20 rokov media st banner

Kto by sa nechcel zobudiť do rušného newyorského rána? Ešte o niečo viac by vám však vylepšili náladu chutné a výdatné raňajky v štýlovom podniku. New York má vraj najlepšiu a najpestrejšiu gastro scénu na svete, takže na výber je toho viac než dosť. Kam teda zájsť?

 

Jack's Wife Freda
Jeden z najinstagramovanejších podnikov v New Yorku. Niektoré podniky, okolo ktorých vznikol takýto „hype“ nestoja za to, no Jack’s Wife Freda nie je jedným z nich. Nachádza sa v trendy štvrti Soho, kde experimentuje so stredomorskou a typickou židovskou kuchyňou. Vybrať si tak môžete wafle s ružovou vodou a libanonským jogurtom či sendvič s kačacím prosciuttom. Túto štýlovú, ale veľmi príjemnú reštauráciu vlastní manželský pár, ktorému sa podarilo vytvoriť jeden z najobľúbenejších (nielen) hipsterských podnikov.

jacks wife freda

title

Mesto, kde sa miešajú kultúry, staré s novým, klasické s moderným. Taký je Londýn, ktorý ponúka niečo pre každého. Určuje trendy, inovuje a vždy dokáže prekvapovať. Gastro scéna tohto mesta nie je o nič horšia. Je zaplavená útulnými kaviarničkami, plná medzinárodnej kuchyne, ale aj moderných barov, kde vám namiešajú drinky od výmyslu sveta a to pri výhľad na celé mesto.

2KC-do-rana

Komu slovo zábava nie je úplne cudzie, ten zaiste dobre pozná stav, keď po noci strávenej s priateľmi či známymi a s nemalým množstvom alkoholu, prichádza ráno absolútny opak večernej eufórie. Neľahké vstávanie, sucho v ústach, príšerná bolesť hlavy či márna snaha rozpamätať sa na detaily predošlého večera. Stav, ľudovo známy ako „opica", nie je rozhodne nič príjemné a každý, kto ju aspoň raz zažil, by sa jej celkom iste nabudúce rád vyhol. Dá sa to, navyše veľmi jednoducho!

Chemická minútka
Ako však taká opica vzniká? Za nepríjemné ranné stavy je zodpovedná látka zvaná acetaldehyd, ktorá vzniká rozkladom alkoholu v pečeni. Čím viac alkoholu, tým viac acetaldehydu – jednoduchá rovnica. Acetaldehyd je podľa vedeckých výskumov pre organizmus vysoko toxický a je preto príčinou zdravotných výkyvov, ktoré zažívame pri opici: nevoľnosť až závrat, bolesti hlavy, nechuť do jedla, slabosť či neschopnosť sa sústrediť. Týmto dostávajú na frak „osvedčené", miestami až zľudovené tvrdenia, ktoré príznaky „opice" prisudzujú nedostatočnej hydratácii organizmu či farbivám, obsiahnutým v tmavých druhoch alkoholu.
2KCZáchrana v kaktuse
Našťastie, aj proti škodlivému acetaldehydu existuje zbraň, navyše z veľkej časti prírodného pôvodu. Má názov 2KC a ide o výživový doplnok vo forme tabliet i nápoja a pôsobí ako prevencia voči nepríjemným ranným stavom. Obsahuje totiž výťažok z opuncie figovej, exotického kaktusu, ktorý výrazne zmierňuje negatívne účinky toxického acetaldehydu na organizmus. Hoci bol tento efekt objavený ešte v minulom desaťročí a vedecky doložený výskumom americkej asociácie AMA z roku 2004, verejnosť tento malý prírodný zázrak roky prehliadala. Na náš trh sa 2KC so svojim unikátnym zložením a obsahom opunciového extraktu dostal v roku 2014, ide teda ešte o relatívnu novinku. V súčasnosti nájdete 2KC v lekárňach, kde sa predáva v baleniach po 6 tabliet.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.okt 2016

Nekonvenčné umenie na výstave Frieze Lon...

Londýnsky Regent’s Park bol v období 6.-9. Októbra dejiskom nekonvenčnej umeleckej výstavy, Frieze London. Pravidelne sa na nej zúčastňujú prominentné...


Cestovanie | 12.okt 2016

6 dôvodov, pre ktoré by ste mali navštív...

Najnavštevovanejšou krajinou na svete bolo v roku 2015 bezkonkurenčne Francúzsko. Do krajiny galského kohúta prišlo neuveriteľného 84,5 milióna zahraničných turistov...


Voľný čas | 10.okt 2016

V rozprávkovom svete Dolce & Gabbana

Pri zmienka značky Dolce & Gabbana väčšinu pravdepodobne napadnú slová ako luxus, honosnosť a opulencia. Filozofia značky však v sebe...


Cestovanie | 08.okt 2016

Najlepšie nákupné ulice na svete

Každý z nás si rád prinesie domov suvenír, či už z letnej dovolenky, alebo z rýchleho víkendového výletu. Väčšinou to...

16FL WEB BANNER 300X300

300x600 izq

Naše tipy

Mini bags trend

Trend zmenšených verzií normálnych kabeliek tu už s nami nejakú dobu je, no práve teraz nadobúda na ...

Modelácia pŕs je pre Vás ideálnym riešen...

Na vzhľad poprsia negatívne vplýva počas života mnoho faktorov. Prsia strácajú objem, tvar...

Jean Harlow: Prvá sexbomba

Ešte kým prišla na scénu Marylin, bola tu Jean. Bola Hollywoodskou hviezdou a sexsymbolom 30.rokov...

top fashion banner jesen 2016