Pokiaľ sú extrémne suché pery v zime aj vašim problémom, zrejme už len pomyslenie na aplikáciu rúžu vám ich vysušuje. Avšak aj na tento problém existuje riešenie a vôbec to nie je žiadna veda. Zima s bledými perami bez rúžu tak môže okamžite skončiť.

 

 ruze suche pery

 

Tak, ako pri výbere správneho balzamu na pery, aj pri rúžoch je kľúčové ich zloženie. Čím viac je rúž pigmentovaný, tým väčšiu tendenciu má vysúšať. Ako základný faktor pri výbere by ste mali zohľadniť preto aj intenzitu farby. Zabudnúť by ste samozrejme mali aj na všetky matné rúže, ktoré po pár minútach privedú suché pery na pokraj zúfalstva.

Pri suchých perách je veľmi dôležité dopriať im zvýšenú pozornosť. Investovať by ste mali do jemného pílingu, ktorý ich nepodráždi, ale zbaví ich suchých šupín a zároveň ich aj prekrví. Nočná aplikácia balzamu sa zase postará o intenzívnu výživu a tým aj pery pripraví na nasledujúci deň.

 

Najlepšie rúže pre suché pery

 

kiehlsKiehl's Butterstick Lip Treatment- Väčšina vyživujúcich rúžov alebo pigmentovaných balzamov má priehľadný finiš. Ak hľadáte intenzívnejší výsledok, siahnite po tom balzame, ktorý si vás získa sýtejšiu farbou a krémovou konzistenciou.     diorDior Addict Lip Glow- Ak hľadáte práve ten jemný lesk v zaujímavých odtieňoch, určite siahnite po Dior Addict Lip Glow, ktorého vyživujúce schopnosti sa dajú porovnávať s tými najlepšími balzamami.     narsNars Orgasm Afterglow- Výhodou tohto rúžu je, že ho môžete vrstviť podľa potreby. Ak chcete iba jemnú farbu, vystačíte si jednou aplikáciou, v prípade potreby však môžete nanášať pre zvýšenú intenzitu.

 

macMAC Love Me Lipstick- Kto by nemiloval rúže od značky MAC? Pre ľudí so suchými perami je však väčšina z nich no-go. Avšak táto kolekcia je o niečom inom a ich unikátne farby v kombinácii s výživnými schopnosťami si tak môžeme konečne vychutnať všetci.     lorealL'Oréal Paris Color Riche Ultra-Matte- Ak veľmi túžite po matnom efekte, vyskúšajte tento rúž. Jeho finiš pôsobí matne, avšak konzistencia je príjemne krémová. Pery nevysušuje a poskytuje príjemný pocit hydratácie.    patPat McGrath Labs LuxeTrance Lipstick- Tento rúž z dielne vizážistky Pat McGrath obsahuje extrakt z vodnej ľalie, ktorá je známe svojimi hydratačnými schopnosťami. Ideálny rúž na každodennú aplikáciu pre každého, koho trápia chronicky suché pery.

 

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.feb 2020

Beauty trendy z LFW FW20

Podľa britských dizajnérov, ktorí nám predstavili svoje kolekcie na nedávnom Fashion Week-u, sa na jeseň budú nosiť nahé pery, nežne...


Vyskúšajte 3 odtiene nefalšovanej krásy

Vonkajšia krása a mladosť sú to, o čo sa dnes snaží každá jedna žena, aj muž. Avšak zmenám súvisiacim s...


Líčenie | 13.feb 2020

Valentínska vizáž: Inšpirácia od svetový...

Každý si oslavu lásky predstavuje inak, pre niekoho to je chutná večera, niekto si vysníva exkluzívny pobyt pri Eiffelovke, iní...


Trendy krasa | 13.feb 2020

Beauty trendy z NYFW FW20

Výrazné červené pery, zamotané vrkoče a kovové odlesky si nás podľa prestížnych módnych domov získajú nasledujúcu sezónu. Aké beauty trendy sa...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Kostýmové trendy na jar

Džínsová bunda, trench coat či lodičky, to sú typické jarné kúsky. K tomuto ročnému obdobiu vša...

Džínsy na jarný spôsob

Univerzálne, praktické, pohodlné, také sú džínsy. Milované mnohými ženami na svete a niektoré s...

5 tipov ako na ekologický šatník

Byť ekologickejší neznamená iba prestať nakupovať vo fast fashion reťazcoch každý víkend, ale aj nak...