Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 23. marec 2023 / PR

Zlatník Michal Kadaník: Ten najkrajší šperk na žene je jej úsmev

Český zlatník profiluje svoju tvorbu už viac ako dve dekády.

Zlatník Michal Kadaník: Ten najkrajší šperk na žene je jej úsmev

Svoj prvý šperk Michal Kadaník vytvoril v šestnástich rokoch pre mamičku. Jednalo sa o prívesok. Na strednej škole potom potajomky vyrábal na sústruhu šperky pre dievčatá, ktoré sa mu páčili. Svoj prvý prsteň z lásky vyrobil v sedemnástich rokoch. Držiteľ niekoľkých dizajnových ocenení má aktuálne vďaka zákazkám na svadobnú sezónu plno, stíha však realizovať aj umeleckú kolekciu, ktorá ponúka objekty, ktorými sa umelec inšpiroval predovšetkým v prírode a ktoré okrem častí tela môžu ako interiérová skulptúra zdobiť interiér vášho domova.

V autorskej tvorbe pracuje predovšetkým so zlatom a drahými kameňmi. Táto kolekcia je tak zárukou stopercentnej kvality snúbiacej sa s luxusným originálom. Treba dodať, že Michal Kadaník týmto udáva nový pohľad na zlatnícke remeslo a povyšuje ho do umeleckej sféry. Potvrdzuje tak staré české porekadlo o zlatých, českých ručičkách.

Zlatník Michal Kadaník potvrzuje české porekadlo o zlatých ručičkách.
Zlatník Michal Kadaník potvrzuje české porekadlo o zlatých ručičkách.

Aj napriek tomu, že sa Kadaník profiluje ako umelecký zlatník, hrdo hovorí, že najradšej vyrába prstene, ktoré sú spájané s radostnými životnými etapami ako je žiadosť o ruku alebo svadba.

Aj keď je to záležitosť prevažne týkajúca sa dám, sú to muži, kto ich vyberá. Niektorí majú jasnú predstavu, pre čo idú. Nie každý muž má však také šťastie a práve tu nastáva ten okamih, kedy je každá rada a odporúčanie na základe dlhoročnej skúsenosti vyvážená zlatom. Predsa len sa jedná o zásadný okamih v živote a prsteňmi sa drahá polovička chváli od zásnub celému okoliu!

,,Na konzultáciu sa v prvom rade rieši typ prsteňa, v ktorom sa odráža osobnosť danej osoby. Tiež farba zlata, prípadne farba kameňa alebo ďalšie špecifické úpravy, keď treba design upraviť na zákazku. Ďalším faktorom je budget. Moja tvorba nie je pre každého, o to viac sa stáva exkluzívnejšou. Nie je možné ubrať z kvality na úkor kvantity” vysvetľuje Michal Kadaník, ktorého šperky pravidelne vynáša do spoločnosti množstvo zaujímavých osobností šoubiznisu. Medzi nimi napríklad slovenská herečka a speváčka Radka Pavlovčinová, najznámejšia česká plus size modelka Natália Debnárová, moderátorka Nikol Moravcová alebo herečka Nikol Kouklová.

Najznámejšia česká plus size modelka Natália Debnárová
Najznámejšia česká plus size modelka Natália Debnárová
www.michalkadanik.cz 
Instagram: @kadanik_jewellery
    853

    Súvisiace články