Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Líčenie / 15. marec 2012

Vyskúšali sme - Predlžovanie rias

Miss Slovensko 2009, Barborka Franeková, vyskúšala čoraz populárnejšiu metódu predlžovania rias. Zverila sa do rúk dlhoročnej odborníčke v kozmetike Tatiane a výsledok bol vynikajúci.

Vyskúšali sme - Predlžovanie rias

15. 3. 2012

Miss Slovensko 2009, Barborka Franeková, vyskúšala čoraz populárnejšiu metódu predlžovania rias. Zverila sa do rúk dlhoročnej odborníčke v kozmetike Tatiane a výsledok bol vynikajúci. My sme sa preto rozhodli položiť Tatiane zopár otázok, ktoré by mohli zaujímať nielen potenciálne záujemkyne.

Ako si sa k tejto práci dostala?

Od malička som mala také cítenie, pre módu a líčenie. :) Prešla som rôznymi školeniami, od klasickej odbornej kozmetiky cez vizáž, profesionálne maskérstvo a nakoniec 3D mihalnice. Za školiteľov som si vybrala skutočné „kapacity" v tomto obore, ako napr. Zdenku Daoodovu, ktorá učila aj také známe osoby ako bol Alex alebo Lenka Šóšová. Bola to skvelá skúsenosť.

Povedz nám niečo viac o aplikácii predlžovania rias. 

3D lashes sa aplikujú priamo na individuálnu prírodnú mihalnicu klientky, postupuje sa po jednej mihalnici za druhou, až kým sa nedosiahne požadovaný „look"  3D lashes sú profesionálne produkty vyrobené z jemného prírodného a ohybného materiálu a sú navrhnuté tak, aby boli absolútne identické s prirodzenými mihalnicami.

Je táto metóda bezpečná?

Áno metóda je bezpečná. Ja pracujem s certifikovanými produktmi, ktoré neškodia zdraviu, nie však o každom sa to dá povedať. Ak sa použijú neprofesionálne materiály, môže dôjsť aj k poškodeniu a zápalu oka.

Môže si nechať umelé riasy aplikovať ktorákoľvek žena, alebo sú nejaké obmedzenia?

Z praxe viem, že urobiť umelé riasy si dať každá žena, no aplikáciu samozrejme neodporúčam ženám, ktoré sú čerstvo po operácií očí, viečok alebo po tetovaní očnej linky. Inak žiadne obmedzenia nie sú.

A čo prípadné alergické reakcie či zlé hojenie, môže sa také niečo vyskytnúť?

Samozrejme že môže, ale nepoznám nikoho, kto by bol alergický. Ak je niekto príliš precitlivený na nejakú zložku z lepidla, maximálne ho to trochu štípe, ale tento nepríjemný pocit zmizne behom pár minút. Po aplikácií som sa nestretla so žiadnou alergickou reakciou.

Ako dlho vydržia predlžené riasy, prípadne ako často treba chodiť na obnovenie?

Všeobecné odporúčanie je také, že riasy by sa mali obnoviť po 3 až 4 týždňoch a spravidla to tak aj je. No veľa záleží aj od toho, ako sa k nim zákazníčka správa. Čím viac s nimi manipuluje, tým je efekt kratší. Takisto to závisí aj od toho, ako žene padajú jej prirodzené mihalnice. Je to prirodzená obmena starých mihalníc za nové, tak isto ako je to pri vlasoch. Tie nám tiež padajú a rastú nove.

Ako sa o ne treba starať, je potrebná nejaká špeciálna starostlivosť?

Ja osobne neodporúčam 3D mihalnice líčiť, je to zbytočné, pretože sami o sebe vyzerajú ako nalíčené. Pri odlíčovaní oka sa nesmie používať nič s obsahom krému alebo oleja, treba mať špeciálny vodový odličovač na oči. Treba si ich predovšetkým užiť - ten nový pohľad určite stojí za to :)

Viac informácií sa dozviete na facebooku. 

1

2

3

4

5

Pripravila: Katarína Segešová

 

    8419

    Súvisiace články