Módny priemysel si čoraz väčšmi uvedomuje problém, ktorý so sebou prináša znečistenie životného prostredia. Na druhej strane vníma aj udržateľnosť, ktorá by sa mala stať samozrejmou súčasťou produkcie nielen v móde. Práve preto čaraz viac značiek hľadá alternatívne procesy, ktoré na jednej strane umožňujú recykláciu, a na tej druhej uľahčujú procesy, ktoré sú šetrné k životnému postrediu.

 

gantbeacons

 

 

Projekt GANT Beacons predstavuje úplne nový proces výroby módnych produktov. Je založený na uvedomelom a udržateľnom prístupe, ktorý využíva plastový odpad nájdený na pobrežiach a v oceánoch, ako hlavný výrobný materiál. Značka GANT bola založená v roku 1949 na východnom pobreží USA a preto má aj v dnešnom modernom svete silné väzby s morom a prímorským prostredím. Aj projekt GANT Beacons vznikol práve z tohto dôvodu.

Odhodlanie zachovať čistotu oceánov priviedlo značku k rozhodnutiu urobiť prvý krok k lepšej budúcnosti, ktorú odštartovala sezóna jar-leto 2018 a jej kolekcia košiel vyrobená technológiou Tech Prep™. Ako hlavný výrobný materiál je v nich použitý recyklovaný plast. Aby bolo možné dotiahnuť kolekciu a výrobu do maximálne vysokého štandardu, značka GANT sa spojila s firmou SEAQUAL™, ktorá vyrába vlákna z recyklovaného plastu z morí a oceánov.

Materiál je síce netradičný, avšak absolútne neuberá na kvalite ani dizajne produktov GANT, práve naopak, pridáva im na hodnote. Zachovávajú si preto svoj štýl aj kvalitu, pričom odpremeňujú prírodu. V súčasnosti sú k dispozícii košele pre mužov aj ženy vyrobené práve touto technológiou. Aby značka ostala verná tejto filozofii,recyklovaný plast bol využitý aj na výrobu gombíkov, štítkov aj obalov.

Kolekcia z projektu GANT Beacons je k dispozícii po celom svete vrátane Česka a Slovenska.