Určite to sami poznáte, niektoré miesta na svete v nás zanechajú väčšiu stopu ako tie ostatné. V prípade Coco Chanel to bolo rovnako. Jej život, ale aj tvorbu ovplyvnili najmä 3 mestá: Deauville, Biarritz a Benátky. Práve týmto mestám preto značka Chanel venovala somstatné mini-filmy, ktoré vás vezmú späť v čase, po stopách samotnej Gabrielle.

 

deauville

 

 

Ako prvé preskúmame mesto Deauville, ktorému môžeme poďakovať za zrodenie značky Chanel. Prvá epizóda obdobie, ktoré dizajnérka strávila v tomto meste a definuje ho ako éru radosti. Doba, ktorá sa pozviechala z Prusko-francúzskej vojny je charakteristická aj vývojom spoločnosti, technológií a priemyselnej výroby. Vo Francúzsku prekvitá Belle Epoque a mestečko Deauville je očarujúce najmä svojou anglo-francúzskou architektúrou. Jednoducho inšpiratívne obdobie a prostredie aj pre samotnú Coco, ktorá sa rozhodne začať so svojou tvorbou. Fascinuje ju sloboda, preto si čoskoro uvedomí, že úzke korzety, beztvaré šaty a ťažké klobúky si vyžadujú revolúciu.Inšpiráciu nachádza v tých najneobvyklejších elementoch.

Rebelka Coco je nekonvenčná, chce sa opaľovať, ostrihá si vlasy a vynájde športovú módu. Jednoducho začne novú kapitolu módy, ktorá ovplyvní ďalší vývoj módneho priemyslu.

 

Foto: archív značky