Do Benátok Gabrielle priviedlo nešťastie osudu. V roku 1920 sa totiž musela vyrovnávať s úmrtím svojho priateľa, a aby ju jej priateľky utešili, vzali ju na výlet do Benátok. Táto cesta dizajnérku maximálne ovplyvnila a sama toto obdobie nazvala dizajnovou renesenaciou.

 

venice

 

 

Baroková, byzantská architektúra miešajúca sa v katedrálach aj vo farebných uličkách, milióny vytrážových skiel na každom kroku a v neposlednom rade záplava maliarov, sochárov a iných umelcov. Bol to práve umelec Tintoretto, ktorý ju inšpiroval pri vytváraní jej prvého rúžu a neskôr aj pri podšívke pre jej kabelky. Mozaiky poprepletané rôznofarebnými kamienkami sa zase pričinili pri dizajne jej šperkov.

Mesto nakoniec prinieslo Coco pokoj a navyše ju posunulo aj po dizajnovej stránke. Práve v Benátkach vytvorila svoje ikonické sandále s jednoduchými ramienkami a korkovou podrážkou, pri čom jej pomáhali benátski remeselníci. Elegantná, no pritom rebelská Coco si okamžite získala benátsku smotánku a medzinárodnú elitu, ktorá tu dovolenkovala.

 

Foto: Chanel