Pravdepodobne ho má každý doma, no takmer nikto netuší aká sila sa v ňom skrýva. Nenápadné korenie, ktoré používali už naše straé mamy je predsa len viac, ako dochucovadlo.

 

titoe

 

 

1. Energia

Obsahuje obrovské množstvo vitamínov- B6, B3, minerálov ako horčík, vďaka čomu poskytuje ideálny energy boost.

 

2. Chudnutie

Niekoľko štúdii dokázalo, že rasca môže byť nápomocná pri redukovaní obezity, aj miernej nadváhy. Najlepšie výsledky sa dostavili pri konzumácii aspoň 3g denne.

 

3. Stres

Vďaka svojim antioxidačným účinkom dokáže redukovať napätie a stres, na jednej strane dodáva energiu, na druhej upokojuje, dokáže pomôcť aj pri insomnii.

 

4. Mozog

Vysoký obsah železa v rasci dokáže priaznivo pôsobiť na funkcie mozgu a vylepšovať kogintívne funkcie, čo dokázalo aj niekľoko štúdii.

 

5. Trávenie

Látky ako tymol a magnézium sa postarajú a zdravú funkciu tráviacich orgánov, dokážu redukovať bolesť, ktorá niekedy prevádza tieto procesy.

 

6. Detox

Rascu ocení každý, ktor práve prechádza detoxom, pomôže totiž prečitiť pečeň a je jednoduché ho zapracovať aj do smoothies či polievok. Navyše vám poskytne dostatok vitamínu A a C. 

 

7. Pleť

Ďalšia dôležitá zložka rasce- vitamín E, je nyvhnutný pri udržiavaní zdravej pokožky. Vďaka svojim antibakteriálnym a antioxidačným vlastnostiam bude vaša pleť mladistvá a žiarivá.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 23.máj 2018

Vydajte sa na kávovú púť na Galapágy

Predstavte si sladkosť cereálií a sušienok, jemný podtón horkosti kakaa s plným telom v jedinom dúšku, ktorý vás doslova prenesie do exotických...


Cestovanie | 23.máj 2018

Najkrajšie budovy podľa Lonely Planet

Budovy, ktoré si zvolili čitatelia cestovateľské magazínu Lonely Planet, vraj patri k tým najzaujímavejším a najskvostnejším stavbám na svete. Od...


Voľný čas | 19.máj 2018

Letné čítanie: Historické romány

Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne...


Voľný čas | 19.máj 2018

Najkrajšie outdoorové kiná na svete

Letná sezóna je o zábave a dobrodružstvách. Jeden taký typ zábavy predstauvjú aj outdoorové kiná, ktoré prinášajú ľudí naspäť do...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...

20 rokov media st banner