Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 18. október 2022

The Crown: Všetko, čo potrebujete vedieť o novej sérii

Je to oficiálne! Jej Veličenstvo, kráľovná Alžbeta II. bude naďalej kraľovať našim televíznym obrazovkám počas šiestej a zároveň poslednej série, kritikmi oceňovanej kráľovskej drámy The Crown.

The Crown: Všetko, čo potrebujete vedieť o novej sérii

„Keď sme začali diskutovať o dejových líniách pre piatu sériu, ukázalo sa, že aby sme naplnili bohatosť a zložitosť príbehu, mali by sme sa vrátiť k pôvodnému plánu a urobiť šesť sezón,“ povedal tvorca seriálu Peter Morgan v oznámení. Piata séria, v ktorej hrá austrálska herečka Elizabeth Debicki ako princezná Diana je naplánovaná na november 2022, zatiaľ čo šiesta séria práve oznámila nových členov. Magazín Top Fashion ván prináša všetky informácie, ktoré sme sa dozvedeli o šiestej sérii obľúbeného seriálu Koruna- The Crown.

Kedy vyjde 6. séria The Crown?

Piata séria má vyjsť v novembri 2022, takže sa predpokladá, že šiesta séria bude vydaná najskôr koncom roka 2023.

Aké časové obdobie mapuje 6. séria The Crown?

Posledná sezóna seriálu The Crown ukazuje obdobie princezny Diany po jej rozvode s princom Charlesom a neskôr aj jej tragickú smrť v auguste 1997. V druhej polvici šiestej série sa bude týkať časového obdobia, počas ktorého sa princ William a Kate Middleton zoznámili a začali svoj vzťah na univerzite. Natáčanie šiestej sezóny prebiehalo v Paríži, Londýne a Španielsku.

Elizabeth Debicki ako princezná Diana, Zdroj: Netflix
Elizabeth Debicki ako princezná Diana, Zdroj: Netflix

Bude mať šiesta sezóna nové obsadenie?

 

Kráľovná Alžbeta a Princ Philip

Anglická herečka Imelda Staunton stvárni kráľovnú Alžbetu v piatej sérii a podľa oficiálneho vyhlásenia bude nasledovať svojich hereckých kolegov v tejto úlohe dve sezóny a ako jej Veličenstvo bude teda pôsobiť aj počas šiestej sezóny. Podobne je to s rolou princa Philipa. V piatej a šiestej sérii obsadili do úlohy vojvodu z Edinburghu waleského herca Jonathana Pryce, nominovaného na Oscara.

Imelda Staunton ako kráľovná Alžbeta
Imelda Staunton ako kráľovná Alžbeta
Jonathan Pryce ako princ Philip
Jonathan Pryce ako princ Philip

Princezná Diana

Princeznú Dianu si v piatej a šiestej sezóne obľúbenej kráľovskej drámy všetkých zahrá austrálska herečka Elizabeth Debicki. „Duch princeznej Diany, jej slová a činy žijú v srdciach mnohých ľudí. Je mojím skutočným privilégiom a cťou pripojiť sa k tejto majstrovskej sérii, ktorá ma úplne uchvátila už od prvej epizódy,“ uviedla vo vyhlásení 31-ročná austrálska herečka.

Elizabeth Debicki ako princezná Diana
Elizabeth Debicki ako princezná Diana

Kate a William

Do úloh princa a princeznej z Walesu bolo obsadených množstvo nováčikov. Princa Williama bude hrať tínedžer Rufus Kampa, zatiaľ čo Ed McVey ho stvárni v jeho ranej dospelosti. Britská herečka Meg Bellamy bola obsadená ako Kate Middleton. Séria bude znamenať televízne debuty všetkých troch hercov.

Rufus Kampa
Rufus Kampa
Ed McVey 
Ed McVey 
Meg Bellamy 
Meg Bellamy 
    454

    Súvisiace články