Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 24. apríl 2023

Sú tenisky Onitsuka novým It-trendom?

Tenisky, ktoré preslávila Uma Thurman v Kill Bill, teraz miluje aj Bella Hadid.

Sú tenisky Onitsuka novým It-trendom?

Vzostup tenisiek v roku 2023? Po obľúbenom modele New Balance 550, ktorý vidíme na všetkých topmodelkách, módnych ikonách a influencerkách, prichádzajú na scénu menej opozerané a o to viac zaujímavé kúsky. Neprvoplánový model s názvom Mexico 66 od japonskej módnej značky Onitsuka Tiger sme zahliadli už na parížskom týždni módy, kde sa niekoľkokrát objavil medzi pouličným streetstyle. Tenisky Onitsuka aktuálne nosia topmodelky Bella Hadid, Kaia Gerber alebo Hailey Bieber, za ich prvú priekopníčku by sa však dala považovať herečka Uma Thurman v kultovej filmovej klasike Kill Bill. Kto vie, či práve film z pred 20 rokov inšpiroval módny svet, aby znovu obnovil slávu týchto tenisiek.

Tenisky, ktoré preslávila Uma Thurman vo filme Kill Bill patria ku kľúčovým elementom
Tenisky, ktoré preslávila Uma Thurman vo filme Kill Bill patria ku kľúčovým elementom

It-sneakers

Módni zasvätenci sa pobláznili do Adidas Sambas a New Balance 550 a nosia ich na dennej báze. Svetové týždne módy v Paríži či Kodani nám však predpovedali budúcnosť módnych trendov, medzi ktorými sme viackrát zahliadli aj model Onitsuka Tiger Mexico 66. Zdá sa, že do týchto retro tenisiek sa zamilovala celá generácia-Z na čele s topmodelkou Kaiou Gerber. Podľa vyhlásenia spoločnosti Adidas však nejde o žiadnu platenú reklamu, ale o vlastnú voľbu a preferenciu známej brunetky, čo dodáva novému trendu ešte väčší záujem.

Kaia Gerber nosí svoje žlté tenisky Onitsuka s celočiernym outfitom
Kaia Gerber nosí svoje žlté tenisky Onitsuka s celočiernym outfitom

História tenisiek

Oživenie týchto topánok považujeme za skutočne zaujímavé, vzhľadom na fakt,že existujú už niekoľko rokov. Najstaršia iterácia, Onitsuka Cortez, bola vydaná v roku 1969. Značka bola neskôr prerobená v roku 2002 opätovným vydaním tenisiek, ktoré teraz všetci nosia. Topánka sa za tie desaťročia až tak veľmi nezmenila. Stále sú to nízke, takmer baletné tenisky s ostnatými podrážkami, zakrivenou špičkou a oblúkovými popruhmi po stranách.

Nenútenosť 90.rokov

Dokonalosť sa nenosí a na scénu nastupuje nenútenosť 90.rokov, Preto je práve model tenisiek Onitsuka Tiger Mexico 66 aktuálne tak populárny. Je nepredvídateľný a tak špecifický, že ho finálne môžete kombinovať s čímkoľvek. Nechajte sa inšpirovať topmodelkou Hailey Bieber, ktorá tenisky nosí s oversized džínsami a prúžkovaným topom Prada.

Hailey Bieber mala obluté Onitsuky s topom Prada na výlete v New Yorku 
Hailey Bieber mala obluté Onitsuky s topom Prada na výlete v New Yorku 

Mohlo by vás zaujímať: 3 tipy ako nosiť mokasíny podľa Hailey Bieber

Streetstyle

Na parížskom týždni módy nosili návštevníci svoje „Onitsuky“ s pruhovanými tričkami, rovnými džínsami, koženými kabátmi a štýlovými kabelkami. Prítomnosť žltých sneaker je pri pohľade na módne outfity vskutku nepredvídateľná a to je to, čím sa odlišuje a získava na popularite. Či už vás tento model tenisiek zaujal alebo nie, jedno je isté- v redakcii Top Fashion budeme naďalej pozorovať vývoj staro-nového trendu a informovať vás o jeho vzostupe či páde.

    1662

    Súvisiace články