Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 4. august 2023

Už v pondelok začína CPHFW

Kodaňský fashion week, alternatívnejší a často zaujímavejší súrodenec oficiálnych európskych fashion weekov postupne naberá na význame v svetovom kontexte. Týždeň škandinávskej módy je opäť za dverami a tentokrát vám víťaza ceny Zalando Visionary Award predstavíme vopred.

Už v pondelok začína CPHFW

Ocenenie získala londýnska značka Paolina Russo, ktorá preukázala svoju oddanosť kreativite a inováciám prostredníctvom kombinácie tradičnej techniky s priemyselnou výrobou. Značku založili Paolina Russo a Lucile Guilmard a od roku 2021 predstavujú farebné kolekcie pletenín. Porotu zloženú zo zástupcov spoločnosti Zalando a usporiadateľov CPHFW zaujali najmä svojim prístupom k spolupráci s výrobným reťazcom. Dodávateľa vníma Paolina Russo ako partnera v tvorbe, od ktorého sa učí výrobné postupy a následne ich inovuje. Dôležitým faktorom ocenenia Zalando je aj udržateľnosť. Londýnska značka dbá na etické získavanie materiálov, používanie prírodných, jednodruhových vlákien a spolupracuje len s certifikovanými výrobcami.

“Zo získania Zalando Visionary Award sme ohromne nadšení. Splnenie vysokých štandardov tohoto ocenenia nás posúva bližšie k nášmu cieľu: modernizácii remeselnej výroby a novému poňatiu tradičných techník cez inovácie a zodpovedne vytváranú módu. Výhra nás motivuje k ďalšiemu budovaniu udržateľnej značky a je tiež oslavou alteratívneho spôsobu práce, ktorý neprispieva k prehlbovaniu nedostatkov módneho priemyslu. Nemôžeme sa dočkať, keď budeme mať prvú prehliadku a podelíme sa o našu prácu s väčšou platformou a širším publikom”, opisuje výhru Paolina Russo.

Prehliadku Paolina Russo si môžete pozrieť v stredu 9. augusta o 15:00 online na copenhagenfashionweek.com, kde nájdete aj všetky ostatné prenosy z Kodaňského fashion weeku.

    1411

    Súvisiace články