20 rokov media st banner

title

Mesto, kde sa miešajú kultúry, staré s novým, klasické s moderným. Taký je Londýn, ktorý ponúka niečo pre každého. Určuje trendy, inovuje a vždy dokáže prekvapovať. Gastro scéna tohto mesta nie je o nič horšia. Je zaplavená útulnými kaviarničkami, plná medzinárodnej kuchyne, ale aj moderných barov, kde vám namiešajú drinky od výmyslu sveta a to pri výhľad na celé mesto.

2KC-do-rana

Komu slovo zábava nie je úplne cudzie, ten zaiste dobre pozná stav, keď po noci strávenej s priateľmi či známymi a s nemalým množstvom alkoholu, prichádza ráno absolútny opak večernej eufórie. Neľahké vstávanie, sucho v ústach, príšerná bolesť hlavy či márna snaha rozpamätať sa na detaily predošlého večera. Stav, ľudovo známy ako „opica", nie je rozhodne nič príjemné a každý, kto ju aspoň raz zažil, by sa jej celkom iste nabudúce rád vyhol. Dá sa to, navyše veľmi jednoducho!

Chemická minútka
Ako však taká opica vzniká? Za nepríjemné ranné stavy je zodpovedná látka zvaná acetaldehyd, ktorá vzniká rozkladom alkoholu v pečeni. Čím viac alkoholu, tým viac acetaldehydu – jednoduchá rovnica. Acetaldehyd je podľa vedeckých výskumov pre organizmus vysoko toxický a je preto príčinou zdravotných výkyvov, ktoré zažívame pri opici: nevoľnosť až závrat, bolesti hlavy, nechuť do jedla, slabosť či neschopnosť sa sústrediť. Týmto dostávajú na frak „osvedčené", miestami až zľudovené tvrdenia, ktoré príznaky „opice" prisudzujú nedostatočnej hydratácii organizmu či farbivám, obsiahnutým v tmavých druhoch alkoholu.
2KCZáchrana v kaktuse
Našťastie, aj proti škodlivému acetaldehydu existuje zbraň, navyše z veľkej časti prírodného pôvodu. Má názov 2KC a ide o výživový doplnok vo forme tabliet i nápoja a pôsobí ako prevencia voči nepríjemným ranným stavom. Obsahuje totiž výťažok z opuncie figovej, exotického kaktusu, ktorý výrazne zmierňuje negatívne účinky toxického acetaldehydu na organizmus. Hoci bol tento efekt objavený ešte v minulom desaťročí a vedecky doložený výskumom americkej asociácie AMA z roku 2004, verejnosť tento malý prírodný zázrak roky prehliadala. Na náš trh sa 2KC so svojim unikátnym zložením a obsahom opunciového extraktu dostal v roku 2014, ide teda ešte o relatívnu novinku. V súčasnosti nájdete 2KC v lekárňach, kde sa predáva v baleniach po 6 tabliet.

1_EnjoyCoffee_IMG_0096

Napriek tomu, že v srdci nášho hlavného mesta je len chvíľočku, štýlový podnik EnjoyCoffee si už stihol nájsť svojich fanúšikov. Patria k nim všetci milovníci organickej kávy, kvalitného jedla a štýlu. Teda aj my!

1_EnjoyCoffee_IMG_0058
Okrem turistov, ktorých do nového bistra priláka najmä efektná terasa, tu môžno nájsť už aj pár štamgastov. Tí si obľúbili nielen chutnú a organizmus nezaťažujúcu organickú kávu, ale aj smoothie či freshe plné vitamínov.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 28.sep 2016

ION HOTEL: Luxus a dobrodružstvo

Iba hodinu cesty od rušného Reykjavíku sa nachádza oáza pokoja, ktorá ponúka všetky krásy islandskej prírody ako na dlani. Hotel...


Dizajn | 26.sep 2016

Hotel s vlastným pralesom a plážou na st...

Dubaj je domovom prepychu a majestátnosti, ktorý sa zakaždým stretáva s technologickým pokrokom a inováciou. Potvrdil to aj projekt z...


Cestovanie | 24.sep 2016

10 najkrajších pláži na svete

Na svete existuje nespočetné množstvo nádherným miest, ktoré sa každoročne uchádzajú o cestovateľské ocenenia. Jedným z nich je aj Cena...


Dizajn | 24.sep 2016

Vyšívané steny v Madride

Výšivky sú túto sezónu jedným z najhorúcejších trendov. Netýka sa to však výhradne módy. Raquel Rodrigo je umelkyňa, ktorá sa...

touchback_300

Naše tipy

Victoria Beckham má svoju kozmetickú lín...

A nie len tak hocijakú. Svoje sily dala dokopy s kozmetickou značkou Estée Lauder. ...

BACK TO SCHOOL: Ruksaky

Aký by to bol návrat do školy bez nového batohu? Našťastie aktuálne trendy riešia problém výberu za ...

Najlepšie filmové kostýmy

Móda vo filme nadobúda úplne nový rozmer, či už oživovaním trendov alebo prinášaním úplne nových p...

tf banner 970x90