20 rokov media st banner

2KC-do-rana

Komu slovo zábava nie je úplne cudzie, ten zaiste dobre pozná stav, keď po noci strávenej s priateľmi či známymi a s nemalým množstvom alkoholu, prichádza ráno absolútny opak večernej eufórie. Neľahké vstávanie, sucho v ústach, príšerná bolesť hlavy či márna snaha rozpamätať sa na detaily predošlého večera. Stav, ľudovo známy ako „opica", nie je rozhodne nič príjemné a každý, kto ju aspoň raz zažil, by sa jej celkom iste nabudúce rád vyhol. Dá sa to, navyše veľmi jednoducho!

Chemická minútka
Ako však taká opica vzniká? Za nepríjemné ranné stavy je zodpovedná látka zvaná acetaldehyd, ktorá vzniká rozkladom alkoholu v pečeni. Čím viac alkoholu, tým viac acetaldehydu – jednoduchá rovnica. Acetaldehyd je podľa vedeckých výskumov pre organizmus vysoko toxický a je preto príčinou zdravotných výkyvov, ktoré zažívame pri opici: nevoľnosť až závrat, bolesti hlavy, nechuť do jedla, slabosť či neschopnosť sa sústrediť. Týmto dostávajú na frak „osvedčené", miestami až zľudovené tvrdenia, ktoré príznaky „opice" prisudzujú nedostatočnej hydratácii organizmu či farbivám, obsiahnutým v tmavých druhoch alkoholu.
2KCZáchrana v kaktuse
Našťastie, aj proti škodlivému acetaldehydu existuje zbraň, navyše z veľkej časti prírodného pôvodu. Má názov 2KC a ide o výživový doplnok vo forme tabliet i nápoja a pôsobí ako prevencia voči nepríjemným ranným stavom. Obsahuje totiž výťažok z opuncie figovej, exotického kaktusu, ktorý výrazne zmierňuje negatívne účinky toxického acetaldehydu na organizmus. Hoci bol tento efekt objavený ešte v minulom desaťročí a vedecky doložený výskumom americkej asociácie AMA z roku 2004, verejnosť tento malý prírodný zázrak roky prehliadala. Na náš trh sa 2KC so svojim unikátnym zložením a obsahom opunciového extraktu dostal v roku 2014, ide teda ešte o relatívnu novinku. V súčasnosti nájdete 2KC v lekárňach, kde sa predáva v baleniach po 6 tabliet.

1_EnjoyCoffee_IMG_0096

Napriek tomu, že v srdci nášho hlavného mesta je len chvíľočku, štýlový podnik EnjoyCoffee si už stihol nájsť svojich fanúšikov. Patria k nim všetci milovníci organickej kávy, kvalitného jedla a štýlu. Teda aj my!

1_EnjoyCoffee_IMG_0058
Okrem turistov, ktorých do nového bistra priláka najmä efektná terasa, tu môžno nájsť už aj pár štamgastov. Tí si obľúbili nielen chutnú a organizmus nezaťažujúcu organickú kávu, ale aj smoothie či freshe plné vitamínov.

Škola varenia Chefparade privítala v svojej jedinečnej kuchyni tím magazínu Top Fashion a jeho obchodných partnerov.

varenie_s_top_fashion_text

Škola varenia Chefparade je najväčšia a najstaršia škola varenia svojho druhu na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam nielen zo slovenského, ale aj maďarského a českého trhu ponúka svojim individuálnym zákazníkom, ale aj skupinám, ako sme boli my, úžasné zážitky.
Jedinečný teambuilding pre viac ako 20 osôb si vychutnal nielen náš tím, ale aj spolupracovníci magazínu Top Fashion z radov obchodných partnerov. Šéfka magazínu, Barbora Franeková, vybrala pre hostí, ako tému večera, jej obľúbenú thajskú kuchyňu. Pripravovali sa pokrmy ako polievka Tom Yum, Pad Thai, Matsaman Curry, Červené karí s jasmínovou ryžou či Grilovaný ananás.
Všetci sme si večer plný dobrého jedla a zábavy užili najmä vďaka úžasnej spoločnosti ľudí, ktorá sa pri tejto príležitosti zišla. Ešte raz ďakujeme všetkým, čo prijali naše pozvanie a prišli s nami objaviť chute a vône exotického Thajska. Za pohostinnosť a nezameniteľnú atmosféru ďakujeme škole varenia Chefparade, www.chefparade.sk.

racio_DCUP_Korda_300x300

touchback_300

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 01.aug 2016

Kam a s čím cestují nejstylovější čeští ...

Krátce před příchodem letní sezóny jsme oslovili slovenské a české gentlemany a sestavili pro vás inspirativní selekci hotelů. Zjistili jsme...


Dizajn | 01.aug 2016

Top 10 najštýlovejších slúchadiel sezóny

NadčasovéVK-1 Legacy edition nie sú obyčajnýné slúchadlá, ale ikonický doplnok (vyrába aëdle).Produkt navrhol dizajnér Eugeni Quitllet, ktorý bol na veľtrhu...


Cestovanie | 01.aug 2016

24 hodin v Miami s Louis Vuitton City Gu...

Sluneční paprsky přes den, záře reflektorů v noci na jedné straně zálivu, finanční centrum Latinské Ameriky s vážnými kulturními ambicemi...


Cestovanie | 01.aug 2016

Fotoreport: parížsky hotel s atmosférou ...

Hotel Henriette Rive Gauche nájdete v tichej, kameňom dláždenej parížskej uličke, blízko štvrti Mouffetard. Tmavé vstupné dvere so zlatým, nie...

racio_DCUP_Korda_300x300

touchback_300

Naše tipy

Top 10 miest, ktoré by ste rozhodne nema...

Najväčšiu metropolu severného Talianska a centrum ekonomického diania celého Apeninského polostrova ...

TIPY PRE VÁS: Big Bang Tutti Frutti Line...

1.6.2016Po čipke a denime stavajú dizajnéri švajčiarskej hodinárskej manufaktúry Hublot do centra po...

VYHRAJTE ŠATY OD MICHAELA KOVÁČIKA

MY OSLAVUJEME, ALE DARČEK DOSTENETE VY!Pri príležitosti osláv 10. vydania Top Fashion sme si pr...

tf banner 970x90