Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 28. január 2023

Umenie v rodine

Pokiaľ máte k umeniu vzťah, nezastavujte s ním v obývačke. My prinášame výber umelcov a ich tvorby, ktorú ocení celá rodina.

Umenie v rodine

S umením, ako životným štýlom, sa mení aj prístup k zariaďovaniu domácich priestorov. Detské izby už neznamenajú poschodové postele, farebné zostavy a nástenky. Estetika v deťoch podporuje kognitívny a fyzický vývoj. Nielen kreatívne činnosti, ale aj vplyv umenia v domácnosti a galériách pozitívne ovplyvňujú vnemy a eliminujú stres.

Michaela Červená

Umelkyňa, ktorá prešla od textilu k obrazom. Jej tvorba je na wishliste mnohých, ktorí sa s ňou stretli. V poslednej dobe sa zameriava na abstraktnú maľbu vychádzajúcu zo záznamov v denníkoch. Dielo zachytáva jemný ženský prístup, zároveň je veľmi dynamické a farebné. Ako predajný kanál a virtuálna galéria slúži Michaele Instagram, kde si môžete jej tvorbu prehliadnuť.

Michaela Červená
Michaela Červená

Lucie Jindrák Skřivánková

Do obrazov pretavuje silné emócie. Sociálne siete ju spájajú s čoraz mladšími klientmi, zachováva si však vlastnú autenticitu a neprispôsobuje sa trendom. Jej tvorbu vrátane nábytku, na ktorom spolupracuje s umelcami Jakubom Vávrom a Milanom Pekařom, vystavovali popredné svetové galérie. Farebné diela nabité energiou v minulosti dopĺňali napríklad prezentáciu kolekcie H&M Studio.

Lucie Jindrák Skřivánková
Lucie Jindrák Skřivánková

Dominika Žáková

Definitívne najpozitívnejšia slovenská tvorba pochádza z dielne Dominiky Žákovej. Maliarka, nazývaná aj koloristka, sa v tvorbe aj v každodennom živote sústreďuje na „to dobré“, inšpiruje ju svetlo a hudba. Minulý rok sa jej farebné diela stali súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave aj jeho Detského kardiocentra, projekt sa bude rozširovať aj do nemocníc v ďalších mestách. Optimistickejšiu atmosféru môžu Dominikine farby vytvárať aj u vás doma.

Dominika Žáková
Dominika Žáková

Alica Kucharovič

Slovenská ilustrátorka tvorí nielen kresby a printy z navštívených miest, nedávno ilustrovala aj detskú knihu Kto sú ľudia? Abecedník pre návštevy z vesmíru. Kniha deti netradične sprevádza abecedou a vedie ich k utváraniu vzťahu s prostredím a sebou samými. Jej ilustrácie nesú ľahkú iróniu a humor.

Alica Kucharovič
Alica Kucharovič

Andrea Tachezy

Jemné ilustrácie autorky Andrey Tachezy sú ako stvorené pre najmenšie deti. Inšpiruje ju príroda a vzťah so zvieratami. Ilustrovala množstvo detských kníh, kde vizuálne odráža poetiku príbehov. Okrem printov a kníh tvorí aj hračky a pohľadnice.

Andrea Tachezy
Andrea Tachezy
    266

    Súvisiace články