20 rokov media st banner

Štýlová oslava života na rieke – exhibície top športovcov, výstava lodí, módna prehliadka... Druhý ročník podujatia s názvom RIVER SHOW, ktoré v sebe spája atmosféra luxusu i charitatívny zámer, prebehla v nedeľu 26. júna pred Galeriou EUROVEA a užívali si ho tisícky návštevníkov.

Exhibície na Dunaji
Nepokojná voda niektorých športovcov odradila, neplatilo to však pre Carstena Höltiga. Ambasádor značky Lampuga pricestoval až z Nemecka a na Dunaji predviedol adrenalínovú jazdu na elektronickom surfe.
Nadšené reakcie si vyslúžil aj náš najlepší jazdec na rýchlostnom skútri Mário Lamy. "Na River Show som sa veľmi tešil, len tu sa môžem povoziť v centre mesta, inak to plavebná správa zakazuje. Vyššia hladina mi nerobila vôbec problém a dúfam, že budem môcť spolupracovať aj na ďalších ročníkoch," odkázal majster sveta z roku 2012.
Nových fanúšikov si získal aj mladý slovenský reprezentant Vlado Slaný, gymnazista s trojnásobným titulom majstra Slovenska v rýchlostných vodných formulách.

River show Skuter MaroLamy foto MarianBartos

Spanilá jazda krstila Starý most
Myšlienku vrátiť život na Dunaj podporili aj samosprávy a verejnosť. V rovnakom čase ako starosta Starého mesta Radoslav Števčík a starosta mesta Hainburg a.d. Donau, Helmut Schmidt deklarovali záujem o intenzívnejší turizmus na rieke, sa hladina pred mólom zapĺňala desiatkami motorových člnov. Prišli aby spoločne vyprevadili vlajkovú loď Magarete, z flotily Speedboats.sk, na cestu až do Hainburgu. Prechodom popod nový Starý most ho zároveň symbolicky pokrstili pre riečnu dopravu.

River show MissUniverse R.Svoboda 104 of 292

River show MG 0393

20160401_COS_PF_DRESSES_AND_SHORTS_SHOT_003_0408_F2s

COS s radostí oznamuje pokračování partnerství se slavnými Serpentine Galleries v Londýně, kde značka již čtvrtým rokem sponzoruje letní program Serpentine's Park Nights.

Park Nights je každoroční série uměleckých vystoupení z oblasti hudby, filmu, tance a literatury, program běží od června do září 2016 a odehrává se v Serpentine Pavilionu, speciálně navrženém pro tento rok dánským architektonickým studiem Bjarke Ingels Group (BIG). Originální performance budou k vidění během letních nocí a jako každým rokem se stanou skvělým programem na páteční večer.

160203_zipper2_s

Výkonná ředitelka COS Marie Honda o spolupráci říká: „Serpentine Galleries, jedna z londýnských nejkreativnějších vzdělávacích a charitativních institucí, je pro nás všechny v COS významným zdrojem inspirace. Je pro nás ctí opět podporovat Park Nights, program, který je platformou pro moderní umělce a umožňuje vyjádřit jejich kreativitu."

160203_wall_nights

mucos_POP_UP_ISH2015_00_01

Azda len málo ľudí netrápi v týchto dňoch jarná únava. Prečo je to tak? Nemal by nás v rozpuku prírody nabudiť, naopak, príval energie? Pravdou je, že naše telo vyčerpala slabá zima sprevádzaná chrípkou, zdĺhavými virózami a obťažujúcim zahlienením. Nemožno sa teda čudovať, že mnohí sa necítia byť vo svojej koži.

Než sa organizmus plne dobije, bude potrebovať istý čas. Našu obranyschopnosť oslabuje aj fyzická námaha, psychické napätie a stres. Deti imunitu nemajú ešte úplne vyvinutú a seniorom, na druhej strane, s vekom ubúda. Ako teda posilniť oslabenú odolnosť nášho tela? 
Je jasné, že by sme posilneniu imunity mali pomôcť – napríklad telesnou aktivitou, ktorá by zodpovedala nášmu zdravotnému stavu, otužovaním, obmedzením stresových situácií či úpravou výživy, najmä doplnením vitamínov, probiotík či enzýmov, ktoré riadia správnu funkciu imunitného systému. Práve enzýmy dokážu naštartovať aktuálne potrebné prirodzené obranné pochody v našom tele. Na rozdiel od väčšiny iných liekov aktivujú prírodné enzýmy vlastnú obrannú reakciu organizmu, či už na prebiehajúce ochorenie, alebo na jeho predzvesť.

Pomôcť môžu enzýmové lieky
Účinnosť pri dodaní príslušných enzýmov zvonka v podobe enzýmových liekov (najznámejší je Wobenzym) preukázali mnohé štúdie u nás aj v zahraničí. Výsledky sú presvedčivé. U detí, ktoré trpeli opakovanými zápalmi dýchacích ciest – zápalmi hrtana a nosohltana, angínami, zápalmi prínosových dutín, priedušiek či stredného ucha –, klesol v priebehu jedného roka po začatí podpornej liečby enzýmami priemerný počet ochorení v porovnaní s predchádzajúcim rokom, keď im lieky neboli podávané, a to o viac ako polovicu. Spotreba antibiotík sa pritom znížila dokonca o viac ako dve tretiny. Výsledky štúdií s dospelými pacientmi sú podobné.
Dokonca aj vtedy, keď sme z najhoršieho vonku, teda v období rekonvalescencie, posilňujú enzýmové lieky stále oslabenú imunitu a sú tak účinnou obranou proti prípadnému opakovaniu choroby, prípade proti jej prechodu do chronického stavu. Samozrejme, popri samotnej liečbe je potrebné dodržiavať zdravú a vyváženú životosprávu, mať dostatok spánku a pohybu na čerstvom vzduchu a dbať na ďalšie už spomínané zásady. Len tak nedáte jarnej únave a rôznym nachladeniam žiadnu šancu.

text: redakcia
foto: ISH

racio_DCUP_Korda_300x300

touchback_300

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 01.aug 2016

Kam a s čím cestují nejstylovější čeští ...

Krátce před příchodem letní sezóny jsme oslovili slovenské a české gentlemany a sestavili pro vás inspirativní selekci hotelů. Zjistili jsme...


Dizajn | 01.aug 2016

Top 10 najštýlovejších slúchadiel sezóny

NadčasovéVK-1 Legacy edition nie sú obyčajnýné slúchadlá, ale ikonický doplnok (vyrába aëdle).Produkt navrhol dizajnér Eugeni Quitllet, ktorý bol na veľtrhu...


Cestovanie | 01.aug 2016

24 hodin v Miami s Louis Vuitton City Gu...

Sluneční paprsky přes den, záře reflektorů v noci na jedné straně zálivu, finanční centrum Latinské Ameriky s vážnými kulturními ambicemi...


Cestovanie | 01.aug 2016

Fotoreport: parížsky hotel s atmosférou ...

Hotel Henriette Rive Gauche nájdete v tichej, kameňom dláždenej parížskej uličke, blízko štvrti Mouffetard. Tmavé vstupné dvere so zlatým, nie...

racio_DCUP_Korda_300x300

touchback_300

Naše tipy

Top 10 miest, ktoré by ste rozhodne nema...

Najväčšiu metropolu severného Talianska a centrum ekonomického diania celého Apeninského polostrova ...

TIPY PRE VÁS: Big Bang Tutti Frutti Line...

1.6.2016Po čipke a denime stavajú dizajnéri švajčiarskej hodinárskej manufaktúry Hublot do centra po...

VYHRAJTE ŠATY OD MICHAELA KOVÁČIKA

MY OSLAVUJEME, ALE DARČEK DOSTENETE VY!Pri príležitosti osláv 10. vydania Top Fashion sme si pr...