a mindfullness sa objavili na scéne už dávnejšie, avšak nikdy nebolo jednoduchšie začať a venovať sa tomu konzistentne. Pomôžu vám v tom mnohé aplikácie, ktoré produkujú white noise pri zaspávaní či pri práci, alebo špeciálne meditačné appky, vďaka ktorým doprajete tréning a zároveň relax aj vašej mysli.

 

Najnovšie zo sekcie krásaMezoterapia: MAXI EFEKT na počkanie

Je jedno, či máte pleť ako hodváb, alebo vás trápi hyperpigmentácia, akné, vrásky, jazvičky či dehydratácia. Aby pokožka žiarila zdravím...


Šport a fitness | 26.mar 2020

Miroslav Provazník: "Potrebujete zlepšiť...

Miroslav Provazník, zakladateľ Progress Culture, Progress Shop a Progress Nutrition, autor knihy "100 tipov pre váš lepší život", autor prednášok...


Trendy krasa | 25.mar 2020

Estée Lauder bude vyrábať dezinfekciu

Dezinfekčné prostriedky či už v podobe osobnej hygieny alebo upratovacích prostriedkov, súperia spolu s rúškami a respirátormi o prvenstvo v...


Vlasy | 23.mar 2020

Vlasová kríza zažehnaná

V jarnom období trápia mnoho žien oslabené a vypadávajúce vlasy. Tento problém neobišiel ani známu influencerku, ktorá ho vyriešila inovatívnou...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Ako nosiť nohavicový kostým v roku 2020?

Nohavicové kostýmy sú aktuálne veľmi populárnym prvkom v šatníkoch známych osobností vrátane in...

Jarná outfitová inšpirácia

Prvá outfitová inšpirácia je tu! Našli sme ju v uliciach svetových metropol, kde nám známe módn...

Street stylové trendy z Týždňov módy

Okrem prehliadkových mól nás vždy zaujmú aj outfity, ktoré sa objavia v uliciach miest, kde sa ...