Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 8. apríl 2022 / PR

Tiffany prináša výstavu Vision & Virtuosity do Londýna

Stopäťdesiate výročie prítomnosti značky Tiffany & Co v Londýne bude oslávené vo veľkom štýle. Výstava Vision & Virtuosity sa presúva do londýnskej Saatchi Gallery a privezie viac ako 400 predmetov z archívu značky. Je to jedinečná príležitosť ako vidieť originálny rukopis Breakfast at Tiffany’s, nedávno získaný Empire Diamond s viac ako 80 karátmi a ďalšie archívne luxusné šperky a slávne modré výklady.

Tiffany prináša výstavu Vision & Virtuosity do Londýna
“Výstava Vision & Virtuosity rozpráva mimoriadny príbeh jedného z najstarších šperkárov počas takmer dvestoročnej histórie priekopníckej kreativity, legendárneho umeleckého spracovania a vyhľadávania najvýnimočnejších diamantov a drahokamov sveta”, opisuje Anthony Ledru, prezident a výkonný riaditeľ Tiffany & Co. “Výstava dokonale zachytáva naše dlhodobé dedičstvo a nadväzuje na tradíciu a moderné trendy. Nadšene odhaľujeme v Londýne svet Tiffany & Co. náš jedinečný štýl šperku”.

Sedem ústredných tém výstavy je priestorovo rozdelených do sekcií. Jednou z nich je odkaz zakladateľa značky Charlesa Lewisa Tiffanyho alebo spolupráca s najkreatívnejšími umelcami ako Elsa Peretti. Svoju vlastnú miestnosť si zaslúžil aj film Raňajky u Tiffanyho a oblasť lásky a oddanosti venovaná dlhodobej tradícii zásnubných prsteňov.

Svoju pozíciu v kultúre a histórii Tiffany & Co zobrazuje aj prostredníctvom katalógu k výstave od vydavateľstva Assouline s výtvormi mnohých umelcov vrátane Louisa Comforta Tiffanyho, Palomy Picasso a ďalších najvplyvnejších vizionárov značky. Katalóg je sám o sebe klenotom, predslov napísal nedávno zosnulý André Leon Talley. Dostupný bude na výstave a v obchode Tiffany na Bond Street. V gift shope výstavy je k dispozícii aj exkluzívna zbierka spoluprácí a limitovaných kolekcií Tiffany Blue®.

Vision & Virtuosity môžete v Londýne navštíviť od 10. júna 2022 do 19. augusta. Vstupenky budú v predaji od 2. mája v iOS aplikácii Vision & Virtuosity alebo priamo v Saatchi Gallery.

    740

    Súvisiace články