Máte problémy s výživou? Trpíte potravinovou intoleranciou, máte ťažkosti s trávením, necítite sa dobre, potrebujete schudnúť alebo premýšľate nad zmenou životného štýlu?  Ladislav" Jankowitch" Jankovič je človek, ktorý sa na základe osobnej skúsenosti rozhodol zmeniť po dlhodobých zdravotných problémoch vlastné životné nastavenie a fungovanie. Svoje teoretické a praktické skúsenosti dnes posúva ďalej všetkým tým, ktorí to potrebujú.

 

title

 

V spolupráci s redaktorom Jánom Dubničkom momentálne pripravuje 5 - dielny seriál, kde prostredníctvom rozhovoru rozpráva o svojich skúsenostiach so zdravou výživou, stravovacích možnostiach i pohybe a celkovom nasmerovaní a nastavení života človeka. Prvú časť rozhovoru si môžete prezrieť aj v tomto článku. Ostatné časti budú na stránke (https://jankowitch.com/magazin) postupne pribúdať.

 

V čom je prístup výživového poradcu Jankowitcha iný?

Každý človek má iné telo, návyky, preferencie, chute i emócie. Neexistuje preto jednotný a presný návod na to, čo treba robiť, aby bol človek fyzicky i psychicky v dobrej kondícii. A práve prístup Ladislava Jankowitcha je veľmi individuálny, avšak stanovený hranicami.

Sám svoj spôsob práce popisuje takto: "Nikdy nehovorím klientovi koľko kalórií, jedál alebo aké konkrétne jedlá má konzumovať. Skôr nastavujem mantinely, čo by konkrétny človek mal alebo nemal, a v akých hraniciach sa môže pohybovať. Inak povedané, ukazujem mu čo má robiť, nie čo má urobiť. Motivujem a usmerňujem ho zároveň v tom, ako si zľadiť hlavu, emócie, fyzickú kondíciu i životosprávu. Kombináciou všetkých faktorov môžem pomôcť zlepšiť fungovanie celého ľudského organizmu."

 

jankowitch foto 1

 

 

Nie je zástancom žiadneho extrému vo výžive

Ladislav Jankowitch ako výživový poradca a tréner nevyznáva žiadny zo stravovacích extrémov. Neprikláňa sa výlučne k vegánstvu, vegetariánstvu, frutariánstvu ani strave pozostávajúcej len z mäsa. Pri svojej práci kladie dôraz na človeka ako takého. Inak musí jesť študent, adolescent, dieťa, fyzicky pracujúci človek alebo starší človek.

Okrem veku a záťaže prihliada aj na momentálny zdravotný stav, potravinové intolerancie, citlivosť na potraviny i metabolické poruchy. Na základe zisteného nastavuje cestu a smer, podľa toho, čo je prioritou klienta. Ladislav Jankowitch dokáže pomôcť v odstránení zdravotných problémov, pri budovaní fyzickej kondície, duševnom nastavení i celkovom nasmerovaní životného štýlu.

 

jankowitch foto 2

 

Podrobné informácie o jednotlivých oblastiach pôsobenia trénera a poradcu Ladislava Jankowitcha nájdete v nasledujúcom linku. V našom magazíne budeme pokračovať na tému zdravý životný štýl aj ďalším článkom, a nabudúce sa v ňom zameriame na kondíciu človeka.

 

Najnovšie zo sekcie krásaAnti-ageing pre telo

O anti-ageing starostlivosti sa hovorí veľa a často. Takmer vždy je to však v súvislosti s tvárou. Vrásky, pigmentové škvrny...


Vlasy | 28.jan 2020

Účesová inšpirácia z prehliadkového móla

Počas Týždňov módy je vizáž relatívne prehliadanou záležitosťou. Väčšinu pozornosti totiž na seba strhávajú samotné dizajnérske kúsky, ktorým sú prehliadky...


Dávate telu čo potrebuje? A čo tak dopln...

Kľúčom k dlhému a hlavne kvalitnému životu je pestrá strava, dostatok pohybu a správny príjem všetkých pre telo potrebných látok...


Trendy krasa | 26.jan 2020

Manikúrová inšpirácia z Instagramu

Hľadáte aj vy manikúrovú inšpiráciu na Instagrame? Pokiaľ sledujete niektoré z najpopulárnejších nechtových dizajnérok, určite ste mohli postrehnúť niekoľko trendov, ktorým...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...