31.12.2012

Ak existuje niečo, čo je na zime zaručene pozitívne, tak je to mrazivo biela rozprávková krajina a dobrá poctivá lyžovačka. Skutočný zážitok a snehové dobrodružstvo ponúka švajčiarsky kantón Bern, v ktorom leží mestečko Gstaad.

Gstaad_01


So svojím impozantným zámockým hotelom a úchvatnou vysokohorskou scenériou už tri roky nesie štafetu najlepšej lyžiarskej destinácie v Európe. Mimochodom, nájdete tu najväčšie lyžiarske stredisko v Alpách – jeho svahy merajú spolu až 220 km, takže pre náruživých lyžiarov je krajina v okolí Gstaadu ozajstným rajom na zemi.

Adrenalínové dobrodružstvo
Omrzelo vás lyžovanie? Zdvihnite si teda hladinu adrenalínu na najvyššie položenej húsenkovej dráhe na svete alebo vzrušujúcim výletom v teplovzdušnom balóne.

Gstaad_02Gstaad_03

Povestné syry
Priateľské posedenie pri syrovom fondue môže vystriedať gastronomická ochutnávka takzvaného Hobelkäse, teda syra, ktorý sa servíruje v delikátnych tenučkých plátkoch. Domáci ho pripravujú ohrievaním mlieka v cínovom kotle, pod ktorým podkurujú výlučne drevom.

Gstaad_04Gstaad_05

Drsná romantika
V kraji Gstaad – Saanenland sa pravidelne konajú preteky psích záprahov. Ak však uprednostňujete tvorivú zábavu, môžete si vyskúšať svoje stavbárske schopnosti vybudovaním vlastného iglu.

Gstaad_06Gstaad_07

Oáza oddychu
Všetkých, ktorí hľadajú oddych od stresu či uvoľnenie po výdatnej lyžovačke, víta originálne spa centrum, ktoré sa rozkladá na 1 800 štvorcových metroch. Kamenný múr s dĺžkou 60 metrov vytvorili zo žuly pochádzajúcej z blízkeho regiónu Blausee.

Gstaad_08Gstaad_09

Gstaad_10Zimné nákupy
Keď náhodou zistíte, že vám v batožine predsa čosi chýba, zamierte na pešiu promenádu do centra mesta. Nájdete tu aj značky ako Louis Vuitton, Prada, Ralph Lauren, Cartier, Chloe, Dior, Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta či Marc Jacobs.


pripravila: Anna Salvová
foto: Gstaad Palace, Gstaad Saanenland Tourismus
 

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.jan 2020

Najkrajšie horské hotely

Nedostatok snehu nás mnohých núti vycestovať do hôr, častokrát za hranice, kde hľadáme aspoň kúsok tej čarovnej rozprávkovej krajiny, o ktorej...


Dizajn | 15.jan 2020

Kúpeľňové trendy na rok 2020

Kúpeľňa je ako také privátne spa. Teda, aspoň by sme sa mali snažiť, aby sme sa v nej tak cítili. Preto...


Voľný čas | 15.jan 2020

Najkrajšie diáre na rok 2020

Aj keď z nového roku ubehli už viac ako dva týždne, neznamená to, že je neskoro na správnu organizáciu. K novému roku...


Dizajn | 14.jan 2020

Aj koberce podliehajú trendom! Tieto vlá...

Textil v interiéri je ako odev. Priestoru ním dávate osobnosť, vytvárate atmosféru a formujete jeho celkový vzhľad. Aj v prípade kobercov však vládnu...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Najpopulárnejšie módne značky na Instagr...

Svet luxusnej módy je pre väčšinu populácie relatívne vzdialený, to však neznamená, že sa dokonalými...

Zimné trendy, ktorým podľahli Newyorčank...

Móda v New Yorku je úplne iná ako tá európska. Je strohejšia, nadčasovejšia a občas aj odv...

Pleť na lyžovačke: Ako sa o ňu starať?

Ak sa chystáte na lyžovačku, okrem lyžiarok a termo ponožiek by ste nemali zabudnúť ani na tiet...