Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 20. október 2021 / PR

Trápia vás menštruačné problémy? Našli sme niečo, čo vám môže pomôcť

Pocit ťažkých nôh, bolesti chrbta, napätie v prsníkoch, neodolateľná chuť na sladké alebo citová nestabilita. Ženám asi netreba hovoriť viac. V mesačných intervaloch si okrem pár šťastných prechádza podobnými pocitmi každá z nás.

Trápia vás menštruačné problémy? Našli sme niečo, čo vám môže pomôcť

Vedci predpokladajú, že predmenštruačný syndróm spôsobuje aj u zdravých žien meniaca sa hladina hormónov, konkrétne estrogénu a progesterónu, ktorá počas cyklu prirodzene stúpa a klesá. Tento fakt spôsobuje väčší alebo menší diskomfort žien v bežnom živote.

Samotná menštruácia tiež môže ženám najmä v prvých hodinách alebo počas prvého dňa spôsobovať bolesti v podbrušku, nevoľnosť, únavu a iné problémy. S pribúdajúcim vekom, štatisticky oproti minulosti čoraz skôr nastupuje u žien menopauza. Návaly tepla, potenie, únava - opäť príznaky, ktoré spôsobujú klesajúce hladiny hormónov v súvislosti s blížiacou sa menopauzou

Všetky podobné príznaky, nevynímajúc pravidelnosť cyklu, intenzitu krvácania, vynechávajúcu periódu či nastupujúce klimaktérium je možné riešiť aj bez liekov proti bolesti a iných chemických prípravkov a liekov. Produkt DAMPER PERIOD BALANCE vďaka svojmu unikátnemu bylinnému zloženiu prináša skutočnú úľavu od týchto menštruačných ťažkostí.

Potrebujete mať znova pravidelný cyklus alebo sa chcete zbaviť nepríjemných príznakov predmenštruačného syndrómu (pms)? Alebo zažívate príznaky menopauzy, ktoré vás obmedzujú v každodenných činnostiach? Žite znovu svoj život naplno a nenechajte sa obmedzovať.

Prírodný výživový doplnok DAMPER PERIOD BALANCE obsahuje vyvážené a účinné množstvo bylín, vitamínov a minerálov v najvyššej kvalite, konkrétne:

Alchemilka obyčajná

Tradičná bylinka, ktorá pomáha najmä ženám. Zdanlivo obyčajná a predsa taká výnimočná. Rastlina je bohatá najmä na silice, organické kyseliny, triesloviny, kyselinu salicylovú aj vitamín C. Ich vzájomná súhra dodáva rastline tú správnu silu. Podporuje látkovú premenu v tele, detoxikuje telo a je súčasťou i odtučňovacích kúr. Je skvelým pomocníkom pre udržanie menštruačného komfortu.

Rebríček obyčajný

Rastlinka, ktorá na našich lúkach rastie takmer všade. Svojimi účinkami pomáha pri nepravidelnej a bolestivej menštruácii, prispieva k zmierneniu príznakov menopauzy, pomáha pri zápale močového mechúra a vaječníkov, napomáha k správnemu fungovaniu metabolizmu, pôsobí pozitívne pri regulácii telesnej hmotnosti a pomáha udržiavať normálnu činnosť cievnej sústavy.

Rozchodnica ružová

Pomáha pri únave a strese a prispieva k fyzickej výkonnosti, pomáha stimulovať nervový systém, napomáha k duševnej rovnováhe a emocionálnej stabilite, pomáha pri okysličovaní srdca a cievnej sústavy a aktivizuje činnosť štítnej žľazy.

Vitex jahňací

Je poslednou bylinou v produkte, ktorý podporuje vyvážený hormonálny systém u žien, uľavuje pri predmenštruačnom syndróme a menopauze, chráni bunky pred oxidačným stresom, pomáha v boji s úzkosťou a depresiou a pomáha udržiavať správne kognitívne funkcie organizmu.

Vitamíny a minerály

Ostatnými dôležitými doplnkami v produkte sú vitamín C, B1, bór a chróm. Vitamín B1 (tiamín) je esenciálny vitamín, ktorý naše telo potrebuje na správne využitie sacharidov pri ich premene na energiu. Nízke hladiny vitamínu B1 alebo aj iných vitamínov môžu znamenať že metabolizmus nebude fungovať tak ako má. Tiež pomáha pri zmierňovaní menštruačných bolestí a symptómov PMS.

Chróm pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi zlepšením spôsobu, akým naše telá používajú inzulín. Podľa výsledkov novej štúdie, vo forme pikolinátu chrómu by sa v budúcnosti mohol používať ako nová výživová terapia pri syndróme polycystických vaječníkov. 

Bór je minerál, ktorý pomáha pri menštruačných kŕčoch, vaginálnych kvasinkových infekciách aj pri osteoporóze. Štúdia zameraná na mladé ženy zistila zlepšenie bolesti a znížene trvania menštruačných kŕčov. Ukazuje sa tiež, že pomáha zvyšovať hladinu estrogénu u starších žien v menopauze. Kyselina boritá dokáže zabíjať kvasinky, ktoré spôsobujú vaginálne infekcie.

Vitamín C (kyselina askorbová) je živina, ktorú telo potrebuje na tvorbu krvných ciev, chrupaviek, svalov a kolagénu v kostiach. Vitamín C tiež pomáha telu vstrebávať a ukladať železo, čo je počas menštruácie veľmi dôležité.

Kapsuly obsahujú bezpečné množstvá surovín. Pri výrobe kapsulí sa nepoužíva živočíšna želatína, ale rastlinná celulóza, preto sú vhodné aj pre ľudí s intoleranciou na laktózu, lepok alebo pre vegánov. Samozrejmosťou je absencia plnidiel, farbív a ďalších nepopulárnych prísad.

Viac informácií: www.damper.sk

    1037

    Súvisiace články