Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Šport a fitness / 1. február 2012

Najčastejšie chyby pri chudnutí

Vianoce sú už dávno za nami, no vianočné kila sa vás držia ako kliešť? Cvičíte, zdravo sa stravujete a ručička váhy stále nechce klesnúť?

Najčastejšie chyby pri chudnutí

3. 2. 2012

Vianoce sú už dávno za nami, no vianočné kila sa vás držia ako kliešť? Cvičíte, zdravo sa stravujete a ručička váhy stále nechce klesnúť? My vám prezradíme prečo. Poznáme najčastejšie chyby, ktorých sa ženy pri chudnutí dopúšťajú.

len_kardio Jednosmerné zameranie: Potíte sa pravidelne na bežiacom páse alebo na bicykli, no k činkám vás nik nedostane? Robíte chybu. Aeróbne cvičenie, čiže bicyklovanie či beh vám dopomôže k slušnej kondičke a vytrvalosti, zvýši fyzickú zdatnosť a celkovo posilní váš kardiovaskulárny systém, ale samotné posilňovanie je takisto dôležité. Silový tréning zabraňuje úrazu svalov, zvyšuje rýchlosť metabolizmu a v neposlednom rade svaly aj spevňuje. Takže vaše stehná nebudú len krásne štíhle, ale aj pevné. 
 hladny_zaludok Cvičenie na lačno: Ak pravidelne cvičíte na lačný žalúdok, viac svojmu telu ubližujete ako ho posilňujete. Je dokázané, že pri cvičení na lačno, sa kalórie spaľujú zo svalov a nie z tukov. Je veľmi dôležité dodať telu pred cvičením „palivo." Vyhnete sa tak strate svalovej hmoty a budete mať viac energie na samotné cvičenie. 
 malo_spanku Spánok je dôležitý: Urobiť si čas na cvičenie, môže znamenať menej času na spánok. No takéhoto prístupu by ste sa mali prísne vyvarovať. Dostatok spánku je rovnako ako energia prijatá z jedla dôležitá na udržanie chuti do cvičenia. Okrem toho, nedostatok spánku zvyšuje chuť k jedlu. Takže ak nespíte dostatočne, budete viac náchylná poddávať sa sladkým pokušeniam. 
 vylucene_jedlo Vylúčenie určitého druhu jedla: Ak sa vzdáte konzumácie určitého druhu jedla, môže to mať za následok nutričný deficit. Nehovoriac o tom, že zakázané chutí najlepšia a najviac. Takže skôr ako sa rozhodnete, že sa vzdáte napríklad všetkých sacharidov, vymeňte radšej biele pečivo za celozrnné.
 vynechanie_jedla Vynechávanie jedál: Rovnako zlé ako vynechávanie určitej skupiny jedál, je vynechanie jedného z hlavných jedál. Ak budete hladovať, vaše telo na to zareaguje spomalením metabolizmu a vaša snaha schudnúť bude úplne zbytočná. Ak je vašim najväčším nepriateľom pravidelnej stravy nedostatok času, postarajte sa o to, aby ste v kabelke mali vždy niečo malé na zahryznutie – ovocie, sušené alebo čerstvé či müsli tyčinku.

 

pripravila: Katarína Segešová 

    5235

    Súvisiace články