Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Dizajn / 7. december 2021 / PR

Talianska značka luxusných šperkov Roberto Coin oslavuje 25 rokov na trhu

Už od roku 1977 venuje benátsky návrhár šperkov Roberto Coin svoj život vášni pre inovačný dizajn založený na hlbokých znalostiach talianskeho umenia a remeselnej tradícii. Každý šperk rozpráva iný príbeh, príbeh schovávajúci sa v neomylne vábivej jedinečnosti a štýle identity.

Talianska značka luxusných šperkov Roberto Coin oslavuje 25 rokov na trhu

Motív krútenej zlatej nite a jedinečné diamanty

Nadčasový dizajn majstrovsky snúbený s obľúbenými trendmi si zamilovali ženy aj muži v 60 krajinách, kam spoločnosť expandovala za prvé štvrťstoročie svojej existencie. Ako hovorí zakladateľ značky, pán Roberto Coin, od počiatku jeho dielo hýrilo rozmanitosťou a inováciami, takže oslovilo ľudí, ktorí hľadali novú iskru v šperkárstve. Jeho motív krútenej zlatej nite alebo jedinečné diamanty so 100 fazetami sa stali symbolom Coina a jeho neutíchajúcej tvorivosti.

Najdôležitejšie je mať svoju identitu

Roberto Coin počas uplynulých rokov pozoroval, ako sa podnikanie v oblasti šperkárstva zmenilo. „Predtým stačilo mať výnimočný dizajn v kvalitnom prevedení a tiež dobré kontakty. Dnes musíte byť múdrejší, vedieť pracovať s technológiami, rozumieť marketingu, tomu klasickému aj online, financiám. Zo všetkého najdôležitejšie je ale mať svoju identitu a dať zákazníkom istotu, že majú dočinenia so skutočnými profesionálmi v odbore,“ hovorí Roberto Coin. O tom, že sa talianska značka skvele adaptovala v priebehu posledných 25 rokov, svedčí fakt, že sa stále rozrastá. K súčasným butikom v 60 krajinách čoskoro pribudnú aj v Japonsku alebo Číne. O úspechu svedčí aj obľuba medzi celebritami ako je speváčka Selenou Gomez, herečka Katie Holmes a ďalšie.

Prsteň Cento Diamond Bridal
Prsteň Cento Diamond Bridal
Prsteň Cento Diamond Bridal
Prsteň Cento Diamond Bridal

Šperky vznikajúce pod rukami skúsených umelcov, nie strojov

Roberto Coin je obzvlášť hrdý na čas vložený do sociálnej zodpovednosti, kedy sa intenzívne zameriava na pôvod diamantov z nekonfliktných oblastí. Je členom World Diamond Council, World Jewellery Confederation (CIBJO) a držiteľom certifikátu Responsible Jewellery Council. Zo všetkého najviac ale zakladateľa značky teší, keď zákazník ocenia príbeh spoločnosti cez zlaté náramky, náhrdelníky alebo prstene, ktoré si zamiluje. To bol totiž cieľ, ktorý si dal pred 25 rokmi – ponúknuť niečo iné, osobné, fascinujúce. Šperky vznikajúce pod rukami skúsených umelcov, nie strojov. Zároveň si stále užíva návrhy nových kolekcií, obdivuje jedinečné drahokamy a teší sa z krásy a progresivity mladej generácie. Každý šperk obsahuje typický rubín Každý šperk Roberta Coina obsahuje typický rubín. Rubín symbolizuje mier, prosperitu a šťastie, čo je zvláštnym darom tohto návrhára každému jeho nositeľovi. Každý deň sa ruky talianskych remeselných umelcov zmocňujú predstavivosti Roberta Coina. Je to skutočný vesmír miniatúrnych umeleckých diel, ktoré prichádzajú, aby žili vďaka schopnostiam klenotníkov, každý ozdobený s famóznym rubínom a príbehom rozprávaným celému svetu.

A aký šperk by si na oslavu 25.výročia vybral?

„Myslím, že náramok z kolekcie Rock and Diamonds spolu s prsteňom z kolekcie Cento so sto fazetovými diamantmi by boli skvelou voľbou pre túto príležitosť,“ usmieva sa Roberto Coin.

Náramok z kolekcie Rock & Diamonds
Náramok z kolekcie Rock & Diamonds

Zároveň si stále užíva návrhy nových kolekcií, obdivuje jedinečné drahokamy a teší sa z krásy a progresivity mladej generácie. Dnes má Roberto Coin viac ako 1000 predajných miest po celom svete s hlavným sídlom vo Vicenze, okrem iných pobočiek v zahraničí, jeho butik nájdete aj v Českej republike na Pařížskej ulici 1 v srdci starého mesta Prahy. Spoločnosti ukazuje svoju neskutočnú dynamiku, rovnako ako špeciálnu starostlivosť o zákazníka.

Objavte jedinečné šperky na robertocoin.com

219

Súvisiace články