Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 2. jún 2023

Šperkárka Zuzana Spustová o móde, nakupovaní a osobnom štýle

Svojím štýlom inšpiruje ďaleko za hranicami Česka a Slovenska. Šperkárka Zuzana Spustová sa delí o pohľad na svoj šatník, filozofiu nakupovania a všetko, čo súvisí s vkusom.

Šperkárka Zuzana Spustová o móde, nakupovaní a osobnom štýle

Do čoho si v šatníku investovala naposledy?

Mám tri deti, môj život je veľmi aktívny a do 24 hodín dňa sa snažím vtesnať čo najviac. Určite najčastejšie investujem do oblečenia na rozhraní techwear, v ktorom si môžem zašportovať, v mojom prípade to znamená dennú prechádzku, a zároveň vyzerať reprezentatívne. V súčasnosti mi najviac sedí Prada, ktorá pre mňa spája funkčnosť s dizajnom. Každý deň minimálne hodinu chodím a nestíhala by som sa cez deň prezliekať. Tým, že robím v kreatívnej brandži, si možno ľudia myslia, že si každý deň chystám nejaký outfit a veľa nad tým rozmýšľam. Vôbec to tak nie je. Kreativitu používam v práci, v bežnom živote mám vyslovene uniformu. Keby žijem v L.A. tak by som každý deň nosila biker shorts a veľké bundy, ale žijem v Osle, kde je to trochu náročné. Napriek tomu sa snažím mať na sebe kraťasy čo najdlhšie v roku. Okrem toho milujem pokrývky hlavy - balaklavy, okuliare a šperky.

Akú máš filozofiu pri nakupovaní?

K nakupovaniu sa snažím pristupovať rozumnejšie ako kedysi, nad jednotlivými kúskami rozmýšľam a nenakupujem impulzívne. Niekedy je to ťažké (smiech), ale väčšinou už nákup plánujem dlhodobo a veci potom využívam naozaj roky. Všímam si, že môj fokus prechádza vekom čoraz viac aj do umenia, čo je podľa mňa najudržateľnejšia investícia. Naposledy som si zadovážila stoličku od Franza Westa. Veľmi ma baví obliekať svoju dcéru, ktorá z vecí rýchlo vyrastie, takže tam striedme nakupovanie úplne neplatí.

Aká je tvoja obľúbená značka a dizajnér?

Robím v móde, a preto to, samozrejme, sledujem a pozerám sa na cesty jednotlivých dizajnérov. Mojim favoritom je Raf Simons, ale aktuálne aj Mugler a ich vízia silnej ženy. Dlhodobo mám rada aj značku Acne Studios. Často navštevujem aj ateliéry mladých designeróv a obklopujem sa mladou kreatívnou energiou. Na fotení som mala oblečené sako z dielne Jaroslava Vícha inšpirované francúzskym dizajnérom Pierrom Paulinom, od ktorého mám vysnívanú sedačku, na ktorú si už nejakú dobu šetrím. Na packagingu Spustova spolupracujem s Mikulášom Bruknerom, ktorého knitwear ma veľmi baví.

Celý rozhovor si môžete prečítať na stránkach jarného vydania magazínu Top Fashion Season_01.
    2111

    Súvisiace články