Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 1. marec 2023 / PR

V Prahe sa otvára Almanac X

Historický pražský hotel Alcron je prvým z kolekcie Almanac X Hotel.

V Prahe sa otvára Almanac X

Hotel Almanac X Prague je súčasťou novej luxusnej kolekcie prestížnych hotelov Almanac Hotels. Hostia tu majú možnosť autenticky zachytiť skutočnú podstatu konkrétneho miesta, a to prostredníctvom chuťových a vizuálnych vnemov aj nezabudnuteľných zážitkov. DNA značky stavia na príjemnej obsluhe, autenticite a zaujímavom spracovaní miestnej kulinárskej tradície.

Almanac ponúka jedinečnú príležitosť preniknúť do samého vnútra miesta a vychutnať si jeho neopakovateľné kúzlo. Každý z hotelov siete Almanac rozpráva svoj príbeh – príbeh, ktorý sa skrýva v jeho stenách a prihovára k nám nielen ústami prvotriedneho personálu, ale aj prostredníctvom každého, starostlivo zvoleného kúska interiéru.

Sofistikovaný dizajn s tradíciou v modernom štýle

Autorom elegantného a štýlového dizajnu je španielske štúdio Tres Cinco Uno, ktorého zástupcovia spolupracovali s miestnymi architektmi zo štúdia Marani. Preslávený Art Deco štýl pôvodného Alcronu sa citlivo prelína s modernými prvkami, ktoré oslovia milovníkov zaujímavých interiérov. Pre dokonalé splynutie s miestnym espritom podčiarkuje priestor aj niekoľko moderných kúskov od talentovaných českých umelcov. Sú medzi nimi Lucia Jindrák Skřivánková, Alžbeta Jozefy, Patrik Kriššák, Ján Salanský a ďalší.

Moderné menu oslavujúce tradície

Rodina Haselbacherov vyznáva originálny prístup k segmentu Food and beverages. V tomto duchu ponúkne hotel Almanac X Prague originálne a moderné poňatie miestnej kuchyne, ktorá vychádza z konceptu plant-forward a minimal-waste. V súlade s touto filozofiou je tiež možná spolupráca s lokálnymi dodávateľmi s cieľom podporiť tuzemskú produkciu.

Šéfkuchárkou Alcron Restaurant je Eliška Hromková, vďaka ktorej modernému a osobitému prístupu k vareniu je reštaurácia skutočným unikátom. Eliška je dušou reštaurácie a skutočnou umelkyňou svojho odboru, jej kreácia vás oslní. Má za sebou bohaté pracovné skúsenosti ako v tuzemsku, tak aj v zahraničí. Pracovala s renomovanými českými šéfkuchármi aj držiteľmi michelinských hviezd v Dánsku a Nemecku. Bezprostredne pred svojím návratom do Českej republiky pôsobila v súkromnom rezorte na ostrove Manshausen za severným polárnym kruhom.

Hotel Almanac X Prague v sebe spája dokonalú estetiku s gurmánskymi zážitkami. Z každého kúta tu dýcha cit pre umenie a miesto je dokonalým potešením pre všetky zmysly. 
Hotel Almanac X Prague v sebe spája dokonalú estetiku s gurmánskymi zážitkami. Z každého kúta tu dýcha cit pre umenie a miesto je dokonalým potešením pre všetky zmysly. 

Novinky

Tešiť sa môžete aj na novinky: strešnú terasu s barom a úžasným výhľadom na stovežatú Prahu (otvorenie naplánované na rok 2024), Concept Store a kaviareň Elias Coffee Shop. Tieto jedinečné priestory nadväzujú na myšlienku hotela ako všestranného kultúrneho centra diania a ponúknu hosťom ďalšie jedinečné zážitky v súlade s moderným životným štýlom.

„Alcron je prekrásny hotel na úžasnom mieste, v samom srdci jedného z najobľúbenejších miest Európy. V dobách svojej najväčšej slávy bol skutočným unikátom a verím, že mu tento status navrátime – tentoraz s ohľadom na potreby a vkus modernej doby. Adresa Štěpánska 40 sa znovu stane synonymom inovatívneho, premysleného a šik prístupu – to všetko v kombinácii s priateľským personálom, ktorému nechýba pozitívna energia a nadšenie pre vec,” hovorí Tina Haselbacher, majiteľka WSF Group.

História hotela

Hotel Alcron bol slávnostne otvorený v roku 1932 a rýchlo sa stal obľúbeným podnikom miestnej smotánky i zahraničných hostí z najrôznejších odborov - hercov, producentov, hudobníkov, spisovateľov, známych osobností i zahraničných dopisovateľov. Rodina Haselbacherov kúpila Alcron v roku 1995 s cieľom navrátiť hotela rokmi a režimom zašlú slávu. Vo svojej novej ére sa hotel znova stal synonymom luxusu v Prahe.

    226

    Súvisiace články