Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 17. október 2023 / PR

Slovenská národná galéria hostila tento víkend TOP návrhárske talenty

Mercedes-Benz Fashion Live! odštartoval v slávnostnej atmosfére na novom mieste konania, v Slovenskej národnej galérii. Prestížna udalosť priniesla dotyk elegancie a ponúkla nezabudnuteľnú oslavu pre divákov.

Slovenská národná galéria hostila tento víkend TOP návrhárske talenty

Módne podujatie Fashion LIVE! sprístupnilo slovenskú a svetovú módu širokej verejnosti vďaka kolekciám ostrieľaných módnych návrhárov, ale aj nádejných mladých talentov. Počas troch prehliadkových dní si milovníci módy mohli vychutnať niekoľko prehliadok denne. Tento rok sa novým generálnym partnerom podujatia značka luxusných automobilov Mercedes-Benz.

Piatok v znamení kreativity a inovácie

Prvý deň módneho podujatia priniesol myšlienku kreativity, inovácie a osobitého výrazu. Každý z predstavených dizajnérov priniesol svoju jedinečnú víziu a štýl, ich prezentácie mali podobu umeleckého vystúpenia či cesty do sveta snov a fantázie. Tohtoročné podujatie začalo energickou prehliadkou mladých talentovaných dizajnérov zo zlínskeho Ateliéru Design odevu.

Ateliéru Design odevu
Ateliéru Design odevu

Nasledovala Monika Mandač, ktorá sa prezentovala pod značkou Mandach so svojou originálnou víziou módy. Jakub Matiašovič priniesol závan inovácie svojou prvou samostatnou šou.

Mandach
Mandach
Jakub Matiašovič
Jakub Matiašovič

Lenka Sršňová zase zaujala odvážnym prístupom a náznakmi spoločenských tém a na záver si diváci mohli vychutnať kolekciu Martina Hrču, ktorý opäť raz prekvapil svojím majstrovstvom v práci s materiálmi.

Lenka Sršňová
Lenka Sršňová
Martin Hrča
Martin Hrča

Sobotný večer priniesol odvážne stylingy

Druhý večer v znamení silného dizajnérskeho rukopisu, prepracovaných kolekcií a rafinovaného stylingu sprostredkoval hosťom silný umelecký zážitok. Rozmanité autorské dezény, odvážne stylingy, inšpirácia prírodou, hviezdnou oblohou či odkazy na súčasnú spoločnosť, ktorá sa často nechá manipulovať hoaxami a fake news. Mercedes-Benz Fashion Live! zaujal divákov nielen prepracovanými kolekciami, ale aj zaujímavými témami, ktoré reflektujú aktuálne dianie v spoločnosti.

Úvod druhého prehliadkového dňa patril Márii Štvrteckej a kolekcii Fluidity. Nasledovala Petra Weingart s prudko nositeľnými modelmi podčiarkujúcimi eleganciu každej ženy.

Mária Štvrtecká
Mária Štvrtecká
Petra Weingart
Petra Weingart

Silvia Zrebná sa inšpirovala lesom a zázrakmi jesennej prírody, medzi ktoré patria trblietavé dažďové kvapky, hustá tma či pavučina. Michaela Bednárová tvoriaca pod značkou Puojd predstavila dezény v odvážnych farbách a unikátne formy odevu.

Silvia Zrebná
Silvia Zrebná
Puojd
Puojd

Značka freier vyjadrila v kolekcii asimilar znepokojenie nad nadobudnutou konformitou, ktorá ovplyvňuje úsudok ľudí. Záver večera patril Pavlovi Dendisovi a jeho kolekcii NORTH STAR inšpirovanej posádkou lode, ktorá sa na tmavej hladine mora plaví k severnej hviezde Polaris.

freier
freier
Pavol Dendis
Pavol Dendis

Najlepšie momenty nedeľného večera

Posledný deň podujatia otvorila módna prehliadka značky AiM, ktorá sa vyznačuje svojím charakteristickým logom s králikom. Mercedes-Benz Fashion Live! každoročne otvára dvere pre mladých dizajnérov, absolventov umeleckých škôl prostredníctvom ocenenia Best Fashion Talent- víťazkou sa stala Zuzana Vrábeľová, u ktorej porota ocenila talent, odlišnosť v tvorbe a jej záväzok voči udržateľnosti a víziu premeny v módnom priemysle.

 

AiM
AiM
Best Fashion Talent
Best Fashion Talent
Oslavu ženskosti s dávkou romantiky a odvahy nám priniesla kolekcia dizajnérky Petry Kovacs s názvom „Idols“. Svoju kolekciu predstavil aj talentovaný dizajnér Lukáš Krnáč, ktorý so zápalom tvorí pre tých, ktorí milujú farby a neboja sa byť viditeľní.
Petra Kovacs
Petra Kovacs
Lukáš Krnáč
Lukáš Krnáč

Trojdňový maratón módy dosiahol svoj vrchol v predstavení Borisa Hanečku, ktorý je dlhoročnou stálicou slovenskej módnej scény a svojich fanúšikov neustále prekvapuje novými konceptmi a dizajnovými riešeniami.

Boris Hanečka
Boris Hanečka

“Mercedes-Benz Fashion Live! oslavuje 10 rokov inovácie, kreativity a výnimočného dizajnu v slovenskej módnej scéne. Spolu s našimi talentovanými dizajnérmi a nádejnými študentmi sme pripravení pokračovať v tejto ceste a priniesť ešte viac inovácie a krásy do sveta módy,” uviedla na záver Zora Husarčíková, manažérka podujatia.

    3126

    Súvisiace články