Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Šport a fitness / 24. august 2011

Cigarety a alkohol zabíjajú našu krásu

O nepriaznivých vplyvoch alkoholu a cigariet na naše zdravie sa toho už popísalo veľa. Poďme sa však pozornejšie pozrieť na to, ako alkohol a cigarety ovplyvňujú našu krásu.

O nepriaznivých vplyvoch alkoholu a cigariet na naše zdravie sa toho už popísalo veľa. Poďme sa však pozornejšie pozrieť na to, ako alkohol a cigarety ovplyvňujú našu krásu. Lebo, milé dámy, hoci si to nepripúšťate, tieto dve drogy sú doslova katastrofou pre vašu pleť.

Keď ste v šestnástich vypili prvý poldecák, alebo si potiahli z prvej cigarety, pravdepodobne vám to nechutilo. No túžba zapáčiť sa či zafrajeriť, túžba vyzerať dospelo, vás prinútila siahnuť po ďalšej a dnes si svoj deň bez cigarety neviete ani predstaviť. Zapálite si pri rannej káve, po dobrom obede, večer pri poháriku vína či v situáciách, keď sa potrebuje upokojiť. Veselo a bezstarostne si poťahujete z cigaretky spokojné, že žiadne negatívne vplyvy nevidíte. No o pár rokov vám to vaša pleť vráti aj úrokmi. Pokožka bude zostarnutá a bez života. Ráno čo ráno sa budete budiť s kruhmi pod očami a bude čoraz ťažšie ich zamaskovať. Skaze sa nevyhnú ani vaše zuby, ktoré budú žltnúť a vám neostane nič iné, len sa s tým zmieriť alebo začať šetriť na drahé bielenie zubov. A čo vaše prsty? Ak vám dlhodobí fajčiari ukážu ruky, bez problémov zistíte, v ktorej ruke cigaretku držia. Zažltnuté prsty sú totiž jedným zo znamení, že neviete dať od cigariet ruky preč.

S alkoholom je to podobné. O jeho negatívnych vplyvoch na zdravie sa už popísali tisíce strán. No bez úspechu. Veď čo je lepšie ako večerné posedenie s priateľmi pri dobrom pive, romantický večer s milovaným s fľašou červeného alebo babská jazda s dvoma či troma pohárikmi cosmopolitanu? No dávajte si dobrý pozor, milé dámy, aby sa z takýchto občasných úletov nestala pravidelná rutina. Pravidelné pitie alkoholu totiž spôsobuje výpadky pamäte, triašku, a to i bez požitia alkoholu, ospalosť a v neposlednom rade poškodzuje pečeň, žalúdok, obličky a spôsobuje mnoho ďalších ochorení. Nehovoriac o tom, že opitá žena, ktorá nevie čo robí, je pravdepodobne tým najúbohejším a zároveň najsmutnejším obrazom, aký môžeme v uliciach našich miest vidieť.

Ak sa teda nedokážete úplne zbaviť svojich zlozvykov, akými cigarety a alkohol bezpochybne sú, snažte sa ich príjem znížiť na minimum. Vaša pleť a vaše zdravie vám za to budú jedného dňa veľmi vďačné.

    6400

    Súvisiace články